İstanbul Göktürk

İstanbul Göktürk Araç Kiralama

İstanbul’un Eyüp ilçesine bağlı olan Göktürk, lüks yapılaşması ile dikkat çeken bir bölge. Lüks villa ve site konsepti yerleşim alanlarından oluşan Göktürk, son zamanların popüler seçimleri arasında bulunuyor. Hızlı bir şekilde gelişen İstanbul Göktürk, aynı zamanda İstanbul Havalimanı’na yakın olmasıyla ayrı bir önem kazanan bölgelerden biri. İstanbul Göktürk, birçok doğa harikasını içinde barındırmayı başarmış ve Eyüp Sultan ilçesinin gözbebeği haline gelmiş.

Lüks semtlerden biri olan İstanbul Göktürk’ü keşfe çıkmak, yakın bölgelerine kolayca ulaşım sağlamak isteyenler, İstanbul Göktürk araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak gezilerini daha konforlu hale getiriyor. Adeta bir köy havasını yansıtan bu bölge, Belgrad Ormanı’yla çevrili olduğu için doğal bütünlüğüyle İstanbul’un en sevilen bölgelerinden biri halinde geliyor. İsterseniz yakın bölgelerden araç kiralayarak İstanbul Göktürk bölgesine aracınızla seyahat edebilirsiniz.

İstanbul’un diğer bölgelerinden de buraya ulaşabilirsiniz. Örneğin; İzmit Araç kiralama hizmetinden yararlanarak İstanbul Göktürk’e ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Bursa araç kiralama hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Bunun dışında bütçenize katkıda bulunmak için İstanbul Göktürk araç kiralama fiyatlarını inceleyerek geniş araç filosundan hizmet alabilirsiniz. Bulunduğunuz lokasyon neresi olursa olsun rahatlıkla araç kiralama hizmeti alarak İstanbul Göktürk’e veya İstanbul merkezde istediğiniz bölgeye ulaşabilirsiniz.

İstanbul Göktürk Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İstanbul Göktürk oto kiralama hizmetlerini almadan önce İstanbul Göktürk bölgesi hakkında biraz detaya inebilirsiniz. Böylece bölgedeki gezileriniz için daha rahat bir rota oluşturabilir ve seyahatinizi daha eğlenceli kılabilirsiniz. İstanbul’un Eyüp ilçe sınırları içerisinde yer alan Göktürk’te gezip görebileceğiniz çeşitli doğal güzellik ve tarihi güzellik mevcut.

Göktürk Mahallesi, 1561 senesinde Horozköy olarak adlandırılmış. Fakat 12 Ocak 1993 tarihinde belediye statüsü haline gelmiş ve bir beldeye dönüşmüş. Kuruluş olarak İstanbul’un Fatih Sultan Mehmet tarafından fethiyle başlamış. O dönemde yörede bolca horoz yetiştirme çiftliği bulunduğundan dolayı adı Horozköy olarak kalmış. Köyün kuzey bölgesinden başlayan Belgrad Ormanı’na ise Penehmoş Ormanları denilirmiş. Bölgede yer alan su kemerlerinin bir kısmı Roma temeline sahip olmasına rağmen tamamı Osmanlı Dönemi eseri.

Türkiye’de ve İstanbul’da da önemini koruyan İstanbul Göktürk, mavi ve yeşilin buluştuğu eşsiz bölgelere sahip. Bu bölge, sakinliği ve dinginliğiyle öne çıkıyor. Üstelik İstanbul’un çeşitli bölgelerinden ulaşım imkânı bulunduğu için İstanbul Göktürk araç kiralama hizmetlerini alabilir, birbirinden farklı araç seçeneği olan araç kiralama fırsatlarıyla Göktürk ve İstanbul’da rahatça gezebilirsiniz.

İstanbul Göktürk’e Nasıl Gidilir?

İstanbul Göktürk bölgesine ulaşım sağlarken farklı imkanlardan yararlanabilirsiniz. Göktürk bölgesine uçak veya otobüs seferleri ile ulaşabilirsiniz. İstanbul Havalimanı, Göktürk’e oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Bu yüzden İstanbul uçak bileti alarak daha kolay bir rota oluşturabilirsiniz. İstanbul Havalimanı, Göktürk bölgesine yaklaşık 15-20 km’lik mesafede yer alıyor.

İstanbul Havalimanı araç kiralama seçenekleri ile havalimanından iner inmez araç teslimini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece çok kısa bir süre içerisinde İstanbul Göktürk’e ulaşım imkanına sahip olabilir, rahat ve keyif dolu gezinin tadını çıkarabilirsiniz.

Otogardan geliyorsanız yine indiğiniz noktadan İstanbul Göktürk kiralık aracınızı teslim alabilirsiniz. İstanbul otobüs bileti alırken otobüs terminalinden araç kiralama işlemlerinizi de aradan çıkartabilirsiniz. Türkiye’nin birçok bölgesinden İstanbul bölgesine ulaşım mümkün. 

 • İstanbul – Tekirdağ 132 km, 
 • İstanbul – Kırklareli 212 km, 
 • İstanbul – İzmit 111 km, 
 • İstanbul – Ankara 453 km, 
 • İstanbul – Ankara 453 km. 
 • İstanbul Göktürk, şehir merkezine ise 29 km’lik mesafede yer alıyor.

Dilerseniz İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama ya da otogardan araç kiralama hizmeti alarak bu keyitli seyahate devam edebilirsiniz.

İstanbul Göktürk’te Araç Kiralama

İstanbul gibi bir metropolde bütçenize uygun fiyatlara araç kiralaması yapabilirsiniz. Uygun fiyatlı İstanbul Göktürk kiralık araba fiyatları sayesinde tüm seyahatleriniz daha pratik ve daha kolay oluyor. Ekonomik araçlardan lüks araçlara kadar sayısız alternatif bulunuyor. Farklı model ve markadaki araç kapasitesi sayesinde ihtiyaçlarınıza uygun modelleri tercih edebilirsiniz. Otomatik, dizel, manuel, benzinli ve tüm araç seçeneklerini karşılaştırarak araçları kiralayabilirsiniz.

İstanbul Göktürk araç kiralama şirketleri, müşterilerin daha rahat seyahat edebilmesi için birçok imkân sağlıyor. Tüm araçlar, her bireye hitap edecek tarzda ve çeşitli özelliklere sahip. Bundan dolayı tüm seyahatlerinizi daha zevkli şekilde geçirebilirsiniz.

İstanbul Göktürk oto kiralama seçeneklerini tercih ederek İstanbul’un doğal, saklı cennetini keşfetmeye Göktürk’e gelebilirsiniz. Araçlarınızı vale ile bulunduğunuz yerden teslim alabilirsiniz.

İstanbul Göktürk’te Gezilecek Yerler

İstanbul Göktürk araba kiralama işlemini tamamladıktan sonra eşsiz bir geziye başlayabilirsiniz.

 • İstanbul Göktürk bölgesinde mutlaka uğramanız gereken yerlerden olan, Belgrat Ormanı, yaklaşık 9 km mesafede yer alıyor. İstanbul Göktürk kiralık oto ile bu mesafeyi çok kısa bir sürede aşabilirsiniz.
 • Pierre Loti Tepesi’nden mükemmel manzaralara şahit olabilirsiniz. İstanbul Göktürk ile 14,6 km mesafede yer alıyor.
 • Atatürk Arboretumu bölgesine giderek İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi bölgesini keşfedebilirsiniz. Yaklaşık 8,4 km mesafelik bir yolculuk yapmalısınız. Kiralama şirketlerinin bünyesinde yer alan ucuz araç seçeneklerinden birini tercih ederek bu eşsiz alanı mutlaka keşfetmelisiniz.
 • Hatice Sultan Yalısı, en güzel mimarisiyle dikkat çeken bölgelerden biri. İstanbul Göktürk bölgesine ise 3,8 km mesafede bulunuyor.
 • Harika bir mini sergi gezintisi yapmak ister ve ülkenizin değerlerini öğrenmek isterseniz Miniatürk’ü ziyaret edebilirsiniz. Göktürk’e 14,5 km mesafede konumlanıyor.


İstanbul Göktürk Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız