Mersin Taşucu Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1,560 ₺
 • Fiat Fiorino 1,705 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 1,755 ₺
 • Ford Focus 2,210 ₺

Mersin Taşucu

Mersin Taşucu Araç Kiralama

Türkiye’nin güneyinde yer alan Mersin, bir Akdeniz şehri oluşu ile öne çıkıyor. Türkiye’nin en büyük 11. ili olan güzîde belde Mersin, modernleşme yolunda hızlı adımlar atıyor ve her geçen gün daha fazla gelişim gösteriyor. Liman şehri oluşu ve coğrafi konumu, Mersin’e ekonomik açıdan da güç katarak Akdeniz’in en önemli ticaret noktası olmasını sağlıyor. En eski yerleşim yerlerinden biri olan Mersin, pek çok farklı tarihi ve doğal güzelliği bünyesinde barındırıyor. Koyları, sahilleri, mesire alanları ve tarihi alanları ile dikkat çeken Mersin, mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunuyor. 

Tarihi ve doğal güzellikleri ile sürekli olarak yerli yabancı turistleri ağırlayan Mersin, ulaşım açısından da cazip bir şehir. Aynı zamanda bir gastronomi şehri olması ile de Mersin’in turistik kapasitesi artış gösteriyor. Türkiye’nin gezilip görülmesi gereken şehirlerinden biri olan Mersin’i keşfetmek istiyorsanız siz de Mersin Taşucu araç kiralama şirketleri aracılığı ile araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Mersin Taşucu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mersin Taşucu araba kiralama hizmetinden yararlanmadan önce, şehir hakkında çeşitli bilgilerin edinilmesi önem arz ediyor. Bu bilgilerin ışığında konforlu ve verimli bir şekilde seyahat etme fırsatı yakalanıyor. Bilinmesi gereken şeylerden ilki; Mersin Taşucu şehrine giderken yol üstünde gezilebilecek yerlerin varlığı. Mersin Taşucu, Mersin iline bağlı olan Silifke ilçesinin bir mahallesi oluşu ile öne çıkıyor. Mustafa Kemal Atatürk tarafından 4 kez ziyaret edilen bu güzel belde, Selanik’e benzemesi ile de oldukça dikkat çekici. Aynı zamanda Mersin Taşucu kiralık araç ile Taşucu Atatürk Evi de mutlaka görülmesi gereken, turistik değeri yüksek yerler arasında bulunuyor. 

Mersin ili bir büyükşehir olması sebebiyle de pek çok imkânı içerisinde barındırıyor. Mersin sadece tarihi ve doğal dokusu ile değil, eğlenceli pek çok aktiviteyi içinde bulunması ile de tercih ediliyor. Mersin Taşucu araç kiralama firmaları aracılığıyla kiralanan araçlar ile bu eğlenceli aktivitelerin olduğu pek çok yere ulaşım sağlanabiliyor.  

Mersin’de bulunan araç kiralama şirketlerinden araç teslim alındıktan sonra şehirde yer alan konaklama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Mersin’de bulunan konaklama seçenekleri, her bütçeye uygun bir şekilde konaklama olanağı sunuyor. Bunun yanı sıra Mersin, gelişmiş yemek kültürü ile farklı lezzetleri tadabileceğiniz beldelerden biri. Siz de ucuz araç kiralayarak, Mersin ilinin sunduğu çeşitli avantajlardan faydalanabilir, sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Mersin Taşucu’na Nasıl Gidilir?

Taşucu, Mersin ilinin Silifke ilçesine bağlı bir mahalle. Dolayısıyla bu noktada öncelikle Mersin şehrine ulaşım sağlamanız gerekiyor. Mersin şehrine ulaşmak için tercih edebileceğiniz ilk ulaşım yöntemlerinden biri otobüs yolculuğu oluyor. Siz de Taşucu otobüs bileti satın alarak Türkiye’nin dört bir yanından Mersin’e ulaşma imkânı sağlayabilirsiniz. Mersin’in ile; Ankara arasında 503 km, İzmir ile 912 km, Adana ile 90 km mesafe bulunuyor. Bulunduğunuz şehirden belirli bir mesafe kat ederek  Mersin Otogarı’na ulaşabilir, ardından Mersin Taşucu kiralık oto hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Otobüs yolculuğunun yanı sıra Adana uçak bileti satın alarak şehir merkezine olan uzaklığı 67 km olan Adana Şakirpaşa Havalimanı ile de Mersin’e ulaşmak mümkün. Uzak yerlerden ya da yurt dışından Mersin’e gelmeyi planlıyorsanız, hava yolu ideal bir tercih olarak karşınıza çıkıyor. Uçak yolculuğu ile Adana Havalimanı’na ulaştıktan sonra, Adana Şakirpaşa Havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanabilir ve Mersin Taşucu Mahallesi’ne ulaşım sağlayabilirsiniz. Mersin şehrine ulaşım sağlamak için alternatif yöntemler arasında tren ve deniz yolu bulunuyor.  

Mersin Taşucu’nda Araç Kiralama

Mersin Taşucu araç kiralama işlemi, şehir dışından gelen ya da kendine ait arabası olmayıp belirli bir süre için araca ihtiyacı olan bireyler için oldukça faydalı bir hizmet oluşu ile öne çıkıyor. Mersin ili büyüklüğü ve içerisinde barındırdığı imkânlar sayesinde dinamizmini her daim korumayı başarıyor. Mersin ilinin iç dinamizmi ve turizm kapasitesi, belirli ulaşım ihtiyaçlarını da beraberinde getiriyor. Tam da bu noktada özellikle şehir dışından gelen bireylerin güvenli ve konforlu bir seyahat deneyimi yaşaması için araç kiralama hizmeti önemli bir yer tutuyor.

Mersin Taşucu araç kiralama fiyatları ise farklı talepler doğrultusunda değişiklik gösterebiliyor. Ancak diğer ulaşım yöntemlerine göre konforlu ve güvenli bir yolculuk yapma imkânı için araç kiralama işlemi daha ideal bir tercih. Mersin Taşucu kiralık araba fiyatları konusunu etkileyen faktörlerden en önemlisi de seçilen aracın özellikleri ve segmenti oluyor. Kendinize ve bütçenize uygun olan kiralık aracın seçilmesi daha verimli bir yolculuk imkanı sunuyor.  

Mersin iline yakın ve komşusu olan pek çok il bulunuyor. Bu illerden başlıca olanları Adana ve Antalya illeri oluyor. Adana ve Antalya’da keyifli seyahatler gerçekleştirmek için Mersin araç kiralama hizmetini kullanabilir, rahat ve konforlu bir şekilde ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Mersin Taşucu kiralık araba hizmeti, kişilere konfor sağlamasının yanı sıra hız da kazandırıyor. Böylelikle pek çok farklı tarihi ve doğal güzelliği daha kısa zamanda keşfetmek mümkün hâle geliyor. Eğer dilerseniz Adana araç kiralama hizmetinden de faydalanabilir, Adana’da kiraladığınız aracınız ile Mersin’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Hatay araç kiralama firmalarından da yararlanmanız mümkün. 

Mersin Taşucu’nda Gezilecek Yerler

Mersin Taşucu oto kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra ziyaret edebileceğiniz pek çok farklı yer bulunuyor. Mersin seyahatinizde ziyaret edebileceğiniz yerler ise şu şekilde sıralanıyor… 

 • Uzuncaburç: Taşucu ilçe merkezine 40 km mesafe uzaklıkta yer alan Uzuncaburç, antik dönemden kalan bir ören yeri oluşu ile öne çıkıyor. Uzuncaburç’u ziyaret eden çeşitli medeniyetlerden kalan izleri görebilme imkânına sahip olabilirsiniz. 
 • Narlıkuyu: Taşucu Merkez’e 30 km uzaklıkta yer alan Narlıkuyu, denizin tadını çıkarabileceğiniz eşsiz koylar arasında yer alıyor. 
 • Olba Antik Kenti: Taşucu’ndan 42 km mesafe katederek ulaşabileceğiniz Olba Antik Kenti; çeşme binası, tiyatro, lahit, kaya mezarı gibi tarihi kalıntılara görebileceğiniz bir alan. 
 • Taşköprü: Taşucu ile arasında 10 km mesafe bulunan Taşköprü’de keyifli yürüyüşler yapabilir, dingin bir şekilde akan nehrin kenarında sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. 
 • Silifke Kalesi: Taşucu’na 12 km mesafe uzaklıkta yer alan Silifke Kalesi, Silifke’nin en yüksek tepesinde yer alıyor. Silifke Kalesi’nde eşsiz manzaraya tanık olurken, kalenin içerisinde yer alan tarihi kalıntıları da inceleyebilirsiniz.

Mersin Taşucu Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız