Mersin Yenişehir Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 886 ₺
 • Renault Clio 5 1.011 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.039 ₺
 • Peugeot 3008 1.787 ₺

Mersin Yenişehir

Mersin Yenişehir Araç Kiralama

Mersin, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde konumlanan şehirleri arasında yer alıyor. Şehir, aynı zamanda Türkiye’nin önemli liman kentleri arasında da öne çıkıyor. Bu bağlamda da denizcilik faaliyetleri denildiği zaman akla ilk gelen şehirler arasında Mersin de bulunuyor. Denizcilikle beraber turizm ve sanayi açısından da önemli şehirlerden biri olan Mersin, farklı güzelliklere sahip bir şehir. Şehirde tarihi ve kültürel güzelliklerle beraber aynı zamanda doğal güzellikler de bulunuyor. İklim koşullarının da elverişli olması sayesinde Mersin’e çok sayıda ziyaretçi akın ediyor. 

Hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerin akın ettiği Mersin, bu bağlamda da oldukça önemli şehirlerden. Yenişehir, Mersin’in önemli ilçeleri arasında bulunuyor. Güneyinde Akdeniz kıyısının bulunduğu Yenişehir, doğayla iç içe olan ilçeler arasında. Hem gezmek hem de doğayla baş başa kalmak isteyen ziyaretçiler tarafından Yenişehir, oldukça ilgi görüyor.

Farklı güzelliklere sahip olan Mersin’e gidebilmek için pek çok ulaşım seçeneği bulunuyor. Ulaşım seçenekleriyle beraber Mersin Yenişehir araç kiralama seçenekleri de sıklıkla tercih ediliyor. Araç kiralama seçeneği sayesinde konforlu bir şekilde Mersin’i gezmek mümkün oluyor. Mersin’de araç kiralanabildiği gibi Mersin’e 88 km uzaklıkta bulunan Adana’dan da Adana araç kiralama seçenekleri bulunuyor. Böylelikle komşu illerden de araç kiralayarak Mersin’e ulaşım sağlayabiliyor ya da Adana uçak bileti seçeneklerinden yararlanarak Mersin’in güzelliklerine tanık olabiliyorsunuz. 

Otobüs ve demir yolu ulaşım seçeneklerinin tercih edildiği gibi Mersin Yenişehir oto kiralama seçenekleri de ziyaretçiler tarafından ilgi görüyor. Siz de Mersin Yenişehir araç kiralama fiyatları ve seçeneklerini değerlendirerek şehrin güzelliklerini görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Dilerseniz Mersin otobüs bileti avantajlarından da yararlanabilirsiniz.

Mersin Yenişehir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mersin Yenişehir kiralık araç ile şehri ziyaret etmek isteyen ziyaretçilerin, bölge hakkında bazı bilgiler de edinmesi gerekiyor.

Geçmişte birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir olan Mersin’de, bu medeniyetlerin izlerini görmek mümkün. Bu bağlamda da şehir, önemli tarihi ve kültürel miraslara ev sahipliği yapıyor. Doğal güzellikleriyle de ilgi gören bir şehir olan Mersin’in Yenişehir ilçesi de ziyaretçilerin ilgi gösterdiği ilçeler arasında bulunuyor. Mersin’in merkez ilçeleri arasında yer alan Yenişehir, farklı müzelere ve kültürel miraslara da ev sahipliği yapan ilçelerden. Yenişehir, Akdeniz ikliminin yaşandığı ve ılıman havanın hakim olduğu bir ilçe. Mersin Üniversite’sinin yerleşkesine de ev sahipliği yapan Yenişehir, öğrencilerin de tercih ettiği ilçeler arasında öne çıkıyor. Mersin’in şehir içi ulaşım kolaylığı sayesinde Mersin Yenişehir araba kiralama seçenekleri ziyaretçiler tarafından tercih ediliyor.

Mersin, ticaret faaliyetleri açısından da oldukça önemli olan şehirlerden. Önemli bir liman kenti ve demir yolu bağlantısına sahip olmasıyla bazı ürünlerin ihracı da Mersin’de yapılıyor. Adana’da yetişen pamuk, Mersin demir yolu ile ihraç ediliyor. Bu da Mersin’in önemini oldukça arttırıyor. Mersin Yenişehir kiralık araba ile Mersin’de bulunan tarihi mirasları ve doğal güzellikleri konforlu bir şekilde görebilmek mümkün oluyor.

Mersin Yenişehir’e Nasıl Gidilir?

Mersin Yenişehir’e gitmek için farklı ulaşım seçenekleri mevcut. Mersin’e 88 km uzaklıkta bulunan Adana Havalimanı’ndan Mersin’e kolay bir şekilde ulaşım sağlamak mümkün. Aynı zamanda farklı otobüs firmaları tarafından da Mersin Yenişehir’e otobüs seferleri düzenleniyor. Tren seyahatiyle de Mersin’e ulaşmak mümkün oluyor. 

Bunun yanı sıra Mersin’e 193 km uzaklıkta olan Niğde’den de Niğde araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek Mersin’e ulaşmak mümkün. Mersin’e ulaştıktan sonra da Mersin Yenişehir kiralık araba fiyatları ve seçeneklerini değerlendirerek ilçeyi ve çevresindeki güzellikleri gezip görmek mümkün oluyor. Mersin Yenişehir kiralık oto seçeneği dışında bölgede şehir içi otobüsler ve dolmuşlar da bulunuyor. Bu bağlamda farklı ulaşım seçenekleriyle Mersin Yenişehir’e gitmek ve oradaki güzelliklerin tadını çıkarmak mümkün oluyor. Adana Havalimanı araç kiralama hizmetleri bu aşamada en çok tercih edilen seçenek oluyor. 

Mersin Yenişehir’de Araç Kiralama

Mersin Yenişehir araç kiralama şirketleri ile görüşerek farklı modellere sahip olan araçları kiralayabilmek kolay bir şekilde mümkün oluyor. Araç kiralama şirketlerinde farklı modellerdeki araçlar olduğu gibi farklı bütçelere hitap edebilen araçlar da yer alıyor. Bu bağlamda ucuz araç kiralama seçenekleri de Mersin Yenişehir’de bulunuyor. Farklı bütçedeki kullanıcılara hitap edebilen araç seçenekleri olması da Mersin ziyaretçileri tarafından ilgi görüyor. Bunun sonucunda da Mersin’in barındırdığı zenginlikleri ve güzellikleri, araç kiralama seçenekleriyle konforlu bir şekilde gezebilmek ve görebilmek mümkün oluyor.

Mersin Yenişehir’de Gezilecek Yerler

Mersin Yenişehir araç kiralama firmaları ile görüştükten sonra bölgede görülmesi gereken yerler bulunuyor. Mersin Yenişehir’de gezilecek yerleri şu şekilde sıralamak mümkün:

 • Araç teslim işleminden sonra gezilmesi gereken yerlerin başında Mersin Deniz Müzesi bulunuyor. Yenişehir’e 25,1 km mesafede olan Mersin Deniz Müzesi, denizcilik faaliyetlerinin ve miraslarının sergilendiği yerler arasında öne çıkıyor.
 • Mersin Marina da bölgenin güzellikleri arasında yer alıyor. Yenişehir’e 25,4 km mesafede olan Mersin Marina, güzel manzaralara şahitlik edebileceğiniz yerler arasında.
 • Yenişehir’e 25,2 km mesafede olan Mersin Arkeoloji Müzesi de Mersin’in sahip olduğu kültürel ve tarihi zenginlikleri görebileceğiniz yerler arasında. 
 • Yenişehir’e 73,2 km mesafede olan Kızkalesi, Mersin’in sembolleri arasında yer alıyor. Hem tarihi hem de doğal güzelliğe sahip bir yer olan Kızkalesi, yerli ve yabancı ziyaretçilerin de akın ettiği yerler arasında. Kızkalesi, Mersin’in güzellikleri açısından görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.
 • Yenişehir’e 26,3 km mesafede olan Kültür Parkı da hem sakinlik ve dinginlik hem de ruhen ve bedenen dinlenmek için tercih edilen yerler arasında bulunuyor.

Mersin Yenişehir Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız