İstanbul Haliç Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.006 ₺
 • Peugeot Expert Traveller 1.351 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Megane 2.089 ₺
 • Toyota Corolla 3.002 ₺

İstanbul Haliç

İstanbul Haliç Araç Kiralama

Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul, doğal güzelliği, tarihi eserleri, tarih kokan sokakları ve eşsiz deniz manzarası ile dünyanın en gözde yerlerinden biri olmayı sürdürüyor. Asya ve Avrupa Kıtası’nı birbirine bağlayan İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan Haliç, büyüleyici güzelliği ile ön plana çıkan İstanbul semtlerinden biri. Haliç, köklü tarihi, tarihi köprüleri ve doğal liman olması ile de yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerlerinden biri olmayı sürdürüyor. 

Dikkat çeken İstanbul Haliç’i keşfetmek ve eşsiz güzelliğine şahit olmak için İstanbul Haliç araç kiralama firmaları, ziyaretçilerin istedikleri noktalara daha rahat gidebilmeleri için hizmet veriyor. Siz de coğrafi konum olarak mükemmel yerde bulunan İstanbul Haliç’te araç kiralayabilirsiniz ve Kocaeli, Çanakkale, Tekirdağ veya Edirne gibi komşu illeri de ziyaret edebilirsiniz. Avantajlı İstanbul Haliç araç kiralama şirketleri ile iletişime geçerek, beğendiğiniz araçları farklı lokasyonlardan teslim alabilirsiniz. 

İstanbul Haliç araç kiralama fiyatlarını inceleyerek, bütçeniz ve ihtiyacınız doğrultusunda araçları bulabilirsiniz. Farklı özelliklerde araç seçeneğinin olması da tatilinizi veya seyahatinizi unutulmaz yapacak detaylardan biri.


İstanbul Haliç Hakkında Bilmeniz Gerekenler


İstanbul Haliç oto kiralama işleminden önce, Haliç hakkında bazı detayları öğrenmek, verimli bir gezi olması açısından önem teşkil ediyor. İstanbul Haliç kiralık araç ile ziyaret edilebilecek ve unutulmaz anılar biriktirilecek yerlerden biri. Avrupalılar tarafından Altın Boynuz olarak adlandırılan Haliç, İstanbul’un merkezinde yer alıyor ve bünyesinde de birçok gezilecek ve görülecek yer barındırıyor. 

Hava yolu veya İstanbul otobüs bileti satın alarak kara yolu ulaşımı ile kolayca gidilebilen İstanbul’a, İstanbul Havalimanı araç kiralama firmalarından kiralık araç alarak ulaşmak mümkün. Özellikle zamandan kazanmak isteyenlerin tercihi olan hava yolu ulaşımında, Haliç’e ulaşmak için İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama firmaları da hizmet veriyor. Uçak yolculuğu sonrası ziyaretçiler havalimanlarından araçlarını teslim alarak seyahatlerine hızlıca başlıyor. 

İstanbul Haliç araba kiralama ve araç tesliminden sonra, İstanbul’da bulunan sayısız konaklama seçenekleri de bütçenize uygun tatil ve konaklama fırsatı sunuyor. Boğaz manzaralı konaklama seçenekleri, her zaman en çok tercih edilen konaklama seçeneklerinden birisi olmayı sürdürüyor. İstanbul Haliç kiralık araba ile Eminönü Meydanı, Gülhane Parkı, tarihi Sirkeci Tren Garı gibi tarihi yerleri gezmek mümkün.


İstanbul Haliç’e Nasıl Gidilir?


İstanbul Haliç’e gitmek için çok çeşitli ulaşım seçenekleri mevcut. Otobüs, tren, uçak ile ulaşılabilen İstanbul Haliç’e Asya veya Avrupa Yakası’ndan ulaşmak mümkün. İstanbul uçak bileti alarak havalimanına ulaşım sağlayabilir ve buradan kiraladığınız araç ile yaklaşık 1 saat içerisinde Haliç’e ulaşabilirsiniz. Ayrıca Avrupa Yakası’nda yer alan İstanbul Havalimanı’ndan araç kiralayarak da Haliç’e gidebilirsiniz. Araç teslim aldıktan sonra yaklaşık 1 saat yolculuk sonunda Haliç’e varabilirsiniz. 

Türkiye’nin pek çok yerinden İstanbul Haliç’e ulaşmak mümkün. İstanbul Haliç’e 100 km uzaklıkta bulunan Kocaeli’den veya 179 km uzaklıktaki Tekirdağ merkezden de ulaşabilirsiniz. İstanbul’un göbeğinde yer alan Haliç, ulaşılması en kolay ve seçeneklerin en çok olduğu yerlerden birini oluşturuyor. Araç kiralama firmaları ile iletişime geçerek ve Haliç’e yakın lokasyonlardan kiralık aracı teslim alarak siz de Haliç’e gidebilirsiniz ve tarihi yerleri ziyaret edebilirsiniz. 


İstanbul Haliç’te Araç Kiralama


İstanbul Haliç’te araç kiralamak oldukça kolay. İstanbul Haliç araç kiralama firmalarının fazla olması ve araç seçeneğinin oldukça çok olması, araç kiralamayı çok cezbedici hale getiriyor.

İstanbul Haliç kiralık araba fiyatlarının da her bütçeye uygun olması, araç kiralayarak şehri keşfetmek isteyen kişilere kolaylık sağlıyor. Seçilen araca göre değişen fiyatlar, araçların teknik özellikleri göz önünde bulundurularak belirleniyor. Araç kiralamanın en önemli avantajı da bütçenize uygun araç kiralama avantajından faydalanmak oluyor. 

İstanbul Haliç’te hizmet veren araç kiralama firmaları, seyahatinizin verimli ve güvenli geçmesi için sigorta veya kasko gibi ek hizmetler de sunuyor. Ayrıca araçların teknik özelliklerine göre değişebilen navigasyon hizmeti de şehir içerisinde gezerken gitmek istediğiniz rotalara uygun yol seçeneklerini ayağınıza getiriyor. Ayrıca İstanbul’a yakın lokasyonda bulunan Kocaeli araç kiralama firmalarından da araç kiralayarak şehre ulaşım sağlayabilirsiniz.


İstanbul Haliç’te Gezilecek Yerler


 • Ucuz araç kiralama avantajlarından yararlanarak dünyanın en büyük minyatür parkı olarak bulunan Miniatürk’ü ziyaret edebilirsiniz ve Bizans, Roma ve Osmanlı’ya ait eserlerin minyatür halini görebilirsiniz. Haliç merkezden Miniatürk’e ulaşmak için Kağıthane tüneli üzerinden 8,4 km yol yapmanız yeterli.
 • Eminönü, Haliç’te görülmesi gereken yerlerden biri ve Eminönü’nün en önemli yeri de 350 yıla yakın bir tarihi geçmişe sahip olan Mısır Çarşısı. Siz de merkezden 2 km uzaklıkta yer alan Mısır Çarşısı’nı ziyaret edebilirsiniz ve sevdiklerinize hediyeler satın alabilirsiniz. İstanbul Haliç araba kiralama fırsatından yararlanarak bu eşsiz çarşıya ulaşabilirsiniz.
 • Haliç’in en bilinen gezilecek yerlerinden biri de Galata Köprüsü olarak karşımıza çıkıyor ve tarihi geçmişi Leonardo Da Vinci’ye kadar dayanıyor. Ayrıca Galata Kulesi de İstanbul Haliç’te görülmesi gereken özel yerlerden biri.
 • İstanbul Haliç’i yukarıdan görmek isterseniz Haliç’e 5 km uzaklıkta bulunan Pierre Loti’ye gidebilirsiniz ve çayınızı yudumlarken denizi ve Tarihi Yarımada’yı seyredebilirsiniz.
 • İstanbul Haliç kiralık oto ile sahil boyu sürüş keyfi yapabilirsiniz ve Kız Kulesi, Galata Kulesi, Sveti Stefan Kilisesi, Rahmi Koç Müzesi, Sütlüce Parkı, Meryem Ana Kilisesi gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz.


İstanbul Haliç Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız