İstanbul Güngören

İstanbul Güngören Araç Kiralama

Türkiye’nin nüfus bakımından en kalabalık ili olan İstanbul'da birbirinden önemli pek çok ilçe bulunuyor. Bunlardan biri olan Güngören, farklı sektörlerin gelişme gösterdiği bölge olma özelliği taşıyor. Avrupa Yakası'nda bulunan Güngören, aynı zamanda yüz ölçümü bakımından Türkiye’nin en küçük ilçesi olma özelliğine de sahip. Bu küçük ama nüfus bakımından kalabalık olan ilçe, köklü tarihiyle buram buram İstanbul kokuyor.

Siz de küçük ama keşfetmeye değer pek çok noktası bulunan bu ilçeyi, İstanbul Güngören araç kiralama olanağı ile ziyaret edebilirsiniz. Böylece gezilen yerler listenize İstanbul Güngören’i ekleyebilirsiniz. Gezinizi konforlu bir şekilde gerçekleştirmek amacıyla araç kiralayabilirsiniz. Kiralama işlemini İstanbul Güngören araç kiralama şirketlerinden yapabileceğiniz gibi İstanbul’a yakın iller olan Kocaeli, Kırklareli, Tekirdağ ve Kocaeli araç kiralama firmalarından da yapabilirsiniz.

İstanbul Güngören kiralık araba temin ederken sizin için sürüş kolaylığı bulunan araca karar verebilir ve ihtiyacınız doğrultusunda taşıma kapasitesine sahip olan aracı temin edebilirsiniz. Bu kapsamda farklı araç segmentlerine göre farklılaşan araç fiyatlarını da değerlendirebilir ve dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz.


İstanbul Güngören Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İstanbul Güngören kiralık araç ile yolculuğa başlamadan önce özel bir İstanbul ilçesi olan Güngören hakkında bilmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Bu hususları bilmek, ilçeyi daha da gezilebilir kılıyor ve ilçe hakkında merak oluşturuyor.

Güngören, İstanbul Güngören oto kiralama imkanları ile araç kiralayabileceğiniz ve bölgeyi rahat bir şekilde gezebileceğiniz bir lokasyon. İstanbul il merkezine 10 kilometre mesafede konumlanan Güngören, şehirdeki havalimanlarına ve otobüs terminaline de yakın bir mesafede bulunuyor.  Bu noktalardan İstanbul Güngören kiralık oto ile Güngören’e ulaşabilir ve kendinize ait araçla gezme fırsatı yakalayabilirsiniz. 

İstanbul Güngören’e ulaşmanın ardından ilçede konaklama imkanı sunan otel ve pansiyon gibi farklı türden çok sayıda konaklama birimleri bulunuyor. Her bütçeye uygunluk gösteren Güngören konaklama alanları, uygun fiyatları ile İstanbul’da avantajlı bir şekilde konaklayabileceğiniz bölgelerden birini oluşturuyor.

Güngören’de araç teslim seçeneği ile aracınızı teslim almanın ardından ilçede veya etrafında gezebileceğiniz noktalar yer alıyor. Kültürel anlamda kendinizi donatabileceğiniz, yeşil alanları ile oksijene doyabileceğiniz ve İstanbul’un tarihini derinlemesine gözlemleme fırsatı bulabileceğiniz Güngören’de aracınızla kolayca gezebilirsiniz. 


İstanbul Güngören’e Nasıl Gidilir?

İstanbul Güngören, ulaşım seçeneklerinin çeşitliliği sayesinde ulaşımı kolaylıkla sağlayabileceğiniz noktalardan birini oluşturuyor. Özellikle İstanbul’da iki adet havalimanının yer alması, Güngören’e ulaşımı daha da kolay hale getiriyor. İstanbul uçak bileti alarak istediğiniz havalimanına hızlıca ulaşmanız mümkün.

Güngören, İstanbul Havalimanı’na 38 kilometre, Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise 48 kilometre mesafede bulunuyor. İstanbul Havalimanı araç kiralama noktasına Türkiye’nin birçok bölgesinden uçuş yolu ile ulaşabilirsiniz. Ardından diğer bir alternatifi oluşturan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama hizmeti ile araç kiralayarak kolayca Güngören’e ulaşabilirsiniz.

Güngören’in diğer bir avantajı ise otobüs ile ilçeye ulaşmak isteyenler için otobüs terminalinin yakınlığı oluyor. İstanbul otobüs bileti alarak, Türkiye’nin her ilinden kara yolu ile şehre ulaşabilirsiniz. Otobüs yolculuğu ile Kocaeli’den 103 kilometre, Kırklareli’den 149 kilometre ve İstanbul’dan 209 kilometre mesafe gelmeniz gerekiyor. Güngören’e 4 kilometre mesafede bulunan İstanbul otobüs terminali araç kiralamak için uygun olan bir diğer nokta halinde bulunuyor. 


İstanbul Güngören’de Araç Kiralama

İstanbul Güngören kiralık araba fiyatları, araba kiralamayı tercih edilir kılarak bütçe dostu bir hizmet olma özelliği taşıyor. Araba kiralama işlemi fiyatları ile taşıdığı avantajın yanında daha birçok avantajı da beraberinde getiriyor.

İstanbul Güngören araç kiralama fiyatları, makul seviyelerle pek çok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Aynı zamanda kullanıcılara konforlu ve güvenli bir hizmet alma olanağı da veriyor. İstanbul Güngören araba kiralama hizmetinde istemeniz durumunda hasar sigortası ve kasko gibi yararlanabileceğiniz güvence unsurları ile navigasyon ve ekstra şoför özelliği gibi konforunuzu düşünen hizmetler de bulunuyor. Ucuz araç seçeneklerini değerlendirirken bu kriterleri dikkate almalısınız.

İstanbul Güngören araç kiralama firmaları, araç kiralama işlemini gerçekleştirmenizden itibaren tüm sorularınızı yanıtlayarak bilgilenmek istediğiniz her noktada sizi aydınlatıyor. Bu sayede kafanızda soru işaretine yer vermediğiniz güvenilir bir yolculuğa başlayarak gezmenin tadına doyabilirsiniz.


İstanbul Güngören’de Gezilecek Yerler

Güngören, Türkiye’nin yüz ölçümü bakımından en küçük ilçesi olsa da gezilecek pek çok nokta barındırıyor. İlçede bu yerler arasında kültürel anlamda merkez niteliği  oluşturan yapıtlar, alışveriş merkezleri ve sosyalleşme alanı olarak kullanılan doğal nitelikteki alanlar ön plana çıkıyor.

  • İlçe merkezinden 1 km ötede bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Güngören Erdem Beyazıt Kongre Merkezi, çeşitli aktivitelerin gerçekleştirildiği pek çok sanatsal gösteriye ev sahipliği yapan bir mekan. Siz de geziniz boyunca bir aktiviteye denk gelebileceğiniz bu kültür merkezine uğrayabilirsiniz.
  • Tarihi yapıları da bulunduran Güngören'de buna en güzel örneğini Genç Osman Cami oluşturuyor. Tarih boyunca çeşitli onarım faaliyetleri gerçekleştirilmiş olsa da eşsiz bir görünümü bulunan bu yapıt sıra dışı bir deneyim kazandırıyor. Bu güzel cami, ilçe merkezine 950 m ötede konumlanıyor.
  • Aziz Paşa Mesire Alanı, Güngören'in oksijen depolama alanı olup kent yaşantısından uzaklaşmak istediğinizde tam da siz iyi gelecek bir nokta. Büyük bir alanda kurulu olan ve ilçe merkezine yaklaşık 25 km mesafede bulunan mesire alanı, gezmenin keyfine doyamayacağınız ve dilerseniz piknik yapmak için alanları da bulunan bir alan olarak ziyaretçilerini bekliyor. İstanbul Güngören araç kiralama firmalarından temin edeceğiniz aracınızla bu mesire alanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


İstanbul Güngören Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız