İstanbul İstinye

İstanbul İstinye Araç Kiralama

Hem dünyanın hem de Türkiye’nin göz bebeği olan İstanbul, Marmara Bölgesi’nde konumlanıyor. Bu ilin bir mahallesi olan İstinye ise Sarıyer ilçesine bağlı bir yerde bulunuyor. İstanbul Boğazı’nın Rumeli yakasında olan mahalle, sahil semti olmasıyla ön plana çıkıyor. İstinye Koyu ile meşhur olan semt, yerleşim açısından oldukça uygun bir yer olma konusunda dikkat çekiyor. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın genel merkezinin yer aldığı bu yer, üst düzey tüketicilerin yaşadığı bir konum olduğundan ekonomi sektörü alanında ön plana çıkıyor. 

Oldukça gelişmiş bir semt olan konum, her geçen gün gelişmekte olan iller arasında sayılıyor. Eğer siz de bu gelişmiş ve her gün gelişmekte olan semti rahat gezmek isterseniz İstanbul İstinye araç kiralama ile seyahatinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü Sakarya, Kocaeli, Edirne illerine de komşu olan İstanbul, araç kiralamak için oldukça geniş imkanlara sahip. 

Ayrıca İstanbul İstinye araç kiralama fiyatları oldukça uygun meblağlarda olduğu için hem şirketler hem de firmalar araç kiralama işleminde size fazlasıyla yardımcı oluyor. Sigorta başta olmak üzere pek çok konuda avantaj sunuyor. Aynı zamanda Kocaeli gibi çevre illerden Kocaeli araç kiralama yapabildiğiniz gibi bu araçlar ile İstanbul İstinye’ye seyahat edebilmeniz de mümkün.

İstanbul İstinye Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İstanbul İstinye’ye gitmeden ve İstanbul İstinye oto kiralama işlemini gerçekleştirmeden önce İstanbul ile ilgili öz bir araştırma yapabilirsiniz. Bu araştırma ile seyahatinizi çok daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Eski isimleri bozulmuş dinden gelen İstinye semtinin adı, günümüzde bu isim ile anılmadan önce birden fazla rivayetlere konu oluyor. Tarih açısından oldukça zengin olmasıyla kafanızı nereye çevirirseniz buram buram tarih kokusu alabiliyorsunuz. Restore edilen bu semtin kalıntıları hala ilk günkü yapısını muhafaza ediyor. Birden fazla medeniyet ve bu medeniyetlerin eserlerini bizlere gösteren semtte, Osmanlı Dönemi’ne kadar nüfus sayımı yapılmadığı bilinmekte. Antik Çağ’dan bu yana tarihi ile bilinen bu mahalle, sahil konumuyla hem karasal hem de Akdeniz iklimi geçiş noktasında bulunuyor. Bu sebepten dolayı tatiliniz için doğru kıyafet seçimi yapmanız gerektiği gibi şehrin tüm güzelliklerini detaylı gezmek için de İstanbul İstinye kiralık araç seçimini gerçekleştirmelisiniz. İsterseniz siz de İstanbul İstinye araba kiralama şirketlerinin size sunduğu avantajlar ile kendi prensiplerinizi karşılaştırabilir ve uygun olan aracı kolaylıkla kiralayabilirsiniz. 

İstanbul İstinye’ye Nasıl Gidilir?

Hem Türkiye’den hem de dünyanın dört bir yanından deniz, kara, hava, demir ulaşımı olan İstanbul’a ulaşım sağladıktan sonra belli vasıtalar ile İstinye’ye geçmeniz gerekiyor. Çünkü İstinye’ye direkt olarak sadece kara yolu ulaşımı bulunmakta. Kendinize uygun olan ulaşımı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 

Öncelikle İstanbul’da yer alan herhangi bir havalimanına ait uçak ile gelirseniz ilk durağınız tercih ettiğiniz havalimanı oluyor. Bu hava ulaşım şekli genellikle tatiline erkenden başlamak isteyenlerin favorisi. Eğer bu sizin de favori ulaşımınız ise İstanbul uçak bileti satın alarak merkeze 45 km uzaklıkta bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varabilirsiniz. Buraya vardıktan sonra İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama işlemini gerçekleştirmek için konaklamak istediğiniz otelinizin transfer gibi bir olanağı yok ise uygun bir durak konumunda bulunuyor. Böylece eşya taşıma ve vasıtalar ile uğraşmak zorunda kalmadığınız gibi İstanbul İstinye araç kiralama şirketleri sizin bulunduğunuz noktaya aracınızı teslim edebiliyor.

Eğer isterseniz de Türkiye’nin pek çok şehrinden İstanbul otobüs bileti alarak İstanbul İstinye’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. Çünkü Sakarya-İstanbul arası yaklaşık olarak 149 km mesafede olduğu gibi Ankara- İstanbul arası 444 km mesafede bulunuyor. Aynı zamanda hem tren hem de deniz yolu ile ulaşımı tercih eden kişiler ise bu mesafeyi, fiyatı ve zamanı yarıya indirmekte. Böylece bu iki ulaşımı seçen kişiler İstanbul İstinye kiralık araba işlemlerini online veya yüz yüze yapabilme şansı yakalayabilmektediler. 

İstanbul İstinye’de Araç Kiralama

İstanbul İstinye kiralık araba fiyatları, İstanbul İstinye’ye varmadan önce bakmanız gereken bilgiler arasında yer alıyor. Bu şekilde her bütçeye uygun araç kiralama işlemi gerçekleştirilebiliyor. Aynı zamanda İstanbul İstinye’de kiralık araç işlemleri ziyaretçilerine oldukça hızlı sunulması işleri halletmenizde oldukça önemli olduğu gibi avantaj açısından da +1 kişi kazanmasını sağlayacak olması İstanbul İstinye kiralık oto şirketlerinin ön plana çıkmasında önemli bir yerde bulunuyor. Bunun temel sebebi, kiralık oto fiyatlarının makul oranlarda olması geliyor. 

İstanbul İstinye’de Gezilecek Yerler

İstanbul İstinye şehrine uçak ulaşımı ile gelenlerin tercih ettiği İstanbul Havalimanı araç kiralama için uygun bir konum. Çünkü şirketler ile anlaşmanız sonrası araç teslim anınızın hızlı olması stresli bir tatile başlamnızın önüne geçebiliyor. Bu semt, antik çağlara kadar dayanan bir geçmişe sahip. Pek çok yerinin restore edilerek günümüze ulaştırılması ile birlikte hala ilk günkü görünümlerini koruyor. Eğer isterseniz kiraladığınız ucuz araç ile şurayı gezebilirsiniz:

  • Neslişah Sultan Camii: Değirmen Sokak’ta, 2. Beyazıt Sultan’ın torunu tarafından yapılıyor. Bazı sebeplerden dolayı yıkılıp tekrar eski görünümüyle maneviyatı yakalanmaya çalışılıyor. Mimari olarak hala ihtişamını koruyan cami görülmeye ve gezilmeye değer bir yer konumda bulunuyor. İstinye Merkez’e 50 metre uzaklıkta yer alıyor.


İstanbul İstinye Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız