İstanbul Esenler Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Peugeot 408 850 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat

İstanbul Esenler

İstanbul Esenler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İstanbul'un ilçelerinden biri olan Esenler Avrupa Yakası’nda bulunuyor. Esenler'in Kuzeydoğusunda Sultangazi, doğusunda Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa ve Zeytinburnu, batısında Bağcılar ve Başakşehir, güneyinde ise Güngören ilçeleri yer alıyor. Esenler ilçesi 17 mahalleden oluşuyor. Metris Cezaevi de Esenler ilçesinde bulunuyor. Esenler ilçesi 2009 yılında Eski Habipler Mahallesi’ni Sultangazi'ye vererek bugünkü sınırlarına ulaşmış oluyor. Sanayi merkezinden çok bir yerleşim bölgesi olan Esenler en kalabalık ilçelerden biri sayılır. Ulaşım açısından rahat bir bölgede olduğundan İstanbul Esenler araç kiralama ile istediğiniz her yere konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Esenler’e Nasıl Gidilir?

Bölgede, Esenler Otogarı’nın da ilçede oluşu Esenler'i ulaşım açısından daha etkili bir hale getiriyor. İstanbul otobüs bileti araştırmalarınızda bu durumu göz önünde bulundurabilirsiniz.

 • Esenler - Kocaeli arası otobüs seyahati 2 saat 11 dakika,
 • Esenler - Adapazarı yolculuk ortalama 2 saat 32 dakika,
 • Tekirdağ - Esenler arası otobüsle ulaşım ortalama 2 saat 17 dakika sürüyor.

Kara yolu ulaşımıyla İstanbul'a geldiğiniz takdirde İstanbul Esenler oto kiralama ile otogardan kiraladığınız aracı teslim alabilir, gitmek istediğiniz her yere özel araç konforuyla gidebilirsiniz. Eğer başka bir şehir üzerinden yolunuz İstanbul’a düşecekse, yine yakındaki illerden de araç kiralama gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, Kocaeli araç kiralamafırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Esenler'e ortalama olarak 15-20 dakika mesafede olan Aksaray, Laleli, Eminönü, Topkapı gibi tarihi ve kültürel olarak mirasların bulunduğu lokasyonlara ulaşım oldukça kolay bir şekilde yapılabiliyor. Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya ve Sultanahmet gibi dünyanın gözbebeği olan tarihi yerlere gitmek için İstanbul Esenler kiralık araba ile araç kiralayabilir kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Birçok gezilecek alana sahip olan Esenler'e kiralık araçlar ile ister İstanbul havalimanı araç kiralama, isterİstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama ile ulaşabilirsiniz. İstanbul’a gelirken hava yolu üzerinden bir ulaşım kurguluyorsanız, sizin için uygun İstanbul uçak bileti fırsatlarını da obilet.com’da bulabilirsiniz.

 • İstanbul - Ankara arası uçakla 1 saat 5 dakika,
 • İstanbul - Trabzon uçuş süresi 1 saat 35 dakika,
 • İstanbul - Antalya arası havayolu ile ulaşım 1 saat 20 dakika sürüyor.

Her türlü imkanı sağlayan araç kiralama şirketleri sayesinde konforlu bir gezi programı yapabilmeniz mümkün.

İstanbul Esenler Araç Kiralama

İstanbul'un Avrupa Yakası’nda yer alan Esenler ilçesi yakanın en hareketli ilçelerinden biri olarak biliniyor. Her ne kadar köklü bir yerleşim yeri tarihi olmasa da çok hızlı gelişen bu bölge özellikle iş merkezleri konusunda büyük bir öneme sahip. Dev alışveriş merkezleri ile de İstanbul'un oldukça dikkat çeken ilçelerinden biri oluyor. İstanbul'un ana otogarının da Esenler'de olması ilçeyi merkezi bir konuma sokuyor. İstanbul Esenler kiralık araç ile hem Esenler'i hem de çevresini keyifli bir şekilde gezebilirsiniz.

İstanbul Avrupa Yakası araç kiralama seçenekleri ile hizmet sunan şirketler birçok alternatifi bünyelerinde barındırıyor:

 • İster günübirlik ister uzun süreli olarak kiralanabilir araçlar sayesinde kolayca araba kiralanabiliyor.
 • Hizmette sınır tanımayan İstanbul Esenler araba kiralama firmaları uygun fiyatları ile karşımıza çıkıyor.
 • İstanbul'u ve çevresini konforlu bir şekilde gezmek için kiralayabileceğiniz aracı ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz.
 • Kalabalık ya da yalnız yapacağınız geziler için her türlü aracı bulabilmeniz mümkün. Eşya ve yolcu sayısına göre bagaj genişliği ve aracın iç hacmi tercihleri yapılabiliyor.

Her bütçeye uygun olarak bulabileceğiniz araç seçenekleri arasında ucuz araç seçeneği de mevcut. İstanbul Esenler araba kiralama fiyatları bütçe dostu fiyatlarla kullanıcıya sunuluyor. Bütçenizi sarsmayan ekonomik fiyatlı araçlar ile gezileriniz konforlu bir hale geliyor. Toplu taşıma ile ulaşım sıkıntısı yaşamak istemeyenlerin tercihi olan araç kiralamalar vakit sıkıntısı yaşamadan her yere rahat bir şekilde ulaşmanıza yardımcı oluyor. Araç teslim olarak alabileceğiniz kiralık aracı teslim noktalarından alabilmeniz mümkün.

İstanbul Esenler Gezilecek Yerler

İstanbul ilinin en gözde yerlerinden biri olan Esenler ilçesi yüzölçümü olarak büyük olmasa da oldukça kalabalık bir ilçe. İçerisinde Bizans döneminden kalma bazı yerleşim yerleri de bulunan Esenler'de günümüze kadar ulaşan tarihi yapıtlar bulunuyor. Alışveriş yapmaya ihtiyacı olanlar için de büyük alışveriş merkezleri sayesinde arayıcıya ihtiyacı olan her şeyi bulabilme imkanı sunuyor. İstanbul Esenler kiralık oto ile ilçeyi toplu taşıma zorluğu yaşamadan konforlu bir şekilde gezebilirsiniz. Esenler'de gezilecek yerleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • 15 Temmuz Millet Bahçesi: 240 bin metrekarelik bir alana sahip olan park doğayla iç içe olunabilecek bir alandır.
 • Taş Cami: Cumhuriyet tarihinin ilk taş camisi olan Taş Cami, Osmanlı mimarisini yansıtan camilerden biri olarak biliniyor. Yapımında hiç demir kullanılmıyor ve tamamı taştan oluşuyor.
 • Avasköy Kemeri: Yılanlı Kemer olarak da bilinen bu kemer Mimar Sinan tarafından yapılıyor. İlçenin tarihi mimari yapılarından biri olarak biliniyor.
 • Atışalan Çeşmesi: Osmanlı döneminden izler taşıyan çeşme, kesme taş kaplama olarak yapılıyor. İlçede bulunan en eski yapılardan biri olan çeşme 1995 yılında koruma altına alınıyor.
 • Hünkar Kasrı:Yine tarihi yapılardan biri olan Hünkar Kasrı Osmanlı döneminden kalma bir yapı olarak tarihe geçiyor. İç ve dış mimarisiyle hemen herkesin dikkatini çekiyor.
 • Davutpaşa Kışlası:İstanbul'u Edirne'ye bağlayan karayolun üzerinde bulunuyor. Osmanlı Döneminde uzun yıllar kışla olarak kullanıldığı biliniyor.
 • Avas Kilisesi:1831 yılında yapılmış olan bu kilise Meryem Ana'ya yadsınıyor. Tarihi açıdan büyük bir öneme sahip olan kilise ilçede görülmeye değer yerlerden biri.

İstanbul Esenler Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız