Iğdır Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Symbol 1.998 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 3.250 ₺

Iğdır

Iğdır Araç Kiralama

Iğdır Doğu Anadolu’nun en önemli kültür kavşaklarından birisi olarak biliniyor. Ağrı Dağı’nın büyük bir kısmını içerisinde bulunduran şehir, 3 belde ve 49 köyden oluşuyor. Türkiye ile Ermenistan sınırını belirleyen Aras Nehri Iğdır sınırları içerisinden akıyor ve şehre hayat kaynağı veriyor. Tarih sahnesinde önemli bir rol oynamış bu şehri gezip görmek istiyorsanız Iğdır araç kiralama alternatifleri sizleri bekliyor.

Iğdır Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’nin en doğusunda yer alan Iğdır ili, Türkiye’de 3 ülkeye komşu olan tek il olarak biliniyor. Bu üç ülkeye komşu olması sayesinde şehirde kültür çeşitliliği yaşanıyor. Bu ülkeler ise; Azerbaycan, Ermenistan ve İran oluyor. Sönmüş bir volkanik dağ olan Ağrı Dağı, Iğdır ile İran arasındaki sınırları çiziyor. Aynı zamanda tarihi eserleri içerisinde barındıran bu il, tatil yapmak için tercih edilebilecek yerlerden birisi haline geliyor. Güzel doğası ve Aras Nehri’nin muhteşem havasını tadabilmek için Iğdır oto kiralama seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Ağrı Dağı, Aras Nehri gibi Türkiye’de hayli önemli bölgelere sahip olan Iğdır’ı gezerken aynı zamanda tarihi Şahmeran Tepesi, İrem Bağları gibi tarihe tanıklık etmiş kadim mekanları ziyaret edebilirsiniz. Hem tarihi hem de kültür çeşitliliğini bir araya getiren bu güzel şehirde gezebileceğiniz pek çok güzel mekan bulabilirsiniz. Bu şehre yapacağınız yolculuk kendinize yapabileceğiniz yatırımlardan bir tanesi oluyor. İlkbahar aylarında bu şehre yapacağınız gezi sizlere ayrı bir keyif katabiliyor. Eğer kültürel bir yolculuğa çıkmak istiyor fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu şehri tercih edebilir ve Iğdır araba kiralama ile yolculuğa ilk adımı atabilirsiniz.

Iğdır’a Nasıl Gidilir?

Üç ülke ile sınırı bulunan bu kültür şehrine kara yolu ya da hava yolu ile ulaşabilirsiniz. Yapacağınız bu yolculuk sonrasında şehri daha rahat gezebilmek adına Iğdır kiralık araç seçeneklerine bakabilirsiniz. Bu kültürel geziyi başlatacağınız nokta İstanbul ise, yapacağınız kara yolu yolculuğunun bir hayli uzun sürdüğünü söyleyebiliriz. Zira Ankara- Iğdır arası 1.176,0 km uzunluğunda hesaplanıyor. Bu uzun yolu sevdiklerinizle beraber keyifli hale getirebilirsiniz. Uzun yolculuklardan keyif alıyorsanız kara yolu yolculuğunu tercih edebilirsiniz. Yapacağınız bu uzun kara yolu yolculuğu için ise bulunduğunuz noktadan araç teslim hizmetlerini tercih ederek daha konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz.

Gezinizi daha yavaş ve keyifli bir hale getirmek için otobüs yolculuğunu tercih edebilirsiniz. Yaklaşık 18 saat süren bu yolculuğunuz için Iğdır Turizm ya da Aras Seyahat gibi turizm şirketlerine göz atabilirsiniz ve bu şirketlerden Iğdır otobüs bileti satın almayı tercih edebilirsiniz. Yolculuğunuz sona erdiğinde bu şehri daha gezerken Iğdır kiralık oto alternatifleri ile gezinizi daha rahat bir hale getirebilirsiniz.

Muhteşem tarihi ve olağanüstü doğası olan bu şehri ziyaret etmek için sabırsızlanıyor ve hızlı bir yolculuk istiyorsanız uçak ile Iğdır’a ulaşabilirsiniz. Yapacağınız uçak yolculuğu ile Iğdır şehrine yaklaşık olarak 1 saat 35 dakikada varabilirsiniz. Türk Hava Yolları’ndan Iğdır uçak bileti satın alabilirsiniz. Şehre vardığınızda yolculuğunuzu daha hızlı ve rahat şekilde gerçekleştirebilmek için Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Iğdır Havalimanı’nda araç kiralamak ve Iğdır’a bağlı havalimanları hakkında daha fazla bilgi almak için obilet.com adresini inceleyebilirsiniz.

Üç ülke ile sınırı olan Iğdır’ın bu üç ülke dışında komşuları olan Kars ve Ağrı illeri oluyor. Bu iller arasından Ağrı araç kiralama hizmetleri ile de Iğdır’a ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Iğdır kiralık araba hizmetleri ise bir diğer alternatif oluyor.

Iğdır’da Araç Kiralama

Tarihi dokusu ve önemli konumu ile Iğdır, ziyaret edilmesi gereken bir şehir konumundadır. Şehre yapacağınız ziyaretleri daha konforlu hale getirebilmek için ise yolculuk yapmadan önce Iğdır araç kiralama şirketleri hakkında araştırma yaparak güvenilir olan şirketi bulabilirsiniz.

 • Birlik Rent A Car,
 • Engin Rent A Car,
 • Cenk Iğdır Oto Kiralama,
 • Royal Rent A Car ve
 • Rimal Rent A Car

gibi şirketler arasında tercih yapabilirsiniz. Üstelik obilet.com adresinden, bu şirketler arasındaki fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Şirketler arası fiyat karşılaştırması yapmak size ucuz araç bulma konusunda yardımcı olabiliyor.

Iğdır araç kiralama firmaları sayesinde gezinizi daha konforlu ve keyifli hale getirebilirsiniz. Araç kiralama hizmetleri, bu şehirde yaşayacağınız güzel deneyimleri daha da güzelleştiriyor. Konforlu, eğlenceli ve hızlı bir gezi istiyorsanız araç kiralama seçeneklerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Iğdır kiralık araba fiyatları, bu güzel şehre yapacağınız gezinize engel olmayacaktır.

Iğdır’da Gezilecek Yerler

Tarihi Selçuklu zamanına dayanan Iğdır’da gezebileceğiniz çok fazla yer bulunuyor. Gezilerinizi bu yerlere yapabilirsiniz:

 • Tarihi Babek Mağarası: Şehir merkezine 10 km uzaklıkta olan bu mağarada, ilk kez kültür savaşları yapılmış bir mağara olarak karşınıza çıkıyor. İki odalı bu mağara, turizm için önemli bir yer oluyor.
 • Şahmeran Tepesi ve Mağarası: Şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunan bu yer, yontma taş devrinden izler taşıyor. Yontma taş devrine ait bu izler şimdi yaşanılan evlerde bile yer ediniyor.
 • Pamuk Dağı: Geçidi ile ulaşımın en sık merkezi haline gelen bu yer, mevsim şartları el verdiği sürece pek çok aktiviteye elverişli hale geliyor. Güzelliği ile gözlere hitap eden Pamuk Dağı, dağ yürüyüşü, dağ tırmanışı, foto safari gibi aktiviteleri yapabileceğiniz bir mekan olarak sizleri eğlencenin doruğuna çıkarıyor.
 • Gökkuşağı Tepeleri: Şehrin en büyük doğal zenginliklerinden bir tanesi olan Gökkuşağı Tepeleri, gezilebilecek güzel mekanlar arasında ilk sıralarda yerini alıyor. Renkli toprak yapısı sayesinde gözlerinize şölen sunuyor.

Tarihi ve doğal güzelliklerin daha fazlasını görebilmek için yolculuğunuzu araç kiralayarak yapabilmeniz işinizi kolay hale getirebiliyor. Iğdır araç kiralama fiyatlarına obilet.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Iğdır Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız