Aydın Kuşadası Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Kia Picanto 808 ₺
 • Fiat Egea Cross 974 ₺
 • Fiat Egea 984 ₺
 • Fiat Egea 990 ₺
 • Renault Clio 992 ₺
 • Fiat Egea 1.100 ₺
 • Kia Stonic 1.101 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 1.124 ₺
 • Fiat Egea 1.153 ₺
 • Renault Clio 1.241 ₺
 • Fiat Egea 1.329 ₺
 • Fiat Fiorino 1.350 ₺
 • Peugeot 2008 1.730 ₺

Aydın Kuşadası

Aydın Kuşadası Araç Kiralama

Kuşadası, Türkiye’nin en kalabalık yirminci şehri, aynı zamanda turizm ve tarım açısından en gelişmiş şehirlerimizden biri olan Aydın’ın bir ilçesi. Kuşadası turizm sektöründeki gelişmişliği ve her sene binlerce turisti ağırlamasıyla öne çıkıyor. İlk çağlardan itibaren birçok farklı medeniyeti çatısı altında barındırmış Kuşadası’nda Kuşadası Körfezi ve yakın çevresindeki yerler sanat ve kültür merkezi olarak tanımlanıyor. Türkiye’nin ilk turizm merkezlerinden biri olan Kuşadası’nın turizm tarihi ise 1960’lara dayanıyor. 

Kuşadası’ndaki doğal güzellikleri görmek, turistik faaliyetlerine katılmak, kültürel mirasını yakından öğrenmek ve keşfetmek isteyenler için Aydın Kuşadası araç kiralama işlemi oldukça cazip bir seçenek. Eğer siz de İzmir’in Selçuk ilçesine, Muğla ve Manisa’ya komşu olan Aydın Kuşadası’na bir seyahat düzenlemek istiyorsanız Aydın Kuşadası araç kiralama firmalarıyla iletişime geçebilir, araba kiralama işleminin sunduğu avantajlar hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun yanında dilerseniz Aydın’ın komşu illeri İzmir, Muğla ve Manisa’dan da araç kiralayarak da Kuşadası’na yapacağınız seyahati planlayabilirsiniz. Örneğin, İzmir araç kiralama şirketleri aracılığıyla kolaylıkla Kuşadası’na ulaşabilirsiniz. 

Aydın Kuşadası araç kiralama fiyatlarını inceleyerek farklı segmentlerde sunulan araç seçeneklerini inceleyebilir, beklentilerinize ve bütçenize uygun aracı seçebilirsiniz. Bu noktada, seyahatiniz boyunca kullanmak istediğiniz aracı seçtikten sonra araç teslim noktasını anlaştığınız firmadan öğrenebilir, aracınızı teslim alabilirsiniz. 

Aydın Kuşadası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Aydın Kuşadası oto kiralama işlemini gerçekleştirmeden önce Aydın Kuşadası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmanız size fayda sağlıyor. 

Aydın Kuşadası kiralık arabanızla gezebileceğiniz birçok farklı yere sahip. Kuşadası Avrupa’nın en büyük golf sahasına sahip olmanın yanında eşsiz güzelliğe sahip turunç ve portakal bahçeleriyle de ünlü. Ege Bölgesi’nin tatil cenneti olan ilçe, ayrıca çoğu mavi bayraklı olan harika plajları, Ege Bölgesi’ne özgü lezzetli tatları ve milli parkları ile de öne çıkıyor. Kuşadası’na gelip de görmeden gitmemeniz gereken yerler arasında ilçenin sembolü haline gelmiş Güvercinada’nın, Zeus Mağarası’nın, Kurşunlu Manastırı ve Kuşadası Milli Parkı’nın bulunduğunu söylemek mümkün. Öncelikli olarak turizmin beslendiği doğal güzellikleri ve ziyaretçilerine sunduğu turistik faaliyetleriyle ünlenmiş Kuşadası’na Aydın Kuşadası kiralık araç ile kendi belirleyeceğiniz rotada, keyifli bir seyahat yapabiliyorsunuz. 

Aydın’da veya Kuşadası bölgesinde aktif olarak hizmet veren bir havalimanı olmadığının altını çizmekte fayda var. Bununla beraber, Kuşadası’na en yakın mesafede bulunan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın uçakla seyahat etmek isteyenler için Kuşadası’na yolculuğu oldukça pratik hale getirdiği söylenebilir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek uçağınız iniş yaptıktan hemen sonra kiralık aracınızla Kuşadası’na kısa bir süre içinde ulaşabilme şansına sahip oluyorsunuz. Veya İzmir’e ulaştıktan sonra başka ulaşım yollarıyla Kuşadası’na gidebiliyor, Aydın Kuşadası araba kiralama işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. 

Aydın Kuşadası kiralık oto işlemini bitirdikten sonra birçok farklı konaklama imkanına sahip oluyorsunuz. Kuşadası’nda çeşitli konaklama tesislerinin olduğu göz önünde bulundurulduğunda bütçenize ve beklentilerinize uygun otel, pansiyon veya butik otellerden herhangi birini seçip konaklayacağınız yere yine kiralık aracınızla kolaylıkla ulaşım sağlayabiliyorsunuz. 

Aydın Kuşadası'na Nasıl Gidilir?

Aydın Kuşadası’na seyahat etmek isteyen kişilerin birden çok ulaşım yoluna sahip olduğunu söylemek mümkün. Kuşadası’na hem hava yolu hem kara yolunu hem de demiryolunu kullanarak ulaşabiliyorsunuz. 

Öncelikle Kuşadası’na ulaşmak için bulunduğunuz konumdan, ilçeye en yakın havalimanına iniş yapmanız gerekiyor, çünkü Aydın’da aktif olarak hizmet veren bir havalimanı bulunmuyor. Kuşadası’na yaklaşık 61.9 km uzaklıkta bulunan İzmir Adnan Menderes Havalimanı yolculuğunun bir kısmını uçak ile daha kısa hale getirmek isteyenler için uygun seçenek olarak öne çıkıyor. İzmir uçak bileti alarak seyahatinizi istediğiniz tarihte gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu noktada havaş kullanarak veya havalimanında araç kiralayarak yaklaşık bir saat içinde Kuşadası’na ulaşım sağlayabiliyorsunuz. 

Hava yolu ulaşımının yanında Aydın Kuşadası’na Türkiye’nin hemen hemen her şehrinden otobüs ile ulaşma imkanınız da bulunuyor. Otobüs seferlerinde İstanbul-Kuşadası yaklaşık 680 km olurken; Ankara-Kuşadası 597 km, Bursa-Kuşadası 438 km, İzmir-Kuşadası 106 km, Manisa-Kuşadası 136 km, Muğla-Kuşadası ise 99 km. Kuşadası otobüs bileti aldıktan ve ilçe merkezine yalnızca 1.5 km mesafede bulunan Kuşadası otobüs terminaline ulaştıktan sonra Aydın Kuşadası araç kiralama şirketleriyle iletişime geçerek araç kiralama işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Böylelikle tatiliniz Kuşadası’na ulaştıktan dakikalar sonra başlıyor. 

Aydın Kuşadası’na ulaşmak için tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım seçeneği ise tren yolculukları. Kuşadası’na trenle yolculuk ulaşım yolu olarak pek tercih edilmese de Kuşadası merkeze yaklaşık 11.9 km uzaklıkta yer alan İzmir’in Selçuk ilindeki Çamlık Tren İstasyonu’na pek çok çevre şehirden tren seferleri düzenleniyor. 

Aydın Kuşadası’nda Araç Kiralama

Aydın Kuşadası kiralık araba fiyatlarının her bütçeye hitap etmesi, Kuşadası’na vardığınızda gerçekleştireceğiniz araç kiralama işlemini uygun hale getiriyor. Firmaların sunduğu çeşitli araçlar arasında otomatik, yarı otomatik veya düz vites gibi birçok segmente sahip opsiyon bulunuyor. Bunlar arasından size uygun olanları seçerek seyahatiniz boyunca kullanmak istediğiniz araca karar verebiliyorsunuz. 

Kuşadası’na vardığınızda toplu taşıma veya taksi ücreti ödemek, araçların sefer saatlerini beklemek yerine araç kiralayarak ekstra masraf yapmaktan kurtulabiliyor, aynı zamanda vakit kaybını önlüyorsunuz. İstediğiniz modeldeki arabayı kullanma fırsatı sağlayan araç kiralama işlemi sayesinde ayrıca çok daha hijyenik ve konforlu bir şekilde seyahat edebiliyorsunuz. 

Kuşadası’nda göreceğiniz yerlerin çoğu belli bir mesafe yol kat etmenizi gerektirdiğinden, araç kiralama işlemi gerçekleştirerek kendi rotanızı çizebiliyor, istediğinizde mola verebiliyor dolayısıyla daha esnek bir seyahat imkanına sahip olabiliyorsunuz. 

Aydın Kuşadası’nda Gezilecek Yerler

 • Ucuz araç kiraladıktan sonra Kuşadası’nın sembolü haline gelmiş Güvercinada Kalesi mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri. Şehir merkezine 1.5 km mesafede bulunan Güvercinada Kalesi, Osmanlı dönemi zamanında kenti saldırılardan korumak amacıyla Barbaros Hayrettin Paşa tarafından yaptırılmış. Özellikle akşamüstü ve geceleri ışıklandırmasıyla ziyaretçilerini büyüleyen Güvercinada Kalesi’ne yaz ayları boyunca düzenli turlar düzenleniyorlar. Kalenin karşısında bulunan otoparka kiralık aracınızı park ederek kaleyi ve surlarını dilediğiniz gibi gezebiliyorsunuz. 
 • Şehir merkezine yalnızca 550 m uzaklıkta bulunan Kaleiçi de Kuşadası’na tatile gelen kişiler tarafından keyifli vakit geçirmek ve hediyelik eşya almak için tercih ediliyor. Kuşdası’nın tarihi yerlerinden biri olan simgesi haline gelmiş Kaleiçi’ndeki büyük çarşıyı gezebiliyor ve Arnavut kaldırımlı sokaklarda gezerken otantik bir havaya girebiliyorsunuz. Kaleiçi’nde bulunan kafe, restoran ve mağazalar Kuşadası’na gelip de görmeden gitmemeniz gereken yerler arasında.
 • Dünyanın yedi harikasından biri olan Efes Antik Kenti ise şehir merkezine 18 km uzaklıkta bulunuyor. Aslında İzmir’in Selçuk ilçesi içinde bulunan antik kent M.Ö. 9000 yıllarından kalma. Efes Antik Kenti’ni ziyaretinizde eski belediye sarayı ve devlet agorasını, çeşitli tapınak ve anıtları da görme şansınız bulunuyor.
 • Tam 209 farklı kuş türünü görebileceğiniz Kuşadası Milli Parkı doğaya ve denize doymak istediğiniz günler için birebir. Kuşadası merkeze yaklaşık 25.7 km mesafede bulunan milli parkta gün doğumunu veya gün batımını izleyebilir, orada bulunan Dilek Tepesi’nin eteğine doğru yürüyerek tarihi kalıntıları keşfedebilirsiniz. 
 • Eski mite göre Zeus’un kardeşi Poseidon’u kızdırdığı zamanlarda sakinleşmesi için ziyaret ettiği yer olarak bilenen Zeus Mağarası şehir merkezine 19.8 km uzaklıkta bulunuyor. Zeus Mağara’sının içinde bulunan havuz, dağdan gelen tatlı su ve denizden gelen tuzlu suyun bir karışımından oluşuyor. Mağaranın dört metre altındaki çamurun da cilde iyi geldiğine inanılıyor. Eğer siz de maceracı bir yapıya sahipseniz ve eşi benzeri bulunmayan bu mağarayı görmek, havuzunda yüzmek isterseniz Zeus Mağarası rotayı çevirmeniz gereken yerlerden biri olarak öne çıkıyor.


Aydın Kuşadası Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız