Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Araç Kiralama

Türkiye’nin en doğusundaki havalimanı olma özelliği taşıyan Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı, Iğdır ili sınırları içerisinde yer alıyor. İnşaatı 1996 yılında başlayan ancak 2001 yılında tamamen durdurulmuş olan bu havalimanının, 2010 yılında yeniden temeli atılarak yapımına devam ediliyor. Ardından 13 Temmuz 2012 tarihinde dönemin başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılıyor. Şehir merkezine 16 kilometre uzaklıkta bulunan Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’na Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus gibi firmalar uçuş düzenliyor. Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı iç hatlar uçuşları ile aktif bir şekilde hizmet vermeye devam etmekte olup, bu havalimanının 2021 yılında taşınan toplam yolcu sayısı 188.919 olarak gözler önüne seriliyor. 3 bin 500 metre kare genişliğine sahip kapalı terminal binası ile sizleri bekleyen bu havalimanından kolayca araç kiralayarak şehir merkezinde ve çevre ilçelerde rahat bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Obilet.com’da sizlere sunulan Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanarak size uygun aracı kolayca bulabilirsiniz. Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı araç kiralama fiyatları arasından kolayca karşılaştırma yaparak konforlu ve güvenli bir seyahat geçirmenizi sağlayacak aracı bütçe dostu fiyatlarla kiralama fırsatını yakalayabilirsiniz. Iğdır’a yakındaki şehirler üzerinden seyahat etmeyi planlıyorsanız da yine araç kiralama imkanları sizi bekliyor. Örneğin; Kars araç kiralama imkanlarına bakabilirsiniz.

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Araç Kiralama Şirketleri

İç ve dış hatlar araba kiralama hizmetinden yararlanmak istiyorsanız araç kiralama şirketlerinden teklif almanız tavsiye ediliyor. Obilet.com farklı Iğdır Şehit Bülent Aydın havalimanı araç kiralama firmaları alternatiflerini tek bir sayfada sizlerle buluşuyor. Rimal Rent A Car, Royal Rent A Car gibi bu havalimanında araç kiralama hizmeti veren firmaları kolayca karşılaştırmak ve uygun teklifleri satın almak için doğru adrestesiniz.

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Uçuş Bilgileri

Farklı şehirlerden Iğdır’a hava yolu ulaşımı ile gitmeniz mümkün oluyor. Iğdır Havalimanı’ndan uçuş düzenleyen firmalar Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus Airlines olarak karşınıza çıkıyor. Eğer yolculuğunuzu İstanbul’dan yapmayı planlıyorsanız;

  • Iğdır-İstanbul arası uçuş süresi 2 saat 25 dakika olarak gerçekleşiyor.
  • Iğdır-İzmir arası uçuş süresi 4 saat 40 dakika,
  • Iğdır-Ankara arası uçuş süresi ise 1 saat 45 dakika oluyor.

Planladığınız yolculuğa göre uygun uçuş seyahati ayarlamak istiyorsanız Iğdır uçak bileti sayfasına göz atabilirsiniz.

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Iğdır Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için farklı alternatifler bulunuyor. Bu alternatifler arasında havalimanı servisleri, taksiler ve özel transfer araçları ön plana çıkıyor. Şehir merkezine ulaşım için sıklıkla tercih edilen bir diğer alternatif ise araç kiralama oluyor. Iğdır araç kiralama hizmetinden yararlanarak şehir merkezine rahat bir şekilde ulaşmanız mümkün.

Iğdır Gezilecek Yerler

Obilet.com’da aracınızı kiraladıktan sonra Iğdır seyahatinize vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz. Iğdır’da gezip görebileceğiniz yerleri sizler için listeliyoruz:

  • Tuzluca Tuz Mağaraları: Türkiye’nin 100 yıllık tuz ihtiyacını karşılayabileceği bilinen Tuzluca Tuz Mağaraları, gizemli atmosferi ile Iğdır’da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Halk arasında solunum yollarına iyi geldiği söylenen bu mağaraların Iğdır Havalimanı’na uzaklığı 28 kilometre olup, ortalama yolculuk süresi 25 dakika olarak gerçekleşiyor.
  • Selçuklu Kervansarayı: Iğdır’da görülmesi gereken tarihi yerlerden biri olan Selçuklu Kervansarayı, 12. yüzyıl Selçuklu taş işlemelerine şahit olmanıza imkan tanıyor. 1986 yılında koruma altına alınan Selçuklu Kervansarayı’nın Iğdır Havalimanı’na uzaklığı 31 kilometre olup, ortalama yolculuk süresi 47 dakika sürüyor.
  • Şehit Türkler Anıtı ve Müzesi: 1915-1920 yıllarında bölgede yaşayan Ermeni saldırılarını sembolize eden Şehit Türkler Anıtı ve Müzesi, önemli belgeleri de içerisinde barındırıyor. Türkiye’nin en yüksek anıtı olan bu anıt müzenin Iğdır Havalimanı’na uzaklığı ise 30 kilometre olup, ortalama yolculuk süresi 45 dakika olarak karşınıza çıkıyor.
  • Koç Başlı Mezarlar: Iğdır’da kalıcı medeniyet izlerinin simgesi olan Koç Başlı Mezarlar’ın Karakoyunlular döneminden kaldığı biliniyor. Genç yaşta ölen kişilerin mezarlarına dikildiği bilinen koç başlı mezar taşlarını ziyaret etmek istiyorsanız bu mezarların Iğdır Havalimanı’na uzaklığı 15 kilometre olup, ortalama yolculuk süresi 23 dakika oluyor.

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız