İstanbul Bebek

İstanbul Bebek Araç Kiralama

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul, Marmara Bölgesi’nin incisi olarak tanımlanıyor. Avrupa ve Asya olmak üzere iki farklı yakadan oluşan İstanbul, güzelliği ile görenleri kendisine hayran bırakıyor. Eşsiz boğaz manzarası, görkemli köprüleri, sarayları, yalıları ve canlı şehir hayatı ile dikkat çeken İstanbul, görülmeye değer şehirler arasında ilk sırada yerini alıyor.

İstanbul’un en özel ilçelerinden biri olan Bebek’te araç kiralayıp bu güzide şehrin güzelliklerini keşfetmek mi istiyorsunuz? Tam da bu noktada İstanbul Bebek araç kiralama işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bebek’te kiralayacağınız aracınız ile Bebek’in sahil boyundan başlayarak İstanbul seyahatinize devam edebilirsiniz. 


İstanbul Bebek Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İstanbul Bebek oto kiralama işlemi gerçekleştirebileceğiniz lokasyonlar arasında yer alıyor. Avrupa Yakası’nın kıyılarında yer alan Bebek, şirin bir sahil semti oluşu ile öne çıkıyor. Restoranları, deniz manzaralı kafeleri ve deniz manzarasına eşlik eden yürüyüş alanları ile turistlerin ve yerli vatandaşın sıklıkla ziyaret ettiği semtlerden birisi haline geliyor. 

Bebek caddelerini süsleyen yalılar, müzeler ve tepelere doğru uzanan ormanlar, Bebek seyahatinizi eşsiz bir hale getiriyor. İstanbul Bebek kiralık araç ile ziyaret edebileceğiniz çeşitli lokasyonları barındırıyor. Siz de Bebek’te kiraladığınız aracınız ile Bebek dahil olmak üzere İstanbul’un diğer semtlerini de ziyaret edebilirsiniz. 

İstanbul Bebek araba kiralama işlemini gerçekleştirmek için İstanbul Bebek araç kiralama şirketleri ile iletişime geçebilirsiniz. Araç kiralama şirketlerinin bünyesinde bulunan geniş araç segmentleri arasından tercihlerinize uygun aracı tercih edebilir, böylelikle sevdikleriniz ile güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. 


İstanbul Bebek’e Nasıl Gidilir?

İstanbul Bebek kiralık araba ile ziyaret edebileceğiniz eşsiz güzellikleri barındırıyor. Siz de bu eşsiz güzellikleri keşfetmek istiyorsanız öncelikle Bebek’e ulaşmalısınız. Eğer İstanbul’a şehir dışından geliyorsanız bu noktada çeşitli ulaşım imkanlarından faydalanabilirsiniz. 

İlk olarak İstanbul otobüs bileti satın alabilirsiniz. Türkiye’nin farklı lokasyonlarından düzenlenen otobüs seferleri ile İstanbul’a varabilir, böylelikle Bebek’te araba kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul Bebek otobüs bileti satın aldığınız takdirde Ankara’dan 424 km, Bursa’dan 110 km, Antalya’dan 593 km, Bolu’dan 255 km mesafe katetmeniz gerekiyor. 

İstanbul uçak bileti satın alarak da Bebek’e ulaşmanız mümkün oluyor. İstanbul bebek kiralık oto firmalarının İstanbul Havalimanı’nda ofisleri bulunuyor. İstanbul Havalimanı araç kiralama şirketleri ile iletişime geçerek araç teslim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Yakın illeden, mesela Yalova araç kiralama imkanlarından da faydalanarak İstanbul Bebek’e ulaşmanız mümkün oluyor. Aynı zamanda Kocaeli, Bursa, Tekirdağ gibi İstanbul’a komşu olan şehirlerden aracınızı kiralayarak kısa bir mesafe katedebilir ve İstanbul Bebek’e ulaşabilirsiniz. 


İstanbul Bebek’te Araç Kiralama

İstanbul Bebek’te araç kiralama işlemi size çeşitli avantajlar sunuyor. İstanbul’un en güzide semtlerinden biri olan Bebek’te araç kiraladığınız takdirde İstanbul’u konforlu ve güvenli bir şekilde keşfetme imkanına sahip oluyorsunuz. İstanbul seyahatinizi hijyenik araçlar ile gerçekleştirmek ise bir diğer avantaj olarak karşınıza çıkıyor. 

İstanbul Bebek araç kiralama fiyatları da araç kiralama işlemini çok daha avantajlı bir hale getiriyor. İstanbul araç kiralama şirketleri fiyatlarını belirlerken KDV ve hizmet bedelinin yanı sıra araç kiralama süresi, araç segmenti ve sunulan ek opsiyonlar gibi hususları göz önünde bulunduruyor. 

İstanbul Bebek kiralık araba fiyatları, şahsi bir aracın getirdiği çeşitli masraflar ile uğraşmanıza gerek kalmamasını sağlıyor. Aynı zamanda trafik sigortası, kasko gibi işlemlere de ücret ödemenize gerek kalmıyor. Böylelikle araç kiralama işlemi çok daha cazip bir hale geliyor. 


İstanbul Bebek’te Gezilecek Yerler

İstanbul Bebek günlük araç kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra Bebek’in ve İstanbul’un eşsiz güzelliklerini keşfetmeye başlayabilirsiniz. Bebek’te ve İstanbul’un diğer lokasyonlarında gezebileceğiniz yerler şu şekilde sıralanabilir:

  • Aşiyan Feneri, Bebek’te görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Tarihi bir özelliğe sahip olan bu fener, Rumeli Hisarı’nın eşsiz güzelliğine de şahit olmanızı sağlıyor. Aşiyan Feneri, şehir merkezine 13,0 km uzaklıkta bulunuyor.
  • Bebek’e gelip de Aşiyan Müzesi’ni görmemek olmaz. Şehir merkezine 12,9 km uzaklıkta yer alan Aşiyan Müzesi, Tevfik Fikret ile özdeşleşmiş bir lokasyon. Tevfik Fikret’in kabrinin de yer aldığı Aşiyan Müzesi’ni ziyaret ederek şehrin eşsiz manzarasına da tanık olabilirsiniz. 
  • Şehir merkezine 11,5 km uzaklıkta yer alan Bebek Parkı’nı da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ağaçların gölgesinde huzurlu bir şekilde boğaz manzarasını izleyebilir, sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. 
  • Mısır Konsolosluğu, görebileceğiniz en ihtişamlı yapılardan biri. Şehir merkezine 4,5 km uzaklıkta yer alan Mısır Konsolosluğu, Bebek Parkı’na oldukça yakın bir konumda yer alıyor. Mısır Konsolosluğu’nu ziyaret ederek martılı heykellerin sevimli görünümüne tanık olabilirsiniz. 
  • Bebek Humayun-u Abad Cami, şehir merkezine 11,6 km uzaklıkta yer alıyor. İskelenin yanı başında yer alan Bebek Cami, neo klasik tarzı yansıtıyor. Kesmetaş kullanılarak yapılan Bebek Cami’sini mutlaka ziyaret etmelisiniz. 
  • Ucuz araç kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra Kavafyan Konağı’nı da ziyaret etmelisiniz. Şehir merkezine 11,7 km uzaklıkta yer alan Kavafyan Konağı, İstanbul’un en eski geleneksel evi oluşu ile dikkat çekiyor. Ayrıca ilk Rum evi olma özelliğine de sahip olan Kavafyan Konağı, dikkat çekici bir iç mimariye sahip. 
  • Şehir merkezine 17,3 km uzaklıkta yer alan Hidiv Kasrı’nı da görmeden geçmemelisiniz. En uzun sahil şeridine sahip olan Hidiv Kasrı, oldukça ihtişamlı bir yapıya sahip.


İstanbul Bebek Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız