Mersin Erdemli

Mersin Erdemli Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Erdemli, Mersin’in şirin bir ilçesi. Yeşilliklerle dolu ilçeye giriş ve çıkışlar tamamen çam ağaçları ile kaplı oluyor. 207.800 yüzölçümüne sahip ilçenin, Mersin ile arasındaki mesafesi 37 kilometre sürüyor. Özellikle yaz mevsimlerinde yoğun olarak ziyaret ediliyor. Her mevsim ayrı güzellikte olan Mersin Erdemli, Akdeniz’in gözde ilçeleri arasında yer alıyor. Tatil, iş seyahati ve geziler için pek çok seçeneği bir arada sunuyor.

Erdemli isminin 15. yüzyılda Erdemoğulları ismindeki bir Türkmen Aşireti’nden geldiği sanılıyor. Yüzölçümü 2.863 kilometrekare olan Erdemli’nin doğusunda Mersin, batısında ise Silifke bulunuyor. Kuzeyinde Karaman, güneyinde de Akdeniz konumlanıyor. Turistik ilçeler arasında yer alan Erdemli ulaşım olarak da oldukça zengin seçeneklere sahiptir. Mersin içinde bir havalimanı olmadığı için ulaşım genellikle kara yolu üzerinden farklı araçlar ile yapılabiliyor. Her mevsim ayrı güzellikte olan ilçeye Mersin Erdemli araç kiralama seçenekleri ile gitmek mümkün oluyor.

Mersin Erdemli’ye Nasıl Gidilir?

Mersin’in bir ilçesi olan Erdemli, ulaşım için çeşitli alternatifleri sunar. Mersin merkeze otobüs ile ulaşım sağlanabiliyor. Ayrıca Adana uçak bileti alınarak, havaalanı üzerinden Mersin’e araç ya da otobüs ile gidilebiliyor. Adana Şakirpaşa Havalimanı araç kiralama seçeneklerine bakabilirsiniz.

 • Mersin ile 37 kilometre mesafede olan Erdemli ilçesine Mersin Erdemli oto kiralama ile rahatlıkla yolculuk yapılabiliyor.
 • Her ihtiyaca yanıt veren araç seçenekleri şehir içi ve şehirlerarası yolculukların vazgeçilmezleri oluyor.
 • Mersin Adana arasında 90 km, otobüs ile yolculuklar bir buçuk saat sürüyor.
 • Mersin ile Antalya arası ise 145 km, otobüs yolculukları 10 saat sürüyor.

Antalya üzerinden Mersin’e gelmek isterseniz de Antalya araç kiralama seçeneklerine bakabilirsiniz. Mersin Erdemli araba kiralama seçeneklerini değerlendirerek civar illeri ziyaret etmek de mümkündür.

Araç kiralama seçenekleri iş, tatil ve günlük ihtiyaçlar için en sık tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor. Toplu taşıma ile gidilemeyen yerlere rahatlıkla gidebilme ve kişisel araç konforunu yaşayabilme avantajları ile popülerliğini koruyor. Lüks segment, aile araçları, spor araba, otomatik ve manuel vites gibi yüzlerce araç seçeneğini ihtiyacınıza ve isteğinize uygun olarak seçebilirsiniz. Mersin Erdemli araç kiralama firmaları arasında inceleme yapabilir ve araç seçimleri yapabilirsiniz.

Mersin Erdemli’de Araç Kiralama

Mersin otobüs bileti ile Mersin ziyareti sonrasında kişisel araç rahatlığındaki kiralık arabalar ile geziler yapabilirsiniz. Kısa ve uzun süreli kiralama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Günlük, haftalık ve daha uzun süreli kiralamalar için binlerce araç arasından tercih yapabilirsiniz. Farklı firmaların sunduğu avantajları ve araç seçeneklerini obilet.com üzerinden görebilirsiniz. Güvenli ve sorunsuz seyahatler için araç sigortalarından yararlanabilir, araç teslim bölgesini ve saatlerini istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.

Mersin Erdemli araç kiralama şirketleri hatchback, lüks araç, aile araçları gibi zengin araba seçenekleri ile hizmet sunuyor.

 • Fiat,
 • Renault,
 • BMW,
 • Mercedes,
 • Citroen

ve daha pek çok markanın farklı arabalarını seçenekler arasında bulmak mümkün. Günlük, haftalık ve uzun süreli araç kiralama ihtiyaçlarınız için fiyat, paket içeriği ve model çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. Firmaların sunduğu avantaj, indirim ve kampanyaları kullanarak rent a car işlemlerini uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz fiyat bandındaki ürünleri listeleyerek arasından seçim yapabilirsiniz.

Kiralayacağınız aracın modeli, markası ve kiralama süresi fiyatlar üzerinde etkili oluyor. Mersin Erdemli kiralık araba fiyatları firmalar arasında değişiklik gösterebiliyor. Her bütçeye uygun araç seçeneklerini obilet.com üzerinden görebilirsiniz. Firmaları ve araçları sıralayarak seçiminizi kolay hale getirebilirsiniz. Araç teslim bölgelerini ve noktalarını görebilir, istediğiniz alana araç teslimi yapabilirsiniz. Kiralayacağınız aracın sigorta, ek paketler, kilometre seçenekleri gibi pek çok detayı görüntüleyerek güvenli bir kiralama yapabilirsiniz.

Mersin Erdemli Gezilecek Yerler

Turistik bir cennet olan Mersin Erdemli hem tarihi hem de ziyaret edilebilecek mekanlar konusunda oldukça zengin. Şehir merkezinden Erdemli’ye yaklaşık 50 dakikalık araç yolculuğu ile varılıyor. Mersin Erdemli kiralık oto ile rahatlıkla gezilebilecek alanlar her yıl binlerce ziyaretçi çekiyor. Farklı araç markaları ile gezilerinizde konfor ve keyfi bir arada yaşayabilirsiniz. Birbirinden güzel mekanları gezerken Mersin lezzetlerini tadarak keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Mersin ve Erdemli’de ziyaret edilmesi gereken yerlerin bir kısmı şu şekilde;

 • Sebaste Antik Kenti: Erdemli merkeze 19 km uzaklıkta bulunan antik kent Roma döneminde inşa ediliyor ve döneminin ünlü bir limanı ve ticaret merkezi olarak kullanılıyor. Nekropol alanında yer alan mezarlar, antik kent içerisinde korunmakta olan en büyük kültürel kalıntılar oluyor. Aynı zamanda Sebaste Nekropolü ülkemiz içerisinde iyi korunmuş mezarlıklar arasında yer alıyor. Alanda yer alan limon ağaçları da ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.
 • Kızkalesi: Erdemli’nin en önemli yapılarından biri de Kızkalesi’dir. Tarihçesi milattan önce 400 yıllarında dayandığı biliniyor. Diğer adı Deniz Kalesi olan yapıya ulaşım deniz yolu ile sağlanıyor.
 • Kanlıdivane Ören Yeri: Erdemli ilçesinde bulunan alan, bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biri olarak biliniyor. İlçe merkezine 18 kilometre mesafede olan Kanlıdivane Ören Yerine kiralayabileceğiniz ucuz araç seçenekleri ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 • Çağlayan Vadisi: Erdemli merkeze 15 kilometre uzaklıkta bulunan Çağlayan Vadisi özellikle piknik yapmayı seven kişilerin sıklıkla ziyaret ettiği bir bölge halinde. Vadi içerisinde çeşitli işletmeler bulunuyor. Balıkçılık ve dağ sporu gibi etkinlikler yapılabiliyor.
 • Korykos Antik Kenti: Erdemli ilçesinde yer alan en eski yapılardan biri olan Korykos Antik Kenti, Kızkalesi’ne bakıyor. Zamanında kare duvarlar ile çevrili olan antik kent etrafında hendekler yer alıyor. Bu sebepten giriş ve çıkışlar inşa edilmiş olan köprüler ile sağlanıyor. Antik kent içerisinde pek çok tarihi alanı ziyaret edilebiliyor.

Mersin Erdemli Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız