İstanbul Şişli Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 883 ₺
 • Renault Clio 984 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 5 1.268 ₺

İstanbul Şişli

Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan İstanbul, tarihi ve turistik mekanları ile her yıl on binlerce turistin ziyaret ettiği yerlerdendir. İstanbul ulaşım anlamlında birçok seçeneği bünyesinde barındırmasına rağmen, toplu taşımada nüfus yoğunluğunun fazla olması sebebiyle yaygın olarak kullanılan alternatiflerden bir tanesi de araç kiralama seçeneği oluyor. İstanbul içerisinde özellikle Şişli gibi yoğunluğu olan bir ilçede vakit geçirecekseniz araç kiralama seçeneği seyahatinizi daha konforlu geçirmeniz konusunda size yardımcı olabilir. Bu konuda obilet.com’da yer alan araç kiralama alternatiflerine göz atmanız faydalı olabilir.


İstanbul Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Doğu ve Batı'nın büyülü kesişimi olan İstanbul, kültürel zenginlikleri, tarihi mekanları ve birbirinden lezzetli yiyeceklerin tadılabileceği restoranları ile her daim yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. Yaklaşık 5712 kilometrekarelik İstanbul, Türkiye'nin en büyük şehri ve Avrupa'nın da en büyük şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul, tarihindeki iki önemli imparatorluğun da başkenti olma özelliğini taşıyor. 31 Aralık 2020’de yapılan sayıma göre 15,46 milyon olan İstanbul nüfusu gerek göçler gerekse yüksek doğum oranları ile artmaya devam ediyor. Kıtalararası bir şehir olma özelliği barındıran İstanbul’un Avrupa’daki kısmına Avrupa Yakası adı verilirken Asya’daki kısmı Anadolu Yakası olarak adlandırılıyor.


İstanbul Şişli’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul-Şişli seyahatiniz için bulunduğunuz şehirden araç kiralayabiliyorsunuz. Eğer zaten İstanbul’da ikamet ediyorsanız Avrupa yakasında ya da Anadolu yakasında ikamet ediyor olma durumunuza göre Şişli’ye ulaşma süreniz farklılık gösterebiliyor. Şişli, Avrupa Yakası’nda yer almaktadır. Lokasyon olarak Beyoğlu, Beşiktaş ve Kağıthane ilçeleri ile komşudur. Bu bakımdan merkezi bir ilçe olan Şişli’ye Avrupa Yakası’ndan ulaşmak 30-40 dakika sürüyorken Anadolu Yakası’ndan ulaşmak 1-2 saat sürebiliyor. Eğer yolculuğunuzu İzmir’den gerçekleştirecekseniz İzmir-İstanbul arası mesafe yaklaşık olarak 479 kilometre olup ortalama yolculuk süresi otomobil ile 4,5 saati alabiliyor. Eğer yolculuğunuzu Ankara’dan gerçekleştirecekseniz Ankara-İstanbul arası mesafe yaklaşık olarak 450 kilometre olup ortalama yolculuk süresi otomobil ile 4,5-5 saat arası sürebiliyor. İzmir veya Ankara’dan İstanbul-Şişli’ye olan yolculuğunuzda bireysel araç kullanacaksanız, hemen ucuz araç kiralama fiyatlarıyla obilet.com’dan araç kiralayabilirsiniz.

İstanbul’a otobüs veya uçakla da gitmek mümkün. İstanbul ulaşımında otobüsü tercih edecekseniz, Kamil Koç, Metro Turizm ve Pamukkale gibi otobüs firmalarını tercih edebilir ve İstanbul otobüs bileti satın alabilirsiniz. İndikten sonra ise Şişli’ye ulaşmak için İstanbul Şişli araba kiralama seçeneğini düşünebilirsiniz. İstanbul’a ulaşımın en yoğun olduğu kanallardan biri de havayoludur. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden Pegasus ve THY gibi firmalar İstanbul’a uçuşlar düzenlemektedir. İstanbul uçak bileti ayırtarak İzmir, Ankara ya da herhangi bir ilden Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı veya İstanbul Havaalanı’na ulaşabilirsiniz. İzmir’den İstanbul’a uçak yolculuğu 1 saat, Ankara’dan İstanbul’a uçak yolculuğu ise 30 ile 50 dakika arasında sürüyor. Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı veya İstanbul Havaalanı’na iniş yaptıktan sonra Şişli’ye ulaşmak için İstanbul Havalimanı araç kiralama veya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama seçeneklerini düşünebilirsiniz. Bunlarla birlikte eğer Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale gibi İstanbul’a komşu veya İstanbul’a oldukça yakın konumlarda yer alan illerden İstanbul-Şişli’ye ulaşmayı düşünüyorsanız bu illerden araç kiralayarak da kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Örneğin, yolunuz o güzergâhta ise Yalova araç kiralama sizin için uygun bir adres olacaktır.


İstanbul Şişli’de Araç Kiralama

İstanbul’a vardıktan sonra Şişli’de gezmek, eğlence mekanlarını ziyaret etmek, alışveriş yapmak veya işlerinizi halletmek için en pratik alternatiflerden bir tanesi araç kiralama seçeneği olacaktır. İstanbul’un Şişli ilçesinde faaliyet gösteren pek çok araç kiralama şirketi mevcuttur. Bu firmalar İstanbul Şişli araç kiralama işleriniz için kolaylıkla sizlere yardımcı oluyor. Bu noktada işin içerisine İstanbul Şişli araç kiralama fiyatları da giriyor. Seyahatimiz esnasında hızlı araç teslim opsiyonları kadar ucuz araç seçenekleri de bizleri yakından ilgilendiriyor. Uygun araç kiralama alternatifini bulmanın yolu ise farklı araç kiralama şirketlerini listeleyerek bunları birbiriyle karşılaştırıp hem fiyat olarak hem de araç modeli ve markası olarak bütçenize, programınıza ve zevkinize uygun İstanbul Şişli oto kiralama opsiyonunu aramak olacaktır. obilet.com birbirinden farklı yüzlerce araç kiralama şirketini ve yüzlerce değişik modeldeki tüm araç alternatiflerini sizlerin önüne getiriyor. Böylece İstanbul Şişli araç kiralama firmaları aramak ile zaman kaybetmiyor ve İstanbul Şişli kiralık araba fiyatları konusunda kaygılanmadan size uygun kiralık aracı bulabiliyorsunuz.


İstanbul Şişli’de Gezilecek Yerler

Aracınızı kiraladıktan sonra İstanbul-Şişli’de gezip görebileceğiniz birçok alternatif bulunuyor. Örneğin müze gezmekten hoşlanan bir insansanız Şişli’de gezebileceğiniz pek çok müze, park ve tarihi yapı bulunuyor. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı,
 • Atatürk Müzesi ya da diğer bir adıyla İnkılap Müzesi,
 • Ara Güler Müzesi,
 • Dünya Kostüm Müzesi,
 • Maçka Parkı,
 • Fatih Ormanı,
 • Notre Dame De Lourdes katedrali,
 • Hasköy Maalem Sinagogu,
 • Bet İsrael Sinagogu,
 • Saint Esprit Kilisesi
 • Teşvikiye ve Şişli Camileri

Onlarca farklı oteli de bir arada bulabileceğiniz Şişli’de konaklama açısından da rahat edebilirsiniz. Sizler de tüm seyahatinizi obilet.com üzerinden kolayca ve güvenle organize edebilir, İstanbul’un tüm gezilecek noktaları için kendinize uygun bir harita çıkartabilirsiniz.

İstanbul Şişli Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız