Bingöl Havalimanı

Bingöl Havalimanı Araç Kiralama

Doğu Anadolu turlarının sevilen durakları arasında yer alan Bingöl, ilk çağlara uzanan köklü bir yerleşim geçmişine sahip. Bingöl’ün tarihi ve kültürel birikimiyle zenginleşen atmosferi aynı zamanda doğal güzellikleriyle ön plana çıkıyor. Doğu Anadolu topraklarında yerel kültürle iç içe huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için Bingöl birçok olanak barındırıyor. Ulaşımdan sosyal etkinliklere kadar Bingöl’de bir tatil planlarken değerlendirebileceğiniz çeşitli araç kiralama hizmetlerini de bölgede bulabilirsiniz. Özellikle Bingöl Havalimanı araç kiralama fırsatları şehir merkezine ulaşma konusunda pratik ve rahat bir çözüm sağlıyor.

Bingöl Havalimanı Genel Bilgiler

Bingöl’ün önemli ulaşım merkezlerinden Bingöl Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 8 km uzaklıkta bulunuyor. Açılışıyla birlikte 2013 yılından itibaren hizmet veren Bingöl Havalimanı yıl bazında 500 bin yolcu taşıma kapasitesine sahip. Havalimanının temel uçuş noktaları arasında iç hatlar ağırlıklı olarak Ankara ve İstanbul öne çıkıyor. Bingöl’e gelen yolcular için çeşitli transfer seçenekleri havalimanı etrafında hazır bulunabiliyor. Bingöl Havalimanı’ından şehre giderken özel araç konforu aradığınızda ulaşım ihtiyaçlarınız kiralık araç hizmetleriyle karşılanıyor. Bingöl Havalimanı iç hatlar araç kiralama hizmetlerini bütçe aralığınız doğrultusunda değerlendirebilirsiniz.

Bingöl Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Elazığ, Diyarbakır ve Batman’ın komşusu olan Bingöl iş seyahatlerinin yanı sıra kültür turlarıyla da sıklıkla ziyaret ediliyor. Bingöl’e planlanan seyahatlerde çoğunlukla ulaşım giderleri ayrı bir kalemde hazırlanıyor. Bingöl’ü gezerken bütçenizi aşmadan özgürce seyahat edebilmenizi sağlayan bazı fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Bölge genelinde faaliyet gösteren pek çok araba kiralama firması tatil için ideal aracınızı bulmanızda yardımcı oluyor. Hangi güzergahlara hangi saatlerde gidebileceğinizi kiralık aracınızla kolayca planlayabilirsiniz. Bingöl Havalimanı araç kiralama fiyatları bütçe dostu oranlarıyla model beklentinize, araç ihtiyacınıza ve kiralama süresine göre değişiyor.

Bingöl Havalimanı Uçuş Bilgileri

Havalimanı ile birlikte Bingöl’deki ziyaretçi yoğunluğu özellikle tatil dönemlerinde artış gösteriyor. Bingöl’ü seyahat rotasına ekleyenler için hava yolu popüler seçenekler arasında geliyor. Bingöl Havalimanı’nda genellikle Türk Hava Yolları, Anadolujet ve Pegasus Hava Yolları hizmet veriyor. Ankara’dan 1 saat 15 dakikalık uçak yolculuğu ile Bingöl Havalimanı’na gelebilirsiniz. İstanbul’dan ise direkt uçuş ile Bingöl’e 1 saat 55 dakika içinde varabilirsiniz. Şehir merkezine 13 dakika mesafedeki havalimanından Bingöl araç kiralama hizmeti alabilir, tatiliniz boyunca kesintisiz seyahat keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.

Bingöl Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Doğu Anadolu Bölgesi kara yolu bağlantıları açısından pek çok şehre uzak bir konumda bulunuyor. Yolculuk süresini kısaltmak ve konforu yükseltmek adına çoğu kişi hava yolu ile seyahat etmeyi tercih ediyor. Bingöl uçak bileti aldığınızda havalimanına ulaşım süreniz uçağın kalkış lokasyonuna bağlı değişiyor. Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezine geçmek ise kişisel araçla 8 km sürüyor. Havalimanından Bingöl merkezine hava yolu servislerinden yararlanarak veya araç kiralayarak ulaşabilirsiniz. Bingöl Havalimanı araç kiralama firmaları şehir merkezine transferin yanında tatil boyunca şehrin farklı bölgelerine ulaşım sağlama olanağı veriyor.

Bingöl Gezilecek Yerler

  • Bingöl’ün doğal zenginlikleri ve yöreye özgü kültürel değerleri içinde farklı bir tatil deneyimi saklı. Doğal olarak oluşan Yüzen Adalar, Bingöl merkeze 52 km uzaklıkta Tabiat Parkı statüsünde ziyaret edebileceğiniz yerlerin başında geliyor.
  • Bingöl’e yakın noktalardan olan Elazığ araba kiralama hizmetlerinden faydalanarak bölgeye gelebilir, turistik çekim merkezlerini dilediğiniz şekilde gezebilirsiniz.
  • Geçmişte kent çevresini gözetmek adına inşa edilen Sentarius Kalesi merkeze 20 km mesafede bulunuyor. Bingöl’de Çiçektepe Köyü Mağarası ile birlikte Kiğı Kalesi’ne ise 70-80 kilometrelik bir yolculuk sonrasında ulaşabilirsiniz.

Bingöl Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız