Amasya Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Kia Picanto 1,377 ₺
 • Renault Clio 5 1,428 ₺
 • Fiat Egea 1,514 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Taliant 1,740 ₺
 • Renault Clio 5 1,825 ₺
 • Opel Crossland X 2,370 ₺

Amasya

Amasya Araç Kiralama

Yeşilırmak vadisinde kurulan şehir, 7 bin yıllık tarihe sahip. Köklü tarihiyle pek çok krallığa başkentlik yapmasıyla biliniyor. Şairler, sanatkarlar ve bilim adamlarının yetiştirildiği Amasya, köklü geçmişinin yanı sıra kültürel yapısıyla da yerli ve yabancıların dikkatini çekiyor. Sizin de buraya gelme düşünceniz varsa Amasya oto kiralama opsiyonları ile gezinizi daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Amasya Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Amasya’nın geçmişi, M.Ö. 5500’lü yıllara uzanıyor. Hatti uygarlığına ait son derece önemli kalıntılara ait bölgede İlk Tunç Çağı ve Orta Tunç Çağı döneminden kalma eserler de bulunuyor. Bölgenin Hititler’in hükmünde olduğu dönemde sahip olduğu isim, daha sonra Persler tarafından değiştiriliyor. Köklü tarihinin şehre zengin bir kültürel yapı getirdiği görülüyor. Yeşilırmak Nehri kıyısına yapılan Yalıboyu Evleri ile öne çıkan bir şehir oluyor. Ayrıcalıklı bir görünüme sahip olan şehirde yaptığınız gezileri Amasya araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Doğal güzelliğiyle pek çok kişinin aklına kazınan Amasya, sembolik evleriyle dikkat çeken 7 ilçeye sahip. Şehrin kuzeyinde Samsun, güneyinde Yozgat, güneydoğu kısmında Tokat, batısında ise Çorum illeri yer alıyor. Şehrin genel iklimi, karasal iklim ve Karadeniz ikliminin karıştığı bir noktada yer alıyor. Yazın sıcak ve kurak olan şehir, kışın ise soğuk ve yağışlı oluyor. İlkbahar döneminde aşırı yağış gören şehrin kış aylarında soğuk oluşu, buraya yapılan ziyaretlerin bahar ayında daha ideal olduğunu gösteriyor. Tercih ettiğiniz seyahat dönemi hangi dönem olursa olsun, Amasya kiralık oto opsiyonu ile şehirde rahat bir tur yapabilirsiniz.

Amasya’ya Nasıl Gidilir?

Amasya’ya ulaşımın birçok seçeneği var. Ancak burada rahat ve hızlı gidebilmenin yöntemi, Amasya araba kiralama hizmetlerinden geçiyor. Bulunduğunuz noktada bu işlemleri yürüten kiralama ofislerini kullanarak, seçtiğiniz araç teslim alıp yola çıkabilirsiniz. Amasya’ya gelişiniz, bu şekilde daha konforlu ve hızlı hale geliyor.

 • İstanbul - Amasya arası 677 km, ortalama yolculuk süresi ise 7 saat 19 dakika oluyor.
 • Başkent başlangıçlı yolculuklarda ise iki nokta arası ortalama yolculuk süresi 4 saat 3 dakika, mesafe ise 333,2 km oluyor.

Başlangıç noktanız ne olursa olsun, size uygun araç kiralama hizmetini alarak bu yolu kendi özgür sınırlarınızda bitirebilirsiniz.

Amasya gezisine başlarken, tercihiniz yine kara yolu ise bu noktada otobüs yolculuğunu da kullanabilirsiniz.

 • Mis Amasya Tur,
 • Metro Turizm,
 • Lüks Hitit Turizm ve
 • Lüks Erova Turizm

gibi seyahat firmalarının sunduğu Amasya otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Şehre ulaşım için kullandığınız bir diğer alternatif de uçak yolculuğu oluyor. Şehirde konumlanan Amasya Merzifon Havalimanı için Türkiye’nin dört bir tarafından Türk Hava Yolları tarafından uçuş planlanıyor. İstanbul başlangıçlı uçuşlar, 1 saat 20 dakika sürüyor. Amasya’ya ulaşırken uçak yolculuğunu tercih ediyorsanız, Amasya uçak bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. İniş yaptığınızda Amasya Merzifon Havalimanı araç kiralama hizmetini bulabilmek için de yine sitemizden Amasya kiralık araba seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.

Yalı evi şehri Amasya’ya komşu olan Samsun’dan da araç kiralama yapabilirsiniz. Amasya kiralık araç seçenekleri ile günübirlik veya daha uzun süreli araç kiralama yapabilirsiniz.

Amasya’da Araç Kiralama

Amasya’ya seçtiğiniz ulaşım yöntemi ile geldikten sonra, şehir içerisinde ulaşımınızın rahat olabilmesi adına Amasya Merzifon Havalimanı araç kiralama alternatifini düşünebilirsiniz. Bu alternatifleri değerlendirerek Amasya tatilinizi daha verimli hale getirebilirsiniz.

Amasya’ya bağlı havalimanları veya şehirde kiralama hizmeti veren ofisler aracılığıyla bu hizmetlere ulaşabilirsiniz. Şehirde araç kiralama hizmeti alabilmek için:

 • Amasya ESA Rent a Car,
 • Central Rent a Car ve
 • Amasya oto kiralama

gibi şirketleri değerlendirebilirsiniz. Ucuz araç modelini ve kiralama hizmetini bulabilmek üzere farklı şirketler arasında karşılaştırma yapmak gerekiyor. Böylece tatil bütçenizi zorlamayacak, gezi planınıza uyan araç modelini kolaylıkla seçebilirsiniz. Obilet.com ekranlarında, birbirinden farklı Amasya araç kiralama şirketleri listesine ulaşabilirsiniz.

Amasya araç kiralama fiyatları için Obilet.com üzerinden bütün araç kiralama fırsatlarını görebilirsiniz. Farklı araç kiralama firmalarının sunduğu hizmetleri ile birlikte Amasya turunu çok daha konforlu ve keyifli hale getirebilirsiniz. Birbiri arasında karşılaştırma yaptığınızda, seyahat planınıza uygun olanı bulmak mümkün oluyor. Amasya kiralık araba fiyatları ise aracın modeline, kiralama süresine ve hizmetin niteliğine göre değişiyor. Şehir merkezindeki ofisleri kullanabilir, bulunduğunuz illerden araç teslim alabilir ya da havalimanından araç kiralayabilirsiniz. Tercihiniz her ne olursa olsun bu şekilde Amasya turunu daha verimli ve unutulmaz kılabilirsiniz.

Amasya’da Gezilecek Yerler

Amasya araç kiralama firmaları özelinde teslim aldığınız araç ile şehirde muhteşem bir tura çıkabilirsiniz. Burada sizin keşfinizi bekleyen birçok araç kiralama noktası var. Bunlar;

 • Kral Kaya Mezarları: Merkeze 25,1 km uzaklıkta bulunan alan, M.Ö. 302 yılına dayanan tarihiyle dikkat çekiyor. Kalker kayaların içi oyularak yapılmış bu mezarlar, UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunuyor.
 • Amasya Saat Kulesi: Merkeze 27,9 km uzaklıkta konumlanan mekan, 1865 yılında yapılmış olmasıyla öne çıkıyor. Bu yapı, şehrin simgesi olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.
 • Amasya Yalıboyu Evleri: Şehrin simgelerinden biri olan Yeşilırmak kıyısındaki sıra evler, gezginlerin buraya geldiğinde ilk gördüğü yerler arasında oluyor.
 • Borabay Gölü: Muhteşem bir doğa harikası niteliği taşıyan Borabay Gölü, Amasya merkeze 15,9 km uzaklıkta konumlanıyor. Bakanlar Kurulu’nca turizm bölgesi olan gölün etrafında keyifli doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Amasya Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız