Yalova Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Fiat Egea 1.114 ₺
  • Fiat Egea 1.132 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Renault Taliant 1.151 ₺
  • Renault Clio 1.151 ₺

Yalova Merkez

Yalova Merkez Araç Kiralama

Yalova, Türkiye'nin Marmara Bölgesi’nde yer alıyor. İstanbul, Bursa, Gebze ve Kocaeli gibi şehirlere yakınlığı ile tanınıyor. Marmara Denizi kıyısında yer alan Yalova 1995 yılında il olarak ilan ediliyor. Yalova'nın 300.000'e yakın nüfusu bulunuyor. Bu şehir ikamet etmek için tercih edilen bir şehir olmasının yanı sıra tatil için yüksek sayıda ziyaretçi kabul eden şehirler arasında yer alıyor.  Yalova toplamda 6 adet ilçeden oluşuyor. Altınova, Çınarcık, Armutlu, Çiftlikköy, Termal ve Yalova Merkez şehre bağlı ilçeler olarak biliniyor. Marmara Denizi kıyısındaki en güzel yazlık noktalara en sahipliği yapıyor. Bu sebeple yazları tatil için bolca ziyaretçi kabul ediyor. Yazlık şehir olması Yalova Merkez’i oto kiralama konusunda daha da tercih edilir hale getiriyor. Yazın gelen ziyaretçilerin çoğunun yazlık sahibi olmasıyla geziye çıkanların sayısı artıyor. Küçük bir şehir olarak Yalova Merkez kiralık araba fiyatları, genel olarak piyasanın altında bir fiyat seçeneği sunuyor. Bu sayede ziyaretçiler ucuz araç kiralama fırsatını kaçırmıyor. Şehir içinde dilediği gibi gezebiliyor ve Yalova'nın en güzel yerlerini kolayca keşfedebiliyorlar.

Yalova Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Metropol şehirlere yakınlığı ile dikkat çeken Yalova hakkında bilmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Yalova yüz ölçümü itibariyle Türkiye'nin en küçük şehri olarak biliniyor. Ancak deniz kıyısı en uzun olan şehir olarak nitelendiriliyor. Zira deniz kıyısı 105 km'ye kadar uzanıyor. Yalova'nın diğer ilçeleri büyüklü küçüklü ovalardan oluşuyor. Bu ovalar akarsular boyunca uzanıyor ve çevresinde meyve sebzecilik yapılıyor. Yalova'nın büyük bir kısmı tarım arazisi olarak kullanılıyor. Bir kısmı orman alanı olarak bırakılırken oldukça küçük bir kısmı ise çayır ve meralardan oluşuyor. Şehrin bitki örtüsünü ormanlar ve makiler oluşturuyor. Ormanlarında genellikle kayın, meşe, gürgen, kızılcık, kestane ve ıhlamur cinsinden ağaçlar görülüyor. Yalova Merkez araç kiralama şirketlerinde orman yollarında gezmenize olanak sağlayan araçlar bulunuyor. Doğa tutkunları genelde doğa içerisinde jip ve pikap tarzı araçları tercih ediyor. Fakat şehir içi ve turistik mekanlar gezmeyi sevenler için daha lüks araç kiralama imkanı da sunuluyor. Yalova Merkez araba kiralama konusunda ilk deneyiminizi gerçekleştirmek için oldukça uygun bir şehir. Küçük ve az nüfuslu oluşu, var olan endişelerinizi yersiz kılıyor. Bu nedenle Yalova'da aracınızı güvenle kiralayabilir ve keyifli bir tatil gerçekleştirebilirsiniz.

Yalova Merkez’e Nasıl Gidilir?

Yalova'ya ulaşmak için özel araç dışında iki farklı ulaşım seçeneği tercih edebilirsiniz. Yalova otobüs bileti alarak Yalova'ya en yaygın olan otobüs seferleri ile ulaşım sağlamak mümkün. Farklı bir ulaşım türü tercih edenler ise feribot ile denizden Yalova’ya gidiyor. Otobüs ile tüm illerden Yalova'ya ulaşmak mümkün. Bu nedenle çoğu kişi kara yolu tercih ediyor. Bulunduğunuz şehirden çıktığınız yol Yalova Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde tamamlanıyor. Terminal şehrin merkezinde yer alıyor. Bu sayede Yalova Merkez kiralık araç bulabileceğiniz kolay bir lokasyon haline geliyor. Şehirdeki firmalar dilediğiniz marka, model ve renkte güvenli araç teslim yapıyor. Deniz üzerinden de feribot ile Yalova'ya ulaşılıyor. Ancak sadece Bursa ve İstanbul üzerinden ulaşım sağlanıyor. Marmara Denizi’ni paylaşan şehirler arasında feribot seferleri düzenleniyor. Yalova Feribot İskelesi, şehir merkezine sadece 10 km mesafede yer alıyor.  Yolculuğunuz iskelede sonlandıktan sonra 350 m mesafe içerisinde bulunan Yalova Merkez araç kiralama firmaları aracılığıyla herhangi bir araç kiralayabilirsiniz. Yalova ve Bursa arası feribot ile 1 saat 19 dakika sürüyor. Yalova ve İstanbul arası ise feribot seferleri ile  2 saat 36 dakika sürüyor. İstanbul ya da Bursa uçak bileti alarak da Yalova’ya aktarmalı olarak ulaşmak mümkün. İstanbul, Kocaeli ya da Bursa araç kiralama fırsatlarından yararlanarak konforlu bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. 

Yalova Merkez Araç Kiralama

Yalova, halkına ve ziyaretçilerine daha kolay yaşanabilir bir yaşam standardı sunuyor.  Doğal güzellikleri ve denize olan kıyısı Yalova'yı daha yaşanabilir hale getiriyor. Yüz ölçümü konusunda küçük olması ulaşımın oldukça rahat sağlandığı anlamına geliyor. Yalova Merkez kiralık araba ile rahatça gezip görebileceğiniz bir şehir. Kiralama firmaları araç kiralama konusunda deneyimli ve başarılı hizmetler sunuyor. Tüm güvenlik önlemlerini almaları müşterinin karşılaşacağı tehlikeleri en aza indiriyor. Bakımlı VIP araçları uygun fiyatlara Yalova'da bulabilirsiniz. İhtiyaca göre manuel veya otomatik araçlar bulunuyor. Sürüş stiliniz hangisine yatkınsa o aracı tercih edebilirsiniz. Araçların yakıtı konusunda dizel ya da benzinli araç modelleri de mevcut. Bu bağlamda istediğiniz yakıt türüne ait olan aracın seçimini gerçekleştirebilirsiniz. Online rezervasyon aracınızı bulunduğunuz yerden teslim alabilirsiniz. Bu durum zamandan tasarruf yapmanıza olanak sağlıyor. Bir diğer tasarruf seçeneği ise Yalova Merkez araç kiralama fiyatlarının en avantajlı fiyat aralığı sunması. Müşteri memnuniyetini baz alarak yaptıkları işi, yine müşteriye yönelik fiyatlarla sunuyorlar. Bu da çok daha fazla tasarruf yapmanıza yardımcı oluyor. Kaliteli araçları uygun fiyatlara kiralamak için şehre vardığınızda kendiniz için araç kiralama rezervasyonu yapmayı unutmayın.

Yalova Merkez’de Gezilecek Yerler

  • Yürüyen Köşk ülkemiz adına bir kültür mirası olarak Yalova'da bulunuyor. 1930 yılında Atatürk'ün ağacın kesilmesi yerine, yapının taşınmasını istediği köşk olarak biliniyor. Kesilmesine mani olunan ağaç ise hala köşkün bahçesinde koca gövdesiyle yer alıyor. Bu köşke Yalova Merkez’den kiralık oto ile kolayca ulaşabilirsiniz.
  • Yalova Kent Müzesi şehrin kültür tarihini yansıtıyor. İçerisinde eskiden kullanılan aletler ve kullanan kişilerin figürleri yer alıyor. Merkeze 15 dakika uzaklığında bulunan bu müze Yalova halkı için büyük önem arz ediyor.
  • Karaca Arboretum için ağaç müzesi deniliyor. Türkiye'de çok yaygın olmayan ağaç ve bitki türleri burada yetiştiriliyor. Görmek isteyen ziyaretçiler için sergileniyor. Yemyeşil doğanın içerisinde kendinizi farklı bir ülkede hissedeceğiniz Karaca Arboretumu, Yalova Merkez araç kiralama işleminden hemen sonra ziyaret edebilirsiniz.
  • İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesi özellikle çocuklar için oldukça eğitici ve öğretici bir müze. Ziyaret edenler kağıt yapımının detaylarını öğreniyor. Dahası küçük bir alana sahip olmasının yanında büyük bilgiler sunuyor. Çocukların küçük yaşlarda kağıtları doğru kullanmanın önemini anlayabilecekleri nitelikler taşıyor.


Yalova Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız