Nevşehir Avanos

Nevşehir Avanos Araç Kiralama

Nevşehir Avanos, Türkiye’nin turistik gezi lokasyonları arasında yerli ve yabancı turistlerin ziyaret etmekten zevk aldığı, ortasından nehir geçen muhteşem bir ilçe olarak karşımıza çıkıyor. Nevşehir Avanos, insana huzur veren atmosferi, tarih kokan ambiyansı ve doğa ile iç içe geçen yaşam alanı ile tatilseverlerin gözde gezi alanları arasında yer almayı başarıyor. Kapadokya bölgesinde bulunan Avanos ilçesi, tarihe uzanan dokusunun hala canlılığını koruduğu günümüzde ziyaretçilerine eşsiz bir gezi ortamı yaratıyor. Nevşehir Avanos’u gezip görmek, tarihinin eşsiz gizemlerini keşfetmek ve muhteşem bir tatil geçirmek, Nevşehir Avanos araç kiralama işlemi ile daha da konforlu bir hale geliyor. 

Ziyaretçiler, Aksaray, Kırşehir, Kayseri, Niğde ve Yozgat ile komşu olan Nevşehir Avanos’ta araç kiralayabilir, Avanos gezisini daha da konforlu bir hale getirebilirler. Ziyaretçiler eğer dilerse Avanos’a yakın olan şehirlerde de araç kiralayabilir, Nevşehir Avanos gezisine oradan da başlayabilirler. Örneğin, Aksaray araç kiralama şirketleri ile araç kiralama işlemi yaptıktan sonra, Nevşehir Avanos gezisine daha konforlu bir başlangıç yaparak başlayabilirler. 

Nevşehir Avanos araç kiralama fiyatlarını araştıran konuklar, kendileri için uygun aracı kiralayabilir. Farklı ihtiyaçlara uygun, farklı segmentlerde araçları konukların beğenisine sunan araç kiralama firmalarından, uygun seçimi yapabilir, bulundukları lokasyondan araçlarını teslim alabilirler. 

Nevşehir Avanos Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Nevşehir Avanos oto kiralama işlemini gerçekleştirmeden önce bölge hakkında bilgi sahibi olmak, seyahatinizi planlamanızda yardımcı olabilir. 

Nevşehir Avanos, geçmişinde Roma, Pers, Asur, Bizans,Hitit, Selçuklu ve Osmanlı gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, Kapadokya bölgesinin bir parçası olarak biliniyor. Avanos ilçesinin tarihi en az 4000 yıl öncesine kadar dayanıyor. Hatta yakın tarihte yapılan kazı çalışmalarına dayanarak tarihinin Etiler’e kadar uzandığı söyleniyor. Birçok tarihçinin yaptığı araştırmalara göre Avanos’un eski isimleri arasında Zuwinasa, Nenansa, Venessa, Evenüz isimleri yer alıyor. Osmanlı döneminde ise ilçenin ismi Uvenez, Evenez ve Avanoz olarak geçiyor. Günümüzde kullanılan ismi Avanos olan ilçe, pek çok uygarlığın izlerini bünyesinde barındırıyor. Günümüzde tarihin tozlu sayfalarını aralamaya yardımcı olan Avanos, ülkemizin turistik beldelerinden biri olarak tarihte yer alıyor. 

Nevşehir Avanos kiralık araç alternatifleri bu tarihi gezi alanını keşfetmek için mükemmel bir seçenek olarak kabul ediliyor. Birçok uygarlığın izlerini günümüze taşıyan Avanos, çanak atölyeleri, vadileri, yeraltı şehirleri, lahit mezarları ve kiliseleri ile unutulması güç bir geziyi ziyaretçilerine vaadediyor. Nevşehir Avanos araba kiralama Avanos’da gezilecek bu muhteşem destinasyonları daha da kolay bir şekilde keşfetmeye yardımcı oluyor. Nevşehir'de bulunan Kapadokya Havalimanı şehir merkezine olan yakınlığı ve gezi alanlarına olan konumu ile de uçak yolculuğunu oldukça cazip bir hale getiriyor. Kapadokya Havalimanı araç kiralama seçenekleri sayesinde ise Avanos gezisine vakit kaybetmeden çıkabilme imkanı bulunuyor. 

Nevşehir Avanos kiralık araba seçeneklerini değerlendirilip araç kiralama işlemi yapıldıktan sonra Avanos’da bulunan birden fazla alternatif konaklama alanına ulaşım sağlanabilir. Konuklar, bütçeleri doğrultusunda birçok konaklama alternatifi arasından kendileri için uygun seçeneği değerlendirerek konforlu bir konaklama imkanına sahip oluyor.

Nevşehir Avanos’a Nasıl Gidilir?

Nevşehir Avanos yolculuğu için konukların tercih edebileceği birden fazla seçenek bulunuyor. Nevşehir’e uçak ve otobüs ile gidilebiliyor. Kapadokya Havalimanı, Nevşehir yolculuğu için oldukça kolay ulaşım sağlanan bir seçenek olarak kabul ediliyor. Nevşehir uçak bileti satın alarak şehir merkezine 43 kilometre uzaklıkta konumlanan Kapadokya Havalimanı’na kolayca ulaşım sağlanabiliyor. 

Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama işlemini sağlamak için oldukça ideal bir lokasyon olarak karşımıza çıkıyor. Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan araç teslim alındıktan sonra kısa bir yolculuk ile Avanos ve Nevşehir şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor. Kapadokya Havalimanı’nın yanı sıra Nevşehir otobüs terminalinden de araç kiralama imkanı bulunuyor. Nevşehir otobüs bileti alarak Türkiye’nin pek çok şehrinden Nevşehir şehir merkezine otobüs ile yolculuk yapılabiliyor. 

  • Nevşehir- Aksaray arası 75 km olurken, 
  • Nevşehir-Kırşehir arası 90 km, 
  • Nevşehir-Kayseri arası 80.1 km, 
  • Nevşehir-Niğde arası 85.7 km, 
  • Nevşehir-Yozgat arası ise 189 km olarak biliniyor. 

Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan otobüs terminaline ulaştıktan sonra ziyaretçiler araç kiralama işlemini gerçekleştirebilir.

Nevşehir Avanos’da Araç Kiralama

Nevşehir Avanos kiralık araba fiyatları, Nevşehir Avanos’da araç kiralama işlemini oldukça makul bir hale getiriyor. Farklı ihtiyaçlar doğrultusunda şekillenen fiyatlar, yüksek meblağlar ödemenin önüne geçiyor.

Nevşehir Avanos araç kiralama şirketleri ziyaretçilerin yolculuğunu ve gezisini daha konforlu bir şekilde geçirmelerine olanak tanıyor. Farklı segmentlerde, farklı fiyat aralıkları ile konukların tercihine sunulan araçlarda hasar sigortası ve ekstra kasko gibi olanaklar bulunuyor. Bunların yanı sıra navigasyon ve özel şoför seçenekleri de Nevşehir Avanos araç kiralama şirketlerinin sunduğu imkanlar arasında bulunuyor. 

Araç teslim anından itibaren kiralama şirketleri müşterilerinin aklına takılabilecek her türlü soruyu yanıtlıyor. Araç kiralama, gezi planını iyi şekilde geçirmek isteyen konuklar için ideal bir yöntem olarak kabul ediliyor. 

Nevşehir Avanos’da Gezilecek Yerler

  • Ucuz araç kiralayarak başlanan Nevşehir Avanos yolculuğunda ilk olarak Çanak atölyeleri konukları bekliyor. Geçmişten günümüze sanatın emek ile buluştuğu Kapadokya topraklarında çanak çömlek atölyeleri gezilecek yerler olarak dikkat çekiyor. 
  • Nevşehir Avanos’da gezip görülecek bir diğer destinasyon ise Paşabağı. Avanos’a 6 km uzaklıkta bulunan bu gezi alanı, Keşişler Vadisi olarak da adlandırılıyor. Peribacalarının oluşum alanı olarak görülen bu eşsiz gezi alanı mutlaka gidip görülmesi bir yer olarak ziyaretçilerini bekliyor. 
  • Nevşehir Avanos kiralık oto imkanları ile kolayca ulaşılabilecek bir diğer gezi alanı ise Özkonak Yeraltı Şehri. Geçmişi hakkında pek bilgi olmayan Özkonak Yeraltı Şehri, görenleri kendine hayran bırakacak güzellikleri bünyesinde barındırıyor. Avanos’a ortalama 15 kilometre uzaklıkta bulunan bu tarihi gezi alanı, tarihin eşsiz güzelliklerini keşfetmek üzere ziyaretçilerini selamlıyor. 
  • Farklı dinlere ait kalıntıları ile de dikkat çeken Nevşehir Avanos, Dereyamanlı Kilisesi ile farklı bir gezi alanını ortaya çıkarıyor. Dereyamanlı Kilisesi günümüzde Avanos Belediyesi’nin kararı ve Vatikan temsilcilerinin katkılarıyla halen ibadete açık bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor.


Nevşehir Avanos Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız