İstanbul Esenler Otogarı Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Hyundai i20 1,046 ₺
 • Renault Clio 5 1,075 ₺
 • Renault Taliant 1,289 ₺
 • Renault Clio 1,425 ₺
 • Dacia Duster 1,663 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Opel Corsa 1,780 ₺
 • Fiat Egea 1,887 ₺
 • Hyundai i20 1,940 ₺
 • MG MG4 Luxury 2,152 ₺

İstanbul Esenler Otogarı

Esenler Otogarı

Büyük İstanbul Otogarı, yani halk arasında Esenler Otogarı olarak bilinen ve 2016 yılı itibariyle İstanbul 15 Temmuz Demokrasi olarak adlandırılan otogarın temeli 1987 yılında atılıyor ve 1994 yılında ise hizmete başlıyor. Her gün binlerce kişiyi ağırlayan otogar, İstanbul’un en büyük otogarı olup, birçok firmayı da içinde barındırıyor. Bu otogar sayesinde Türkiye’nin pek çok şehrine gidebilmek mümkün oluyor.

168 peronu olan Esenler Otogarı, 200’e yakın otobüs firması ile şehrin büyük bir ihtiyacına yanıt veriyor. Üstelik otobüslerden inen kişiler için metroya yakın bir konuma sahip olması ve birçok otobüs firmasının şehir içi için servisinin olması da yolcuların hayatlarını kolaylaştırıyor. Bu otogar yalnızca dışarıdan gelen kişilerle sınırlı olmuyor. Başka şehirlere ulaşım sağlamak isteyen kişiler için de son derece yararlı oluyor. Türkiye’nin hemen hemen her şehrine her gün bilet kesilebildiğinden insanlar gitmek istedikleri şehirlere Esenler Otogarı’nı kullanarak kolayca gidebiliyor. Bu güzargah üzerinden siz de İstanbul’a ulaşım gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, İstanbul otobüs bileti imkanlarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Dışarıdan gelen kişiler için ise Esenler Otogarı’nda servis, metro gibi ulaşım araçları hariç araçlar da kiralanabiliyor. Esenler Otogar araç kiralama sayesinde otogardan sonra çok daha rahat bir şekilde İstanbul’da gezebiliyorlar.

Esenler Otogar Araç Kiralama

İstanbul son derece büyük ve gelişmiş bir şehir olduğundan dolayı İstanbul’a dışarıdan gelen insanlar tarafından özellikle de müzeleri, tarihi güzellikleri, bazı semtlerin sokakları merak ediliyor. Bu sebepten dolayı da şehir dışından gelen insanlar genellikle araç kiralayarak daha iyi gezmek istiyor. Esenler oto kiralama oldukça basit oluyor. Çünkü Esenler Otogar kiralık araba çeşitleri fazla olduğundan dolayı dışarıdan gezmek için gelen insanlar kendi sürüş tarzlarına uygun olan aracı son derece kolay bir şekilde bulabiliyorlar. Esenler Otogar araç kiralama firmaları fazla olduğundan dolayı bu çeşitliliğin olması doğal oluyor. Böylelikle tek bir firma olmadığından dolayı insanlar en çok beğendikleri aracı daha kolay bulabiliyorlar ve kiraladıkları araçlar sayesinde İstanbul’un keyfini çok daha iyi bir şekilde çıkarabiliyorlar. Ayrıca araç kiralayan firmaların çeşitliliği ve bu firmaların da farklı model ya da özelliklere sahip arabalar satması sayesinde Esenler Otogar araç kiralama fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Bu sayede de insanlar kendi bütçelerine en çok uyan aracı oldukça kolay bir şekilde bulabiliyor. Herkesin araç kiralamaya ayırdığı bütçe aynı olmadığından dolayı bu farklılığın olması oldukça iyi bir durum olurken tatile gelen veya başka bir amaçla araca ihtiyaç duyan insanların hayatlarını kolaylaştırıyor.

Esenler Otogarı Ulaşım Bilgileri

Esenler Otogarına ulaşım Avrupa Yakası’ndaki ilçelerden oldukça kolay oluyor. Toplu taşıma araçlarından metro, otobüs gibi araçlarla da ulaşım mümkünken bunların yanı sıra özel araçlarla da ulaşım sağlanabiliyor.

 • Ankara - Esenler Otogarı arası 463 km oluyor ve 4 saat 35 dakika sürüyor.
 • İzmir - Esenler Otogarı arası 566 km oluyor ve 8 saat 40 dakika sürüyor.
 • Tekirdağ - Esenler Otogarı arası 719 km oluyor ve 7 saat 57 dakika dakika sürüyor.

Yakın mesafelerden gelirken otobüs ile ulaşım saatleri size uymadığında Esenler Otagarı araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Ya da çevre illerden, örneğin Bursa üzerinden gelirken de Bursa araç kiralama imkanlarına göz atabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Esenler Otogarı’ndan özel araçla veya toplu taşımayla birçok farklı yere gitmek kolay oluyor. Özellikle de kısa süreli olarak gezmek isteyen kişiler için kiralık araçlar son derece mantıklı bir seçim oluyor.

İstanbul Gezilecek Yerler

Esenler Otogarı’ndan indikten sonra kiralanan araç ile bir yerlere gezmek isteyen insanlar için birçok farklı yer önerisi yapılabiliyor.

 • Esenler Otogarı’na yaklaşık 5 km olan ve Osmanlı Döneminde uzun süre kışla olarak kullanılan Davutpaşa Kışlası önerebileceğimiz yerlerden biri oluyor. Tarihin izlerini yansıtan bu yer, Esenler Otogarı’na yakın olduğundan uğramanız için önerebileceğimiz yerlerden biri oluyor.
 • Esenler Otogarı’na yaklaşık 9 km mesafede bulunan Eyüp Sultan Camii de otogara yakın olan gezebileceğiniz yerler arasında yer alıyor.
 • Esenler Otogarı’na yaklaşık 11 km mesafede bulunan Haliç’e nazır bire tepe olan Pierre Loti Tepesi de mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri oluyor. Burada teleferiğe binilebildiği gibi yalnızca manzarayı da seyretmek mümkün oluyor.

İstanbul’a gelip Dolmabahçe Sarayı’nı gezenler, hem tarihi dokusu hem de hoş görüntüsü sebebiyle çok beğeniyor. Bir diğer önerilebilecek saray ise Osmanlı Padişahlarının yaşadığı ve müze hali ile bile insanı eski dönemlere götüren Topkapı Sarayı oluyor. Bunlar dışında Galata Kulesi, Süleymaniye Cami, Gülhane Parkı, Ayasofya Cami, Kapalı Çarşı gibi yerler de gezi için önerilebilecek yerlerden oluyor. Daha birçok gezilecek müze, cami gibi önemli yerleri içinde bulunduran İstanbul, gezi konusunda oldukça verim alınabilecek bir şehir olma özelliği gösteriyor. Eğer araç kiralandıysa İstanbul çok daha kolay gezilebiliyor ve geziden verim daha da alınabiliyor. Bu amaçla İstanbul araç kiralama imkanlarına bakabilirsiniz. Aksi takdirde toplu taşımalar çok yorucu olabiliyor. Bu sebepten dolayı da araç kiralanması şehir içerisinde daha iyi hareket edilebilmesini ve daha az yorulmayı sağlıyor.

İstanbul Esenler Otogarı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız