İstanbul Sultangazi

İstanbul Sultangazi Araç Kiralama

İki kıtanın, Asya ve Avrupa’nın birleştiricisi olan İstanbul, aynı zamanda Türkiye’nin nüfus bakımından en büyük kenti olarak da biliniyor. İstanbul, ayrıca sadece nüfus bakımından değil, birçok imkanlar açısından ülkemizin en büyük kenti. İstanbul sınırları içerisinde de bu özelliklere sahip olan birçok ilçe bulunuyor. Bu ilçelerden biri de Sultangazi. İstanbul Sultangazi, nüfus açısından kentin en büyük ilçeleri arasında bulunuyor. Sultangazi nüfus dışında ulaşım olanaklarıyla da dikkat çekiyor. İstanbul Sultangazi, bu anlamda İstanbul Havalimanı’na yakın olmasıyla öne çıkıyor. Sultangazi ve İstanbul Havalimanı arası 30 km. Başka bir kentten Sultangazi’ye gelmek isterseniz İstanbul uçak bileti almanız yeterli oluyor. İstanbul Havalimanı’na geldikten sonra çeşitli şekillerde Sultangazi’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bunun için İstanbul Havalimanı araç kiralama opsiyonlarından da yararlanabilirsiniz. Bu sayede de 30 - 35 dakikalık bir zaman zarfında Sultangazi’ye gidebilirsiniz. İstanbul Sultangazi’ye gelmek için araç kiralama fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. Örneğin; Kocaeli araç kiralama ile rahatlıkla Sultangazi’ye gelebilirsiniz. Kocaeli ve Sultangazi arası 124 km. İstanbul Sultangazi ve çevresinde de seyahat için de rent a car firmalarından araç teslim alabilirsiniz.


İstanbul Sultangazi Hakkında Bilmeniz Gerekenler


İstanbul Sultangazi oto kiralama olanaklarından yararlanarak yolculuk yapmaya başlamadan önce ilçe hakkında birtakım bilgilere sahip olmanızda yarar var. İstanbul Sultangazi, kentin nüfus açısından en büyük ilçelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Sultangazi, Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nin bir kampüsüne de ev sahipliği yapıyor. İstanbul’un önemli barajlarından olan ve kentin ciddi derecede su ihtiyacını karşılayan Alibeyköy Barajı, Sultangazi’de yer alıyor. Mimar Sinan imzası taşıyan tarihi Güzelce Kemeri de İstanbul Sultangazi sınırları içerisinde konumlanıyor. Bu anlamda Sultangazi'deki ve çevresindeki yerleri gezmek için de İstanbul Sultangazi kiralık oto opsiyonlarından istifade edebilirsiniz. İstanbul Sultangazi, tüm bunların yanı sıra çeşitli ulaşım imkanlarıyla da ön plana çıkıyor. Birçok otobüs seferine imkan tanıyan İstanbul Sultangazi’de, Topkapı - Mescid-i Selam raylı sistemi de bulunuyor. İstanbul Havalimanı’na da yakın bir yerde ikamet eden ilçe, otobüs terminaline de yakın. İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki şehirlerarası otobüs terminali olan Esenler Otogar’ı ve Sultangazi arası sadece 17 km.


İstanbul Sultangazi’ye Nasıl Gidilir?


İstanbul Sultangazi ulaşım imkanları açısından son derece zengin bir bölge. Şehir içi ve şehirlerarası birçok ulaşım opsiyonu sunan ilçe, İstanbul’daki havalimanlarına gidiş geliş olanakları sağlaması nedeniyle uluslararası yolculuklara da zemin hazırlıyor. Bu bağlamda ilçeye yakın bir yerde olan İstanbul Havalimanı’nı tercih edebileceğiniz gibi şehrin diğer yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı’na da yönelebilirsiniz. İstanbul Sultangazi ve Sabiha Gökçen Havalimanı arası 72 km. Alana geldikten sonra Sultangazi’ye gelmek için İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama olanaklarından yararlanabilirsiniz. 

İstanbul Sultangazi’ye gelmek için hava yollarını tercih edebileceğiniz gibi otobüs yolculuğuna da yönelebilirsiniz. Bunun için İstanbul otobüs bileti alarak Esenler Otogarı’na gelebilirsiniz. Otogar’dan farklı şekillerden ilçeye ulaşabilirsiniz. Ayrıca bunun için İstanbul Sultangazi araç kiralama firmaları da sizin için hazır bekliyor. Araç kiralama yöntemini çevre kentlerden gelmek için de kullanabilirsiniz. Örneğin; Tekirdağ araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek de Sultangazi’ye gelebilirsiniz. Tekirdağ ve İstanbul Sultangazi arasının da 146 km olduğunu hatırlatalım. 


İstanbul Sultangazi’de Araç Kiralama


İlçe ve çevresinde birçok İstanbul Sultangazi araba kiralama firması yer alıyor. Bu firmalar hizmet kalitesinden ödün vermeden, ihtiyaçlara yönelik birbirinden farklı kiralama opsiyonları sunuyor. Ayrıca İstanbul Sultangazi araç kiralama şirketleri zengin bir araç portföyüne de sahip. Firmalar tarafından sağlanan hizmet ve araç zenginliği, farklı kullanıcı profillerine ve bütçelere ulaşılmasına da olanak tanıyor. Bu zenginlik içerisinden yapacağınız marka ve model tercihleri İstanbul Sultangazi kiralık araba fiyatları açısından da etkiliyor. Marka ve model seçimi ile birlikte; yakıt türünü üzerinde ve şanzıman opsiyonları arasından yapacağınız seçimler de fiyatlara yön veriyor. Kiralık araçlara yönelik bu tercihlerin yanı sıra aracın donanım paketi ve segmenti de belli oranda da olsa fiyatları değiştiriyor. İstanbul Sultangazi araç kiralama fiyatları adına bir diğer önemli nokta ise kiralama süresi. İhtiyaçlarınızın doğrultusunda kiralama süresini uzun tutmak sizin maddi anlamda daha karlı çıkmanıza zemin hazırlayabiliyor. Ayrıca rent a car firmalarının kampanyalarından istifade ederek de ucuz araç kiralama şansı elde edebilirsiniz. 


İstanbul Sultangazi’de Gezilecek Yerler


İstanbul Sultangazi, başta ulaşım olmak üzere çeşitli olanakları ile birlikte gezilecek yerler açısından alternatifler vadediyor. 

  • Sultangazi Belediyesi Kent Ormanı, ilçe sınırları içerisinde kalan ve doğa ile iç içe olabileceğiniz bir lokasyon olarak dikkat çekiyor. İlçe merkezi ve Kent Ormanı arası yaklaşık 8 km. Ormana gitmek ve dilediğiniz gibi gezmek için İstanbul Sultangazi kiralık araç seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 
  • Mimar Sinan Kent Ormanı, piknik alanları ve aktivite yerleri bulunan komplike bir tesis olarak çıkıyor. İlçenin merkezine ise 6.5 km’lik bir uzaklıkta yer alıyor. Mimar Sinan Kent Ormanı, ayrıca Sultangazi Belediyesi Kent Ormanı’na da son derece yakın. İstanbul Sultangazi araç kiralama fırsatlarıyla her iki ormanı da gezebilirsiniz. 
  • Moğlova Su Kemerleri, Kanuni Sultan Süleyman’ın emriyle Mimar Sinan tarafından bir eser. Güzelce Kemeri olarak da adlandırılan yapı ilçeden 6 km uzaklıkta yer alıyor. Moğlova Su Kemeleri’ne çeşitli şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca İstanbul Sultangazi kiralık araba alternatiflerine de yönelebilirsiniz. 


İstanbul Sultangazi Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız