Nevşehir Uçhisar

Nevşehir Uçhisar Araç Kiralama

Nevşehir iline 7 kilometrelik mesafede yer alan Uçhisar, bulunduğu bölgede zirvede yer aldığı için güneşin batışının güzel izlenildiği yerler arasında görülüyor. Kapadokya’dan sonra Uçhisar da “Olağanüstü Güzellikte Doğal ve Kültürel Miras Listesi”nde yer alıyor. 1000’li yıllarda Anadolu’ya yerleşen Türklerin tercih ettiği yerlerden biri olan Uçhisar, sonrasında ise önemini yitiriyor. Bunun ardından Uçhisar’ı Selçuklular İpek Yolu, Persler ise Kral Yolu olarak kullanıyor. Bunun üzerine de Uçhisar’ın stratejik konumunun önemi anlaşılıyor. Türk gecelerinin meşhur olduğu Uçhisar’da ünlü restoranlarda rezervasyon yaptırabilir, yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Testi kebabı, un helvası ve farklı aromada şarapları mutlaka denemelisiniz.

Nevşehir’in tarihi ve büyüleyici ilçelerinden biri olan Uçhisar’ı gezmek ve güzelliklerini keşfetmek için Nevşehir Uçhisar araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Sizler de Nevşehir ziyaretinize Uçhisar’ı eklemek, buradaki güzellikleri görmek ve keşfetmek istiyorsanız burada araç kiralayabilir, ayrıca araç kiralamanın beraberinde getirdiği imkanlardan da yararlanabilirsiniz. Dilerseniz yakın ilçe ya da semtlerden de arabanızı kiralayarak Uçhisar’a gidebilirsiniz. Mesela Nevşehir, Kapadokya ya da Yozgat araç kiralama şirketleri ile Uçhisar’a rahatlıkla ulaşma olanağına sahip olabilirsiniz.

Nevşehir Uçhisar araç kiralama fiyatlarını ayrıntılı bir şekilde inceleyerek kendinize uygun arabayı seçebilirsiniz. Aynı zamanda bütçenize göre de bir tercih yaparak daha uygun bir araba kiralayabilirsiniz. Farklı talepler doğrultusunda fiyatları da değişiklik gösterebilen araç segmentleri ile ön plana çıkan araba kiralama şirketlerinden doğru tercihi yapabilir, bulunduğunuz yerden aracınızı sorunsuz bir şekilde teslim alma fırsatından yararlanabilirsiniz.

Nevşehir Uçhisar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Nevşehir Uçhisar oto kiralama hizmetinden yararlanmadan önce Uçhisar hakkında bazı bilgileri edinmeniz daha doğru oluyor. Öğrendiğiniz bu bilgiler ile Nevşehir Uçhisar gezinizi daha verimli bir hale getirebilirsiniz.

Yerleşimin tam olarak ne zaman başladığı bilinmeyen Uçhisar, Kapadokya’ya gelenlerin ilk uğradıkları yer olarak biliniyor. Uçhisar’ın en eski tarihinin Cilalı Taş ve Neolitik döneme ait olduğu bulgularda görülüyor. Bunun dışında yapılan kazılarda Hitit ve Asurlulara ait kalıntılar bulunuyor. Şehir merkezine 5 km uzaklıktaki Uçhisar, Kapadokya’nın yüksek yerleşim bölgesi olduğu için buradan bütün bölge izlenebiliyor. Bölgenin belirgin geçim kaynağı tarım oluyor. Turizm’de belirgin geçim kaynağı olup, bölgede patates, üzüm, nohut ve kayısı yetiştiriciliği yaygın olduğu için tarım yaygın geçim kaynakları arasında yer alıyor.

Nevşehir Uçhisar kiralık aracınızla gezip görebileceğiniz pek çok güzelliğe sahip. Uçhisar’da yer alan kaleler, vadi ve doğal oluşumlar keşfedilmeyi bekliyor. Aynı zamanda Uçhisar’da yer alan mağara restoranlarda testi kebabı, un helvası ve şarapları mutlaka denemelisiniz.

Nevşehir’in Uçhisar ilçesi Nevşehir Uçhisar kiralık araba hizmeti ile daha konforlu bir şekilde gezilebiliyor. Uçhisar’a dilerseniz bulunduğunuz şehirden Nevşehir uçak bileti alarak dilerseniz de otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu ulaşım alternatifleri arasından hava yolu ulaşımı, havalimanından araba kiralama imkanları ile daha rahat bir hale geliyor.

Nevşehir Uçhisar araba kiralama hizmetinden yararlandıktan sonra diğer aşama da konaklayacağınız yere gitmek oluyor. Burada karşınıza farklı konaklama alternatifleri çıkıyor. Kendinize göre uygun biçimde sunulan konaklama seçenekleri, uygun fiyat aralıkları ile dikkat çekiyor. Özellikle Uçhisar ve Nevşehir merkezine yakın olan otellerde konaklama daha çok tercih ediliyor.

Nevşehir Uçhisar’a Nasıl Gidilir?

İstanbul ve İzmir havalimanlarından kalkan uçaklar ile isterseniz Kayseri Havalimanı’na ya da Nevşehir Havalimanı’na iniş yapabilirsiniz. Diğer tüm şehirlerden de otobüs firmalarından alacağınız Nevşehir otobüs bileti ile Nevşehir Otogarı’na gidebilirsiniz. Buradan kalkan servis ve otobüs seferleri ile de Uçhisar’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanarak şehir içinde ulaşımınızı daha rahat sağlayabilirsiniz.

Nevşehir Uçhisar’da Araç Kiralama

Nevşehir Uçhisar kiralık araba fiyatları, Nevşehir ve Uçhisar’ı daha uygun rakamlara gezmenize ve keşfetmenize yardımcı oluyor. Farklı vites, kasa ve yakıt türüne bağlı olarak birçok özellikte araç çeşitleri ile hizmet sunan firmaların fiyatları da aynı şekilde değişiklik gösteriyor. Fakat her bütçeye uygun arabalar da yine şirketler tarafından sunuluyor. Araba kiralama işlemi, kişisel araçlarla yapılan seyahatlere nazaran daha uygun bir seçenek oluyor. Aynı zamanda farklı olanakları da beraberinde getiriyor.

Nevşehir Uçhisar araç kiralama firmaları, kendinizi rahat ve emniyette hissetmenizi sağlamanız için farklı olanakları sizlere sunuyor. Farklı araba segmentlerinin yer aldığı şirketler, ilave kasko ve hasar sigortası gibi önemli hizmetleri de misafirlerin isteğine bırakıyor. Aynı zamanda navigasyon ve şoför gibi hizmetler de şirketler tarafından sizlere sunuluyor.

Firmalar, sizlere araç teslim sürecini iyi şekilde geçirmeniz adına yardımcı oluyor. Merak ettiğiniz bütün sorulara anında cevap alabileceğiniz firmalar aynı zamanda yaşayabileceğiniz bütün sorunlarda da sizlere yardımcı oluyor. Temiz ve dezenfekte edilmiş araçları tam olarak sizlere teslim ediyor.

Nevşehir Uçhisar’da Gezilecek Yerler

  • Uçhisar’a gittiğiniz zaman tabii ki Uçhisar Kalesi’ni ziyaret etmeniz gerekiyor. Kayaların oyularak meydana getirdiği güzelliklerin yanı sıra vadileri de görülmeye değer olan kaleyi ucuz araç kiralayarak rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. Burada balonlara binerek eşsiz peribacalarının keyfini çıkarabilirsiniz. Kale, merkeze 5 kilometre uzaklıkta yer alıyor. 
  • Nevşehir Uçhisar kiralık oto hizmetini alarak Güvercinlik Vadisi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Uçhisar ile Göreme arasındaki vadi, sizleri doğasıyla etkilemek için bekliyor. Kayaların arasında güvercinlerin beslenip yaşaması adına yapılan oyunlara güvercinlik deniyor. Bu vadi de adını bu oyunlardan alıyor. Merkeze 8.6 kilometre uzaklıkta yer alıyor.
  • Uçhisar’ın en büyük ikinci kalesi olan Tığraz Kalesi de görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Nevşehir Uçhisar araç kiralama şirketlerinden alacağınız hizmetle rahatlıkla kaleye ulaşabilirsiniz. Bir yeraltı sığınağı olan kale içerisinde odalar, mahzenler ve depolar yer alıyor.


Nevşehir Uçhisar Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız