Muş Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.665 ₺
 • Fiat Egea 1.920 ₺
 • Kia Picanto 1.940 ₺
 • Fiat Egea Cross 1.970 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea Cross 2.171 ₺
 • Fiat Egea 2.711 ₺
 • Peugeot 2008 3.007 ₺

Muş Merkez

Muş Merkez Araç Kiralama

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde ve Yukarı Murat-Van bölümünde bulunan Muş ili önemli ilçeleriyle ön plana çıkıyor. Muş’un merkezi dışında Bulanık, Malazgirt ve Varto gibi gelişmiş ilçeleri de bulunuyor. Oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Muş Merkez’in tarımdan hayvancılığa ticaretten turizme kadar pek çok ekonomik kol yer alıyor. Muş ilinin merkez ilçesi olan Muş Merkez, ilin batısında konumlanıyor.

Günümüzde değişip gelişmekte bulunan Muş Merkez’in tanımak için buraya gelindiği zaman Muş Merkez araç kiralama işlemini uygulamak size kolaylık sağlıyor. Birçok ile komşuluk yapan Muş ilinin etrafında Bingöl, Erzurum, Ağrı ve Bitlis bulunuyor. Bu illerin komşusu olan Muş’ta araç kiralama uygulamasını gerçekleştirebilir ve bu uygulamanın getirdiği imkanların avantajlarından yararlanabilirsiniz. Dilerseniz bu illerden de araç kiralayabilir ve Muş Merkez’e gezmek için gelebilirsiniz. Mesela, Muş Merkez’in komşusu Bingöl araç kiralama şirketlerinden tahsis ettiğiniz araçla Muş’a konforlu bir şekilde gelebilir ve hemen gezmeye başlayabilirsiniz.

Araç kiralama şirketlerinden Muş Merkez araç kiralama fiyatlarını inceleyebilir ve buradan kendi ekonomik bütçenize göre uygun olacak aracı kiralayabilirsiniz.

Muş Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Muş Merkez oto kiralama uygulamasını işleme koymadan önce Muğla Merkez hakkında bazı bilgileri öğrenmeniz size yarar sağlayacaktır. Bu bilgileri öğrenmek size Muğla Merkez seyahati hakkında faydalı bilgiler öğretmesi dışında, seyahati daha keyifli hale getiriyor.

Muş isminin nereden geldiğine dair pek çok kanılar olsa da bunlardan en çok kabul göreni bir zamanlar burada yaşamış olan Muşkilerden geliyor olması. Tarihi çok eskilere dayanan Muş, birçok uygarlığa ev sahipliği yapıyor. Tarihteki birçok önemli olay da Muş’ta gerçekleşiyor. Urartu, Pers, Roma, Bizans, Emevi ve Abbasiler burada hükmünü sürdürmüş devletler. Malazgirt Meydan Muharebesi’nden sonra da Muş Türklerin eline geçiyor.

Geçmiş zamanda olduğu kadar günümüzde de önemini koruyan Muş kenti, kurulan Muş Alparslan Üniversitesi ile kente canlılık getiriyor. Tarım ve hayvancılığın ön planda olduğu Muş Merkez’de; şeker pancarı, nohut, tahıl ve tütün yetiştiriliyor. Hayvancılığın gelişimi ve verimi için de çalışmalar sürüyor. Sanayinin de önemi olduğu Muş’ta şeker fabrikası da bulunuyor.

Muş Merkez kiralık arabanızla gezintiye çıkacağınız Muş Merkez’de pek çok doğal güzellik ve tarihi yapı bulunuyor.

Muş Merkez’e Nasıl Gidilir?

Doğal güzellikleri ve tarihi değerleriyle ön plana çıkan Muş Merkez’e pek çok ulaşım alternatifiyle gidilebiliyor. Kara yolu, demir yolu ve hava yolu ile ulaşılan Muş Merkez’e en kolay yoldan Muş’a bağlı havalimanı ile gelebilirsiniz.

Muş Sultan Alparslan Havalimanı araç kiralama işlemi ile sizler de keyifli bir Muş seyahatine adım atabilirsiniz. Muş uçak bileti alarak geldiğiniz Muş Havalimanı’nda araç kiralama işlemini oldukça koyla bir şekilde halletmeniz mümkün. Burada Muş Merkez araç kiralama şirketleri ile iletişime geçtiğiniz takdirde aracınızı rahatlıkla teslim alabilirsiniz.

Havalimanın yanı sıra araç teslim alabileceğiniz başka yerlerde bulunuyor. Otobüs terminali de bunlardan birisi. Muş otobüs bileti alarak Türkiye’nin birçok yerinden Muş’a seyahat edebilirsiniz. 

 • Muş-Bingöl arası yaklaşık 115 km olurken; 
 • Muş-Erzurum arası 204 km, 
 • Muş-Ağrı arası 235 km, 
 • Muş-Bitlis arası ise 85 km. 

Muş Merkez’e ulaşabilmek için tercih edilen bir başka ulaşım alternatifi tren yolculuğu oluyor. Şehir merkezinde yer alan Muş Tren Garı sayesinde ulaşım oldukça kolay oluyor. Ankara-Tatvan arasında belirli günlerde hareket sağlayan Vangölü Ekspresi’nin duraklarından biri de Muş.

Muş Merkez Araç Kiralama

Muş Merkez kiralık araba fiyatları, Muş’ta araç kiralama işlemini epey ekonomik hale dönüştürüyor. Farklı bütçe ve ihtiyaçlara göre şekil alan bu ücretler, yüksek miktarda para harcamanızın önüne geçiyor. Kendi aracınız ile yolculuk yapmayla kıyasla daha avantajlı bir işlem olan bu araç kiralama işlemi bunun yanı sıra başka avantajlar da sunuyor.

Muş Merkez araç kiralama firmaları, seyahatlerinizi rahat ve güvenilir hale getirmek için çeşitli olanakları önünüze getiriyor. Farklı segmentlerdeki araçları siz kullanıcılara sunan araç kiralama firmaları, hasar sigortası ve ekstra kasko hizmetlerini de tercihinize sunuyor. Ayrıca bir başka tercihinize sunduğu şeyler arasında yer alan navigasyon ve ekstra şoför isteği gibi hizmetler de firmalar tarafından size tercih sebebi olarak soruluyor.

Ucuz araç teslim aldığınızdan ilk andan itibaren araç kiralama firmaları size konforlu ve güvenli seyahat imkanları sunabilmek için her daim aklınızda olan soruları yanıtlıyorlar. Sevdiklerinizin güvenliği ve sağlığı için yapacağınız yolculuklarda kullanacağınız arabada rutin olarak dezenfeksiyon işlemini gerçekleştirip bu araçları size tahsis ediyorlar.

Muş Merkez’de Gezilecek Yerler

 • Muş Merkez kiralık oto sayesinde gezmeye başlayacağınız Muş gezinizde öncelikle uğramanız gereken yer meşhur Muş Kalesi. Muş il merkezinde yer alan Muş Kalesi, Muş’un en eski yerleşim yeri olarak biliniyor. Kim tarafından yapıldığı belli olmayan Muş Kalesi’nde Arap, Selçuklu ve Osmanlı olmak üzere pek çok uygarlığa ait mezarlık bulunuyor. Farklı kültürlerin birleşimi olan bu kale Muş’ta gezilmesi gereken yerlerin başında geliyor.
 • Muş Merkez araba kiralama işlemi ile beraber gezinizi kolaylaştırdığınız Muş gezisinin ikinci durağı Muş Ulu Camii. Muş Merkez kiralık araç sayesinde Muş gezinizin oldukça kolay olduğunu göreceksiniz. Camii avlusunda mezarı bulunan Şeyh Muhammedi Mağribi tarafından yapıldığı rivayet edilen bu camii Muş’taki inanç turizminin başını çekiyor. Merkez’e yürüme mesafesinde yer alıyor. 
 • Bir diğer gezilecek yer ise Yıldızlı Han, Muş’taki Demirciler Sokağı’nda bulunuyor. Selçuklu Dönemi mimarisinden izler taşıyan Yıldızlı Han, konaklama açısından oldukça önemli bir yere sahip oluyor. Büyük bir alanda kurulan Yıldızlı Han’da 52 dükkan bulunuyor. Merkez kısmına 32 kilometre uzaklıkta yer alıyor.
 • Roma Dönemi’ne ait izler taşıyan ve merkez kısmına 12 km uzaklıkta yer alan  Arak Manastırı, Kutsal Havariler Manastırı olarak da biliniyor.


Muş Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız