Iğdır Merkez

Iğdır Merkez Araç Kiralama

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde olan Iğdır, Erzurum-Kars bölümünde yer alıyor. 3 belde ve 49 köyden oluşan il, hem ticaret hem de kültür alanında ön planda bulunuyor. Ağrı Dağı’nın üçte ikisi burada olan Iğdır, Suveren gibi ilçeleri ile her yıl gelişmekte olan iller arasında sayılıyor. Ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan doğal güzellikleri, köklü geçmişi ve mükemmel yemekleri ile her daim beğeniliyor. Coğrafi konumundan dolayı Iğdır özellikle hayvancılık sektöründe adından söz ettiriyor.

Doğal güzelliklerini görmek ve değişik yerleri keşfetmek, Iğdır Merkez araç kiralama ile oldukça kolay bir hale geliyor. Kars, Erzurum, Ardahan ve Ağrı ile komşu olan Iğdır’da araç kiralayabilmeniz mümkün. Genellikle şirketler ve firmalar araç kiralama işlemi için pek çok avantajlar sunuyor. İsterseniz siz de bu avantajlardan faydalanabilirsiniz. Ya da dilerseniz Kars gibi yakın şehirlerden Kars araç kiralama yapabilir ve Iğdır Merkez’e seyahat edebilirsiniz. Aynı zamanda Iğdır Merkez araç kiralama fiyatları oldukça uygun meblağlarda olduğu için kiralamak istediğiniz şirketleri inceleyebilir ve kendinize her açıdan uygun olan aracı kiralayabilirsiniz.

Iğdır Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Iğdır Merkez oto kiralama işlemini gerçekleştirmeden önce Iğdır ile ilgili birtakım bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Çünkü ili gezerken bu bilgiler hayatınızı kurtarabilir ve Iğdır seyahatinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. 

Arkeolojik bulgulara göre tarihi çok eskiye dayanan Iğdır’ın pek çok uygarlığa ev sahipliği yaptığı biliniyor. Birden fazla döneme şahitlik yapan Iğdır’ın adının tam olarak nereden geldiği bilinmemekle beraber eskiden geçiminin ne ile yapıldığı da bilinmiyor. Ermenistan’a sınır komşusu olan şehir, hayvancılık sektörü ve kültür turizmi alanında oldukça önemli bir konumda yer alıyor. Ermeni-Türk savaşlarında merkez konumunda olduğundan bu gibi savaşlara tanıklık izleri müzelerde varlığını koruyor.  

Siz de isterseniz müze ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapan şehri detaylı gezmek için Iğdır Merkez kiralık araç hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Tarım konusunda verimli topraklara sahip olan bu şehir, ziyaretçilerine lezzetli yemekler sunuyor. Şehri gezerken yöresel lezzetleri de tadabilirsiniz. Ayrıca gezilecek yerleri Iğdır Merkez araba kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra keşfetmeye başlayabilirsiniz. 

Iğdır Merkez’e Nasıl Gidilir?

Iğdır Merkez’e gitmek isteyen ziyaretçiler 3 farklı yolu rahatlıkla tercih edebiliyor. Çünkü hava, kara ve demir yolu ile şehrin merkezine ulaşmak mümkün. Iğdır’a bağlı olan havalimanları, Iğdır Merkez’e gitme işleminizi hızlı ve bir o kadar da kolay bir hale getiriyor. Iğdır uçak bileti satın alarak merkeze 14 km uzaklıkta bulunan Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’na varabilirsiniz.

Ayrıca Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı araç kiralama için şirketler ile anlaşabileceğiniz mükemmel bir durak. Böylece hem eşya taşımaktan kurtuluyorsunuz hem de konaklamak istediğiniz yere konforlu bir şekilde gidiyorsunuz. Aynı zamanda Iğdır Merkez araç kiralama şirketleri ile bulunduğunuz noktadan aracınızı teslim alabilirsiniz. Konaklamak istediğiniz yere veya yemek yemek için bir lokasyona doğru harekete geçebilirsiniz.

Ayrıca Iğdır otobüs bileti alarak Türkiye’nin pek çok şehrinden Iğdır’a otobüs ile ulaşabilirsiniz. 

  • Iğdır- Erzincan arası yaklaşık 481 km iken, 
  • Iğdır- Trabzon arası 559 km. 

Şehir merkezine 6,6 km uzaklıkta bulunan Iğdır Otogarı’na ulaştıktan sonra Iğdır Merkez kiralık araba için işlemlerinizi başlatabilirsiniz. 

Iğdır Merkez’e ulaşmak için tercih edebileceğiniz son ulaşım seçeneklerinden biri de tren yolculuğu olarak biliniyor. Iğdır’da olan yüksek hızlı tren sayesinde Türkiye’nin Batı illerinden gelen ziyaretçilerin tercihleri arasında yer alıyor. Tren yolculuğunuz ile İstanbul- Iğdır arası yaklaşık olarak 17 saat 38 dakika sürüyor. Otobüs ile bu saat hemen hemen 2 katı olabiliyor.

Iğdır Merkez’de Araç Kiralama

Iğdır Merkez’de kiralık araç işlemleri oldukça hızlı ve kolay bir şekilde yapılıyor. Çünkü Iğdır Merkez kiralık araba fiyatları, şehirde oldukça makul oranlarda bulunuyor. Her kişinin kendine özgü istekleri doğrultusunda araç bulabilecekleri bu şehir, ziyaretçilerine uygun fiyatlar sunuyor. Böylece hem çevreye hem de bütçeye oldukça avantajlı olanaklar sunuyor. Şirketler ve firmalar, Iğdır Merkez kiralık oto aracınızı konforlu ve güvenli bir yolculuk deneyimi için sizlerin hizmetine sunuyor.  

Iğdır Merkez’de Gezilecek Yerler

Araç teslim anınızdan sonra Iğdır Merkez’de gezmeniz gereken birden fazla mekan mevcut. Mutlaka görülmesi gerekenlerin listesi aşağıda yer alıyor. İşte o yerler:  

  • Ağrı Dağı’nın üçte ikisi Iğdır’da bulunuyor. Yerel halk tarafından Atatürk Zirvesi olarak bilinen Küçük Ağrı Dağı, Iğdır’a 43 km uzaklıkta yer alıyor. Marco Polo’nun yazılarından çıkmayan bu yer sizin de aklınızdan çıkmayacak bir ihtişama sahip. 
  • Aras Nehri, şehrin diğer doğal güzelliklerinden olduğu için burası da ucuz araç kiralayarak Iğdır’da ziyaret edilmeyi bekleyen yerlerden olmayı başarıyor. Şehir merkezine yaklaşık 179 km mesafede bulunan nehir, pek çok ulaşım aracı ile gidilebilecek konumda yer alıyor. 
  • Iğdır’da görülmeye değer kervansaray ve harabeler bulunuyor. Şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunan Karakale Harabesi, 18 km uzaklıkta bulunan Ahura Harabeleri ve 15 km uzaklıktan bulunan Harmandöven Kervansarayı görülmeye değer yerlerin başında geliyor. 
  • Şehirde son olarak lokasyonunuz sanatseverlerin gözdesi olan Koç Başlı Mezar Taşları’dır. İl merkezine 15 km uzaklıkta yer alan bu açık hava müzesi, görülmeye değer.


Iğdır Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız