Mersin Tarsus

Mersin Tarsus Araç Kiralama

Mersin, bilinen diğer adı ile İçel, Türkiye’nin en gözde ve sevilen ilçelerinden biri. Gerek doğal güzellikleri gerekse kültürel noktaları ile pek çok kişinin dikkatini çeken Mersin’in Tarsus ilçesine her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turist akın ediyor. Türkiye’nin en büyük 11. şehri olarak bilinen Mersin, Tarsus’un içerisinde bulundurduğu denizi, doğası, gölleri, ormanları ve kültürel merkezleri ile dikkat çekiyor. Mersin’e ilk kez gelen ya da defalarca kez gelmiş olan kişiler ise Mersin’in Tarsus ilçesine daha aktif bir şekilde gezmenin yollarını arıyor. Mersin’de çeşitli kültürel aktivitelere katılmak ve Mersin’in pek çok noktasında gezmek isteyen kişiler, Mersin Tarsus araba kiralama hizmetlerinden yararlanıyor. Bu hizmetlerden yararlanılması durumunda Mersin’in Tarsus ilçesinde yer alan ve birbirinden farklı noktalarda bulunan pek çok turistik yere kolay bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor. Bu nedenle Mersin’de araç kiralamak isteyen kişilerin merak ettiği ve araştırdığı bir diğer nokta ise Mersin Tarsus araç kiralama fiyatları oluyor.


Mersin Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Mersin’in Tarsus ilçesi özellikle sahilleri ile pek çok kişinin sevdiği ve uğrak noktası haline getirdiği adreslerden biri. Tarihi milattan önce 7000’li yıllara dayanan bu ilçe, bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biri olarak biliniyor. Bu nedenle Mersin’in Tarsus ilçesinde birbirinden farklı dönemlere ait pek çok tarihi eser ve tarihi mekan bulunuyor. Hem denizi, doğayı, doğal güzellikleri seven hem de tarihi mekanları görmeyi seven kişiler Tarsus ilçesine akın ediyor. Tarihin pek çok noktasında hem tarım hem de sosyal hayat faaliyetleri ile dikkat çeken bu ilçe, Akdeniz Bölgesi’nde bulunan kumsalları, körfezleri, koyları ile yazlıkçıların en çok tercih ettiği ilçelerden biri olması ile biliniyor. Bu nedenle hem denizin keyfini çıkarmak hem de Mersin’in Tarsus ilçesine ait olan yöresel yemekleri yemek isteyen kişiler tercihini Tarsus‘tan yana kullanıyor. Bu ziyaretiniz sırasında Mersin Tarsus araç kiralama hizmetinden yararlanarak seyahatinizi konforlu hale getirebilirsiniz.


Mersin Tarsus’a Nasıl Gidilir?


Mersin’in Tarsus ilçesine gitmek için değerlendirebilececeğiniz farklı alternatifler bulunuyor. Bu alternatiflerin ilkini hava yolu oluşturuyor. Mersin’e hava yolu ile direkt olarak ulaşım mümkün olmasa da 67 km mesafedeki Adana Şakirpaşa Havalimanı’nı kullanabilirsiniz. Adana uçak bileti alarak yolculuğunuza başlayabilir, havalimanına indikten sonra ise Adana Şakirpaşa Havalimanı araç kiralama seçenekleri ile Tarsus’a ulaşabilirsiniz. Dilerseniz farklı alternatifler ile havalimanından Mersin’e gidebilir, orada Mersin Tarsus oto kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Mersin’e ulaşım için bir diğer alternatif ise kara yolu oluyor. Otobüs seferleri ile şehre ulaşmak mümkün. Farklı şehirlerden Mersin’in Tarsus ilçesine kara yolu ile gitmek için Mersin Tarsus otobüs bileti almak gerekiyor. İstanbul’dan Tarsus’a otobüs ile seyahat etmek yaklaşık 14 saat sürüyor. Mersin ve İstanbul arası mesafe ise 921 kilometre olarak biliniyor. Bu nedenle otobüs yolculuğu için daha fazla zaman harcanması gerekiyor. Ankara’dan da aynı şekilde otobüs ile Mersin’e gitmek mümkün. Bu yolculuk ise 6 saat 30 dakika sürüyor. Otogara vardıktan sonra ise Mersin Tarsus kiralık araç seçenekleri ile istediğiniz lokasyona gidebilirsiniz.

Şehre ulaşım için diğer alternatifi araç kiralama seçenekleri oluşturuyor. Yakın şehirler başta olmak üzere farklı illerden araç kiralayarak konforlu bir şekilde Tarsus’a gelebilirsiniz. Örnek olarak, Karaman araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek hızlı ve konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı ulaşım alternatiflerini değerlendirerek şehre ulaştıktan sonra Mersin Tarsus kiralık araba imkanlarından faydalanabilir, hızlı ve konforlu bir Tarsus gezisine çıkabilirsiniz.


Mersin Tarsus’ta Araç Kiralama


Mersin’in oldukça değerli ve turist çeken ilçelerinden biri olan Tarsus’ta rahat bir şekilde gezebilmek için pek çok kişi Mersin Tarsus kiralık araba hizmetlerinden yararlanıyor. Bu noktada ilk detay Mersin Tarsus kiralık araba fiyatları oluyor. Fiyatlar araç modeli ve kiralama süresi etrafında şekilleniyor. Bunda Mersin Tarsus kiralık oto firmalarının sunmuş olduğu ek hizmetler de öne çıkıyor.

Mersin Tarsus araç kiralama şirketleri şoför, navigasyon, bebek koltuğu gibi ek hizmetler ile gezilerinde konforunuzu arttırıyor. Ayrıca hasar sigortası ve ekstra kasko gibi imkanlar da sunuyor. Mersin Tarsus araç kiralama firmalarının sunduğu bu seçenekler arasından size uygun alternatifi değerlendirebiliyorsunuz. Sonrasında araç teslim işlemi ile istediğiniz yerden aracınızı alabiliyor ve hemen gezinize başlayabiliyorsunuz.


Mersin Tarsus Gezilecek Yerler


Tarsus gerek doğal güzellikleri gerekse kültürel yerleri ile pek çok kişinin tercih ettiği merkezler arasında yer alıyor. Bu nedenle Tarsus’a gidecek olan kişilerin merak ettiği bir diğer konu ise Tarsus’ta gezilecek yerler oluyor. Mersin’in Tarsus ilçesinde gezilecek yer arayışı içerisinde olan kişiler için pek çok nokta bulunuyor. 

  • Mersin’in Tarsus ilçesinde gezilecek yerler listesinde ilk sırada Roma Yolu bulunuyor. Roma Yolu, pek çok kişinin görmek istediği yerlerden biri olarak biliniyor. Şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bu konuma yaklaşık 20 dakika içerisinde ulaşım sağlanabiliyor.
  • Tarsus ilçesinde yer alan ve pek çok kişinin merak ettiği bir diğer yer ise Tarsus Şelalesi oluyor. Doğal güzelliklerin içerisinde zaman geçirmeyi seven kişiler Tarsus şehir merkezine 2.5 kilometre uzaklıkta bulunan bu şelaleyi ziyaret ediyor.

Siz de bütçenize uygun ucuz araç kiralayarak Tarsus’taki güzellikleri gezebilir, konforlu seyahatlere çıkabilirsiniz.


Mersin Tarsus Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız