Mersin Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 964 ₺
 • Fiat Egea 975 ₺
 • Fiat Egea 1.043 ₺
 • Renault Clio 1.050 ₺
 • Fiat Fiorino 1.062 ₺
 • Fiat Egea 1.103 ₺
 • MG MG4 Luxury 1.114 ₺
 • Toyota Proace City 1.125 ₺
 • Fiat Egea 1.133 ₺
 • Kia Picanto 1.133 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 5 1.136 ₺
 • Fiat Egea 1.149 ₺
 • Renault Clio 1.151 ₺
 • Renault Taliant 1.182 ₺
 • Fiat Egea Cross 1.219 ₺
 • Ford Focus 1.269 ₺
 • Renault Clio 1.350 ₺
 • Citroen C Elysee 1.378 ₺
 • Fiat Egea 1.401 ₺
 • Renault Zoe 1.423 ₺

Mersin Merkez

Mersin Merkez Araç Kiralama

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan ve bir liman kenti olan Mersin; turizm, sanayi ve denizcilik alanında sürekli gelişme gösteriyor. Şehir, aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen illerinden biri. Silifke, Mut, Erdemli ve Tarsus gibi ilçelerin bulunduğu Mersin, Doğu Akdeniz’in en önemli ticaret noktaları arasında bulunuyor. Ekonomik faaliyetlerin yanında deniz, kum ve güneş üçlüsüne muhteşem doğanın eşlik ettiği şehir, tatilseverler tarafından sıkça tercih ediliyor.

Keşfedilecek daha pek çok noktası bulunan Mersin Merkez’i araç kiralayarak doyasıya gezebilirsiniz. Ucuz araç kiralama işleminin ardından Mersin Merkez’de gezebileceğiniz gibi aracınızla Mersin’e komşu iller olan Adana, Niğde, Karaman ve Konya illerini de ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda komşu illerden de araç kiralayarak Mersin Merkez’e ulaşabilirsiniz. Örneğin; Adana araç kiralama hizmetinden yararlanabilir ve Mersin Merkez’e konforlu bir seyahat sonrasında ulaşabilirsiniz.

Mersin Merkez araç kiralama işlemi öncesinde size uygun aracı bulmak için araçların özelliklerini ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Böylece araçları bu doğrultuda değerlendirerek bir seçim yapabilirsiniz. 

Mersin Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Araç kiralamadan önce Mersin Merkez hakkında bilmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Bu noktalar, Mersin Merkez’i daha iyi tanımanızı sağlamanın yanı sıra şüphesiz bu önemli kenti keşfetme isteğinizi de artırıyor.

Köklü tarihi, zengin kültürü ve farklı dokusu ile günlerinizi dolu dolu geçirebileceğiniz şehirde herkes, mutlaka kendinden bir şeyler buluyor. Bundandır ki Mersin, Akdeniz Bölgesi’nin en fazla turist alan illerinden biri olarak öne çıkıyor. Şimdilerde turizm cenneti olarak kabul edilen şehrin tarihi, M.Ö. 6000’li yıllara kadar uzanıyor. Tarih boyunca pek çok uygarlığın yerleşim yeri olan kent, medeniyetlerin uğruna savaş verdiği önemli bir deniz ticareti kenti.

Günümüzde de önemini koruyan Mersin; tarihe ışık tutan yapıları, birbirinden ünlü plajları ve binlerce yıllık kültürün ürünü olan çeşitli değerleri ile keşfedilmeyi bekliyor. Siz de dilerseniz bu keşfi, Mersin Merkez kiralık oto ile son derece konforlu ve keyifli bir şekilde yapabilirsiniz. Gezinize burada bulunan kale, cami, müze, mağara ve daha pek çok görülmeyi bekleyen yeri ekleyebilirsiniz.

Mersin Merkez’e Nasıl Gidilir?

Mersin Merkez, ulaşım bakımından çeşitli seçeneklerin yer aldığı bir il olarak karşınıza çıkıyor. Mersin Merkez’e ulaşımda kara yolu ve demir yolu en fazla tercih edilen ulaşım seçeneklerini oluşturuyor. 

Mersin Merkez kiralık araba sayesinde rahatlıkla gezebileceğiniz bir yer olan Mersin’de havalimanı bulunmamasına rağmen Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın oldukça yakın olması, büyük kolaylık sağlıyor. Adana uçak bileti alarak yola çıkabilirsiniz. Adana Şakirpaşa Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak Mersin’e konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Mersin’de konaklama seçeneklerinin fazla olması da ilde kaldığınız süre boyunca dilediğiniz yerde konaklayabilme imkanı sunuyor.

Mersin Merkez’e ulaşımda kara yolunu tercih edenlerdenseniz Türkiye’nin pek çok şehrinden Mersin’e Mersin otobüs bileti alarak ulaşabilirsiniz. Mersin, komşu illeri olan Adana’dan 154 km, Karaman’dan 233 km, Niğde’den 193 km mesafede yer alıyor. Otobüs yolculuğunun ardından şehirlerarası otobüs terminalinden Mersin Merkez oto kiralama hizmeti alarak terminalden 450 m mesafede olan Mersin Merkez’e kısa bir sürede kolayca gidebilirsiniz. 

Demir yolu ise Mersin Merkez’e ulaşım için tercih edilen ulaşım alternatiflerinden biri. Mersin Merkez’e yaklaşık 3.5 km mesafede bulunan Mersin Tren Garı’ndan belli aralıklarla Adana, İskenderun ve Mersin’in ilçelerine seferler düzenleniyor. Keyifli bir tren yolculuğunun ardından Mersin Merkez araba kiralama işlemini gerçekleştirerek dilediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Mersin Merkez’de Araç Kiralama

Mersin Merkez’de araç kiralamak, memnun kalabileceğiniz bir deneyim yaşamanızı sağlayan pek çok avantaj sunuyor. Bu avantajlar arasında uygun fiyatlı Mersin Merkez kiralık araba fiyatlarının yer alması öne çıkıyor. Makul fiyatlarla pek çok imkan sunan Mersin Merkez araç kiralama şirketleri, bütçenizi zorlamadan konforlu bir araç kiralama hizmetinizi almanızı sağlıyor.

Mersin Merkez araç kiralama firmalarının sunduğu diğer bir avantaj ise istediğiniz özellikteki aracı kiralayabilmeniz için farklı segmentteki araç seçenekleri sunmaları. Sizin için uygun olan özellikleri belirlemenin ardından farklı özellikte araçların bulunduğu firmadan dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Kiralama firmaları, araç seçimi dışında ekstra kasko ve hasar sigortası gibi güvenliğiniz için seçebileceğiniz imkanları da sunuyor. Tercihleriniz dahilinde Mersin Merkez araç kiralama fiyatları da farklılık gösterebiliyor.

Ekstra şoför, navigasyon ve dezenfekte edilmiş araç tahsis etme gibi imkanlar da sunan araç kiralama firmaları, araç teslim anından önce ve sonra tüm sorularınızı titizlikle yanıtlıyor ve kafanızda soru işareti kalmadan aracınızı teslim almanızı sağlıyor.

Mersin Merkez’de Gezilecek Yerler

Mersin Merkez kiralık araç işleminizi tamamladıktan sonra şehirde keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. İşte Mersin Merkez ve çevresinde gezebileceğiniz yerlerden bazıları;

 • Mersin Merkez’de araç teslim anından itibaren pek çok noktayı gezme fırsatı bulabilirsiniz. Burada ilk olarak Türkiye’nin en büyük marinalarından biri olan Mersin Marina’ya gidebilir ve buranın farklı atmosferine şahitlik edebilirsiniz. Mersin Merkez’e yaklaşık 10 km uzaklıkta olan Mersin Marina içerisinde bulunan alışveriş merkezi, restoran ve spor kulübü gibi mekanlarla Mersin’deki en nezih yerlerden biri olarak biliniyor. 
 • Mersin’de arkeolojiye ilginiz varsa mutlaka ilde popüler yerlerden biri olan Mersin Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret etmelisiniz. Mersin kent merkezi ve etrafında yapılan kazı çalışmaları sonucunda elde edilen ürünlerin sergilendiği bu müzede M.Ö. 7000’li yıllara ait ürünler dahi bulunuyor. Mersin Merkez’e yaklaşık 6 km mesafedeki bu müze, geçmişten günümüze kadar uzanan şehrin kültürüne tanıklık edebileceğiniz en özel yerlerden bir tanesini oluşturuyor. 
 • Tarih boyunca önemli bir deniz ticaret noktası olan Mersin’de, sık sık deniz savaşları yaşanıyor. Tüm bu gelişmeleri, kronolojik olarak günümüze taşıyan Mersin Deniz Müzesi, bölgede gezebileceğiniz önemli bir nokta. İçerisinde kütüphane, sergi salonu ve koleksiyonların yer aldığı müze, Mersin kent merkezine yaklaşık 6 km uzaklıkta bulunuyor. Mersin Merkez günlük araç kiralama hizmeti ile kolay ve konforlu bir şekilde gezebileceğiniz bu müze birçok yeni bilgi öğrenmeyi vadediyor.


Mersin Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız