Erzincan Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.342 ₺
 • Renault Clio 1.442 ₺
 • Fiat Egea 1.499 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Taliant 1.529 ₺
 • Fiat Egea Cross 1.633 ₺

Erzincan Merkez

Erzincan Merkez Araç Kiralama

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erzincan, gelişmiş tarım ve hayvancılığı ile bölgenin öne çıkan illeri arasında göze çarpıyor. Özellikle arıcılığın oldukça fazla olduğu bölgede, Türkiye’de kaliteli sayılan ballar üretiliyor. Erzincan merkez araç kiralama ile konforlu ulaşım sağlayabileceğiniz kentte; Kemaliye, Refahiye ve merkez ilçeleri ise gelişmiş sanayi ve ticari kapasiteleri ile dikkat çekiyor. Güneyinde Tunceli, doğusunda Erzurum, kuzeyinde Bayburt, Gümüşhane ve Giresun, batısında ise Sivas illeri ile komşu olan Erzincan’a farklı ulaşım seçeneklerini kullanarak seyahat edebilirsiniz.

Erzincan merkez kiralık araç hizmetinden faydalanarak, şehri boydan boya gezebilir, dilediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Erzincan uçak bileti alarak kente vardıktan sonra Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı araç kiralama olanağını tercih edebilirsiniz. Konforlu bir ulaşım sağlamanız için her detayı düşünen araç kiralama firmalarının ucuz araç seçeneklerini araştırarak istediğiniz zaman hizmet alabilirsiniz.

Erzincan Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Erzincan merkez oto kiralama işlemi ile varacağınız Doğu Anadolu Bölgesi’nin önde gelen şehirlerinden Erzincan, doğal güzellikleri ile görenleri büyülüyor. Şelaleler, göller, kanyonlar ve dağların yanı sıra, termal özellikte şifalı sular da şehrin farklı bölgelerinde ziyaretçilerini bekliyor. 

İlkçağlardan günümüze pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Erzincan’da özellikle Urartular bıraktıkları kültürel miraslarla öne çıkıyor. Van’ı (Tuşpa) başkent yapan Urartular’a ait Pekeriç Kalesi, Kemah Kalesi ve Altıntepe Höyük günümüzde yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan kültürel yapılar arasında yer alıyor. Erzincan merkez araç kiralama fiyatlarını araştırıp kendiniz için uygun olana karar verdikten sonra bölgeyi dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. Ancak karasal iklim etkisinde olan bölgede kış aylarının oldukça soğuk geçtiğini unutmamalısınız. Sivas araç kiralama hizmeti ile de civar şehirlerden bölgenin güzelliklerini görmek üzere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Erzincan Merkeze Nasıl Gidilir?

Erzincan merkeze ulaşmak için kara yolu, hava yolu veya tren yolu alternatiflerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Konforlu bir ulaşım alternatifi arıyorsanız Erzincan merkez araba kiralama hizmeti sizin için ideal olabilir. Erzincan otobüs biletinizi alarak şehir terminaline vardıktan sonra Erzincan merkez araç kiralama şirketlerine göz atarak dilediğiniz araba modeline karar verebilirsiniz.

Erzincan Otogarı ile Erzincan’ın merkezi arasında yalnızca 5 km’lik bir uzaklık bulunuyor. Erzincan Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden geçen 1, 2 ve 6 hat no’lu belediye otobüslerini ve 24A ve 24B numaralı özel halk otobüslerini kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Erzincan’a hava yolu ile iniş yaptıktan sonra ise dilerseniz HAVAŞ servis araçlarını veya taksi seçeneğini dilerseniz de Erzincan merkez kiralık araba alternatiflerini değerlendirerek kente varabilirsiniz. Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı ile Erzincan şehir merkezi arasındaki bulunan 6 km’lik mesafeyi kolayca aşarak kenti gezmeye hemen başlayabilirsiniz.

Erzurum’a 189, Bayburt’a 153, Sivas’a 248 ve Tunceli’ye ise 127 km uzaklıkta yer alan şehir merkezine, kara yolu ile farklı güzergahlardan Erzincan merkez kiralık oto alternatiflerini değerlendirerek yolculuk edebilirsiniz. Erzincan merkeze ulaşım sağlamak için tercih edebileceğiniz diğer bir yöntem de tren yolu seçeneği oluyor. Erzincan - Divriği seferinin yanı sıra Ankara’dan hareket eden Turistik Doğu Ekspresi ve Doğu Ekspresi seferleri de Erzincan’a uğrayan tren hatları arasında yer alıyor.

Erzincan Merkezde Araç Kiralama

Erzincan merkezde araç kiralaması yapabileceğiniz pek çok farklı şirket bulunuyor. Dilerseniz Erzincan merkez araç kiralama firmalarını ve bu firmaların imkânlarını inceleyerek bu konforlu ulaşım seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Bütçe dostu fiyatları ve modern araç filoları ile hizmet veren araç kiralama şirketleri arasından kendiniz ve aileniz için uygun arabayı seçerek yola koyulabilirsiniz. Erzincan’ın doğal ve tarihî güzelliklerini bu konforlu araçlar sayesinde dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. Temizliğinden rutin bakımına kadar gerekli tüm düzenlemeleri rutin olarak gerçekleştiren firmaların Erzincan merkez kiralık araba fiyatlarını inceleyebilir, dilediğiniz zaman kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Erzincan’da Gezilecek Yerler

Erzincan merkez günlük araç kiralama olanağından faydalanarak bölgede gezip görebileceğiniz belli başlı lokasyonlar arasında şunlar yer alıyor:

 • Kemah Kalesi: Erzincan’ın tarihine iz bırakan en önemli uygarlıklar arasında yer alan Urartular’dan günümüze taşınan bu eşsiz güzellikteki kale, kayaların üzerinde konumlanıyor. Kemah ilçesinde yer alan ve merkeze 50 km mesafede yer alan bu kale, Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’ne konu olması ile de biliniyor.
 • Otlukbeli Gölü: Yalnızca tarihî yapıları değil doğal güzellikleri ile de dikkat çeken Erzincan’da 1994 yılında doğal SİT alanı ilan edilen Otlukbeli Gölü’nü de gezi rotanıza eklemelisiniz. Şehir merkezine 86 km uzaklıkta olan bu mesire alanında bol bol fotoğraf çekip manzarayı izledikten sonra kiraladığınız araç teslimi için yola koyulabilirsiniz. 
 • Ekşisu Kaplıcası: Doğal güzelliklerinin yanı sıra termal ve şifalı suların yer aldığı çok sayıda ılıca ve kaplıcaya da ev sahipliği yapan Erzincan’ın en bilinen termal bölgelerinden birisi Ekşisu Kaplıcası. Şehir merkezine 11 km’lik konumu ile öne çıkan kaplıcanın zengin mineralli kaynak suyu, cilt hastalıklarından eklem rahatsızlıklarına kadar pek çok hastalığa iyi geliyor.
 • Karanlık Kanyon: Etkileyici görüntüsü ile hafızalarınızda yer edinecek Erzincan’ın doğal güzellikleri arasında yer alan bu kanyon, il merkezine ortalama 150 km uzaklıktaki Kemaliye ilçesinde konumlanıyor. Dünyanın en büyük kanyonları arasında gösterilen Karanlık Kanyon’un üzerinde botla gezinti yapabilir, rafting ve kano gibi su sporları ile unutulmaz anılar edinebilirsiniz.


Erzincan Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız