Nevşehir Kapadokya

Kapadokya Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Güzel atlar ülkesi olarak bilinen Kapadokya, sahip olduğu büyülü coğrafya ile her yıl yerli - yabancı sayısız turisti ağırlıyor. Bu masal şehre geldiğinizde rengarenk balonlar, peribacalarının heybetli duruşu ve yeraltının benzersiz dokusu sizi kucaklıyor. Bölgeye gelirken ve bölgeyi keşfederken Kapadokya araç kiralama fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Kapadokya, yaklaşık 4000 yıllık kadim bir tarihe ev sahipliği yapıyor. Her bir köşesinde tarihin izlerini taşıyan Kapadokya, dünyanın önemli medeniyetlerini ağırlamasıyla biliniyor. Engebeli yollara sahip olan Kapadokya, ulaşım ağlarına olan uzaklığıyla eski çağlarda inziva yeri olarak da hizmet vermesiyle biliniyor. Hristiyanlar tarafından inşa ettirilmiş olan birçok kilise bölge üzerinde bulunuyor. Elmalı Kilise, Göreme, Yılanlı Kilise, Aziz Basil Şapeli,ve Karanlık Kilise bölgede bulunuyor. 4 - 12. yüzyıllar arasına ait izleri barındıran Göreme Açık Hava Müzesi, Dünya Miras Listesi’nde bulunuyor. Kayaların içinde yaşama yakından tanıklık edebilirsiniz. Bu şehrin her bir köşesine tanık olmak ve engebeli yolları kolayca aşabilmek için Kapakdokya oto kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Milyonlarca yıl öncesinde Hasandağı, Erciyes, Güllüdağ’ın lavları zaman içinde rüzgar ve yağmur ile aşınmasıyla beraber bugünkü bildiğimiz Kapadokya ortaya çıkıyor. Gelen her gezginin kendisini masal diyarında gibi hissettiği Kapadokya, sahip olduğu benzersiz güzellik ile yerli ve yabancı turistlerin dört mevsim uğrak noktası oluyor. Festivalleriyle, doğa sporlarıyla, gezilmesi gereken sayısız noktasıyla bu bölgeye hayran kalmanızı sağlıyor. Mustafapaşa, Uçhisar, Çavuşin, Ürgüp, Avanos ve Göreme Kapadokya’da herkesin görmesi gereken duraklar arasında bulunuyor. Buraya Kapadokya araç kiralama imkanları ile gezi düzenlemek, sandığınızdan daha çok konfor ve verim vadediyor.

Kapadokya’ya Nasıl Gidilir?

Masalsı bölge Kapadokya’ya gitmek için önünüzde pek çok seçenek mevcut. Ancak elbette bunlardan etkili olanlarının arasında Kapadokya’ya araç kiralayarak gitmek yer alıyor. Kapadokya araba kiralama seçenekleri, konforlu kalmanıza yardımcı oluyor ve şehirde mevsim koşullarından etkilenmemenizi sağlıyor. Tarih ve kültür buluşma noktası olan Kapadokya’ya İstanbul başlangıçlı yolculuk yapacaksanız, iki şehir arasındaki mesafenin 759 km, yolculuk süresinin ise 7 saat 41 dakika olduğunu söyleyebiliriz. Bireysel araç kullanarak şehre varabilmek için bulunduğunuz şehirden araç teslim almayı da tercih edebilirsiniz. Obilet.com üzerinden tüm araç kiralama fırsatlarını inceleyebilirsiniz.

Otobüs ile gezi yapmayı planlıyorsanız, bu konuda hizmette bulunan seçkin seyahat firmalarını tercih edebilirsiniz. Kapadokya otobüs bileti için hızlıca rezervasyon yapmak mümkün. Şehre ulaşım için pek çok seçkin otobüs firması hizmet veriyor. Kamil Koç, Pamukkale Turizm ve Nevşehir Seyahat gibi seçkin firmalardan Kapadokya otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Kapadokya ulaşımında uçak yolculuğunu tercih ediyorsanız, yine aynı şekilde seçkin uçak firmalarının sunduğu fırsatları değerlendirebilirsiniz. Bölgede bulunan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na iniş yapmak üzere Nevşehir Kapadokya uçak bileti satın almayı tercih edebilirsiniz. İstanbul - Kapadokya arası ortalama uçuş süresi ise 1 saat 20 dk olarak dikkat çekiyor. Konforlu bir yolculuk için uçak bileti seçerken, Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama olanaklarına da göz atabilirsiniz. Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama fırsatları için Obilet.com filtreleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Kapadokya’ya komşu konumda bulunan Niğde araç kiralama imkanı sayesinde araç kiralayabilirsiniz. Karşılaştırma sistemini kullanarak uygun ve ucuz araç opsiyonuna kısa sürede erişebilirsiniz.

Kapadokya’da Araç Kiralama

Kapadokya’ya ulaşım sağlarken konforu yakalamak ve daha sonrasında şehir içerisinde kolaylığı ve rahatlığı yakalayabilmek üzere Kapadokya kiralık oto seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Kapadokya’ya bağlı havalimanları ya da şehir merkezinde kiralama operasyonları yürüten çeşitli araç kiralama şirketlerini arayışınız için değerlendirebilirsiniz. Kapadokya gezisinde siz ve sevdiklerinizin konforlu şekilde kalabilmesi adına tüm araç kiralama firmaları etkin hizmet veriyor. Bölgede araç kiralama üzerine hizmette bulunan şirketlerden bazıları Enterprise araç kiralama, Garenta Nevşehir Kapadokya araç kiralama ve Avis Nevşehir gibi şirketler olarak sıralanabiliyor. Bunlar arasından size uygun olanını tercih edebilmek üzere farklı Kapadokya araç kiralama firmaları arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Böylece tam olarak aradığınız hizmeti bulabilirsiniz. Seyahat planınıza uygun, bütçe dostu araç kiralama opsiyonunu ve uygun modeldeki aracı tek tıkla Obilet.com ekranlarında görüntüleyebilirsiniz.

Kapadokya kiralık araba fiyatları aracın sahip olduğu modele, hizmetin niteliğine ve kiralama süresine bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Kiralık araba fiyatları ve seçenekleri hakkında bilgi sahibi olarak kısa sürede kiralama yapabilirsiniz. Bu şekilde geziniz baştan sona daha keyifli geçmiş oluyor. Önünüze sunulan seçenekler ile Kapadokya araç kiralama fiyatları arasında daha net bir karşılaştırma yapma fırsatınız oluyor. Merkezden de araç kiralama yapma fırsatına sahipsiniz. Tercih ettiğiniz opsiyon her ne olursa olsun araç kiralama seçenekleri ile Nevşehir gezisini daha unutulmaz hale getirmek mümkün.

Kapadokya’da Gezilecek Yerler

Kapadokya araç kiralama şirketleri tarafından sunulan hizmetler özelinde bir araç kiraladıktan sonra rahat bir şekilde civarda keşfe başlayabilirsiniz. Civarda çok fazla gezilecek nokta bulunuyor. Bunlar şu şekilde;

  • Ürgüp Merkez: Merkeze 5 km uzaklıkta bulunan söz konusu destinasyon, Kapadokya’yı Kapadokya yapan yerlerden biri olarak dikkat çekiyor. Peribacalarıyla, geniş avlulu konaklarıyla, efsanevi taş mağara otelleriyle muhteşem bir nokta oluyor.
  • Peri Bacaları: Merkeze 14,5 km uzaklıkta konumlanan Peri Bacaları, bölgenin gizemli ve mistik bir görünüme sahip olmasında aktif rol oynuyor. Peri Bacaları sel suları ve rüzgar aşınmaları ile oluşuyor.

Nevşehir Kapadokya Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız