Bingöl Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Renault Clio 2.451 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat

Bingöl Merkez

Bingöl Merkez Araç Kiralama

Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Bingöl, Yukarı Fırat Bölümü’ne yakın bir alanda konumlanıyor. Bingöl bünyesinde toplamda 8 ilçe, 11 belediye, 68 mahalle ve 320 adet köy bulunuyor. 280 bini aşan nüfusun çoğunluğu ise şehirde yaşıyor. Bingöl, orman zenginliği kapsamında Türkiye'de 33. sırada listeleniyor. Bingöl ekonomisi genel olarak hayvancılık, tarım ve ormancılık alanlarından işliyor. Nüfusun büyük çoğunluğu ise bu sektörlerden kazanç sağlıyor. Şehir halkının az bir kısmı imalat ve inşaat sanayinde görev alıyor.

Bingöl’de gezip görülecek birçok güzellik bulunuyor. Kültürel anlamda oldukça önemli bir yere sahip olan Bingöl’de, Bingöl Merkez kiralık araba seçeneklerinden faydalanabiliyorsunuz. Bingöl Merkez oto kiralama hizmetleri ile bölgeyi konforlu bir şekilde gezebiliyorsunuz.

Bingöl maden ve mermer sektörlerinde oldukça önemli bir yere sahip. Bu nedenle şehir dışından iş amaçlı gelen birçok ziyaretçi de ağırlıyor. İş için şehri ziyaret ediyorsanız, yine Bingöl Merkez kiralık oto fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Bingöl Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tarihi oldukça eskiye dayanan Bingöl, M.Ö. 5000’den bu zamana kadar yerleşim yeri olarak öne çıkıyor. Bingöl vaktiyle Asurlar, Hititler, Urartular, Persler, Romalılar, Selçuklu Hanedanı ve Osmanlılara ev sahipliği yapmasıyla kayıtlarda geçiyor. Şehirde yapılan kazı çalışmalarında bazı tarihi eserlerin bulunduğu biliniyor. Bu eserlerin bir kısmı İslamiyet öncesine bir kısmı ise İslam medeniyetine ait. İslam öncesi eserler arasında kale, kilise ve kümbet mağaraları bulunuyor. İslamiyet dönemine ait yapıların çoğunluğu ise camilerden oluşuyor. Yurt dışından ve yurt içinden gelen ziyaretçiler bu yapıları kolaylıkla ziyaret edebiliyor. Konforlu seyahat etmek için Bingöl Merkez araç kiralama şirketlerinden hizmet alınabiliyor. Ziyaretçiler sadece tarihi yapıları değil, Bingöl’ün doğal güzelliklerini de ziyaret etmek için geziler oluşturuyor. Bingöl Merkez kiralık araba fiyatları her bütçeye uygun olduğu için keyifli bir rota oluşturmak oldukça kolay. Özellikle Doğu Anadolu turu yaparken Bingöl'ün kendine has lezzetlerini denemeden geçmemeniz tavsiye ediliyor. Bu bölgeye iş veya turistik amaçlı için bir seyahatiniz olacaksa Bingöl Merkez araç kiralama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Bingöl Merkez’e Nasıl Gidilir?

Bingöl Merkez’e ulaşmanın üç farklı yolu bulunuyor. Bu yolculuklar ise otobüs, uçak ve tren gibi toplu taşıma araçları ile yapılıyor. Bingöl otobüs bileti ya da Bingöl uçak bileti alarak keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Yolculuğunuzdan sonra Bingöl Merkez kiralık araç bulabilirsiniz. Otobüs ile yolculuk toplum arasında yaygın olarak tercih ediliyor. Bulunduğunuz şehrin otogarında başlayan yolculuk Bingöl Otogarı’nda son buluyor. Otogarın 1 km çevresinde Bingöl Merkez araç kiralama firmaları bulabilirsiniz. 

İkinci yolculuk türü tercihe göre tren ile yapılıyor. Tren yolculuğu ile Bingöl'e ulaşabileceğiniz şehirler kısıtlanıyor. Bu iller arasında Tatvan, Muş, Ankara, Elazığ, Malatya, Sivas, Kayseri ve Kırıkkale yer alıyor. Bahsi geçen şehirlerden tren ile Bingöl'e ulaşabilmek mümkün. TCDD Genç İstasyonu’nda sonlanan yolculuk sizi Bingöl'e ulaştırmış oluyor. Civardaki firmalar ile iletişim kurarak bulunduğunuz yerde bir araç teslim alabilirsiniz. Muş araç kiralama hizmetleri bu noktada tercih edilebilir seçenekler arasında yer alıyor. 

Bir diğer yolculuk olan uçak yolculuğu da yaygın olarak tercih ediliyor. Yolculuk sonlandığında Bingöl Havalimanı’na ulaşmış olunuyor. Bingöl Havalimanı araç kiralama kapsamında havalimanı bünyesinde hizmet veren birçok firma bulunuyor. Buradan kolayca araç kiralayabilirsiniz.

Bingöl Merkez Araç Kiralama

Bingöl'de ikamet edenler veya ziyaret edenler burada kolayca araç kiralayabiliyorlar. Araç kiralamadan önce, bütçenizi belirlemeniz faydalı oluyor. Bingöl Merkez araç kiralama fiyatları bu bağlamda size avantajlı fırsatlar sunuyor. Sonrasında ise aracınızın modelini ve markasını zevkinize göre değerlendirmeniz gerekiyor. İster manuel isterseniz de otomatik vites araç tercih edebilirsiniz. Araç seçenekleri arasında 4 kişiden başlayarak daha fazla kapasiteye sahip araçlar bulunuyor. Dilerseniz hatchback, segment ve minivan tarzı araçları değerlendirebilirsiniz. Aracınızı kaç günlük isterseniz kiralayabilirsiniz. Bu kapsamda Bingöl Merkez günlük araç kiralama hizmetleri de veriliyor. Bingöl'de kiralayabileceğiniz araçlar arasında ekonomik ve lüks seçenekler mevcut. Dileseniz konforunuzu üst seviyede tutacak seçeneklere yönebilir dilerseniz de ekonomik seçenekler arasından ucuz araç fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Bingöl'de Gezilecek Yerler

  • Bingöl Merkeze 35 km mesafede bulunan Bingöl Hesarek Kayak Merkezi, kış aylarında en fazla tercih edilen tesisler arasında yer alıyor. Tesis içerisinde teleferik ve telesiyej hizmeti bulunuyor. Kış aylarında burada kayak yapabilir, sakin bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.
  • Bingöl Merkez araba kiralama işleminden sonra Sülbüs Dağı'nı ziyaret edebilirsiniz. Toprak ve hafif taşlı yollardan geçtikten sonra dağın doruğuna ulaşabilirsiniz. Adrenalin seven ziyaretçiler, bu yolları aştıktan sonra karşısında gördükleri manzaraya hayran kalıyor.
  • Büyüksülüklü Gölü, sakin ve sessiz doğa harikası bir yer. Bingöl Merkez’e 30 km mesafede bulunan bu göl muhteşem bir güzelliğin içerisinde yer alıyor. Adeta bir tabloya bakıyor hissi veren bu eşsiz güzelliği ziyaret ederek keşfedebilirsiniz.
  • Yüzen Adalar Tabiat Anıtı oldukça farklı bir tabiata sahip. Küçük bir gölün üzerinde küçük adacıklar bulunuyor. Bozulmamış doğa harikalarından biri olan bu tabiat anıtını da mutlaka ziyaret etmeniz gerekiyor.
  • Ulu Cami, Bingöl'ün incisi niteliğinde bir yapıya sahip. Tarihi olarak oldukça önemli bir geçmişe sahip olan Ulu Camii, merkez sayılabilecek bir yerde konumlanıyor.


Bingöl Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız