Nevşehir Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1,369 ₺
 • Renault Clio 1,717 ₺
 • Peugeot 301 1,764 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 1,908 ₺
 • Fiat Egea 1,921 ₺
 • Fiat Egea 3,003 ₺

Nevşehir Merkez

Nevşehir Merkez Araç Kiralama

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Nevşehir ili ilk zamanlarda bir köy iken zaman içerisinde şehir oluyor. Herhangi bir yere bağlı olmayan il, 18. yüzyıldan sonra “yeni kent” anlamına gelen adı alıyor. Kültür ve ticaret alanında öne çıkan il, gelişmiş ve gelişmekte olan yerleri ile dikkat çekiyor. Geçmiş açısından oldukça köklü bir tarihe sahip olan Nevşehir, ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. İl ekonomik geçimini tarım, hayvancılık ve turizm sektörlerinden elde ediyor. Ayrıca bu ekonomik geçimi ve geniş imkanları ile Türkiye’de gelişmekte olan şehirler arasında yer alıyor. 

Birden fazla alanda imkanı olan bu ili gezmek ve bu ilin güzelliklerini görmek isterseniz Nevşehir Merkez araç kiralama işlemini tercih edebilirsiniz. Ya da eğer isterseniz Nevşehir iline komşu olan Kayseri, Niğde, Aksaray ve Kırşehir illerinden de araç kiralayabilirsiniz. Çünkü yakın şehirlerden biri olan Niğde araç kiralama yerleri ile Nevşehir ilini gezme fırsatı bulunuyor. Bundan dolayı pek çok yerde olduğu gibi Nevşehir Merkez araç kiralama fiyatları da oldukça uygun fiyatlarda olabiliyor. 

Nevşehir Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Nevşehir Merkez oto kiralama işlemini yapmadan önce Nevşehir ili hakkında kısa ve öz olarak şu bilgileri edinmelisiniz. Böylece şehri rahat bir şekilde gezebildiğiniz gibi olumsuz durumlar karşısında neler yapabileceğinizi de bilebilirsiniz.

Oldukça kapsamlı bir geçmişe sahip olan Nevşehir ili, 1954 yılında il konumuna geliyor. Pek çok ilçesi ise günümüze yakın bir tarihte mahalle konumuna sahip oluyor. Turizm açısından oldukça gelişmiş olan bölge, Peribacaları ve çeşitli kiliselere ev sahipliği yapıyor. Köklü geçmişinden kalan bu eserler, ziyaretçilerin beğenisini topluyor. Aynı zamanda doğa güzelliklerinin bulunduğu il, ekonomik geçimini küçükbaş hayvancılık ile karşılıyor. Bundan dolayı bazı yerlerde koyun, keçi, koç gibi hayvanlar görmeniz mümkün. Osmanlı Devleti ile oldukça önemli konuma gelen bu il, önceki tüm medeniyetlerin eserlerini görmeyi mümkün kılıyor. Eğer bu doğal güzellikleri ve tarihi mekanları gezmek ve keyifli anlar geçirmek isterseniz Nevşehir Merkez kiralık araç işinize yarıyor. Böylece ulaşım sorunu çekmeden bir çok yeri gezebilirsiniz. Aynı zamanda Nevşehir Merkez araba kiralama işlemini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmeniz sonrası 8 ilçesi olan şehrin tarihi eserlerini zahmetsizce bulabilirsiniz.

Nevşehir Merkez’e Nasıl Gidilir?

Tüm dünyadan ve Türkiye’den 3 farklı gidiş yolu olan Nevşehir, ziyaretçilerine ulaşım açısından oldukça geniş seçenekler sunuyor. 

Bu imkanlardan ilki kara yolu oluyor. Nevşehir’e direkt olarak sadece kara yolu mevcut. Bundan dolayı Nevşehir otobüs bileti satın alarak önce Nevşehir Otogarı’na, ardından da gitmek istediğiniz ilçenin araçlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca Nevşehir Otogarı kiralık araba işleminizi gerçekleştirmek için uygun bir durak. Çünkü Nevşehir Merkez kiralık araba ile seyahate rahat bir şekilde başlamanızı sağlar.

Hava yolu ise ile ulaşım için 2. imkanlardan oluyor. Nevşehir şehrine gelirken hem zaman hem de maliyeti yarıya düşürmek isteyenler için bu yol oldukça alternatif konumda yer alıyor. Nevşehir uçak bileti alarak konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Eğer Nevşehir Merkez’e ulaşım sağladıktan sonra konforlu ve hızlı bir seçenek ulaşım seçeneği arıyorsanız Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama için uygun bir alan. Nevşehir Merkez araç kiralama şirketleri ile zaman kaybetmeden yolculuğunuza kaldığı yerden devam edebilirsiniz.

Nevşehir’e son ulaşım imkanı olan tren, direkt olarak değil yakın şehri olan Kayseri üzerinden aktarmalı olarak gelmek için treni kullanabilirsiniz. Demiryolu bundan dolayı şehre gelmek isteyenlerin son ulaşım imkanlarından biri konumunda bulunuyor.

Nevşehir Merkez’de Araç Kiralama

Uygun oranlarda olan Nevşehir Merkez kiralık araba fiyatları, herkesin cebini düşünüyor. Sıklıkla gezmek istenen yerlere yakın olan bu kiralık araba yerleri fiyat açısından da ön plana çıkarıyor. Aynı zamanda Nevşehir Merkez kiralık oto fiyatları uygun bütçelerde olduğundan araç kiralama işleminizi bu şehirde rahatlıkla yapmanız mümkün. Konforunuzu, aradığınız özellikleri ve rahatlığınızı ön planda tutarak bu şehirden dilediğiniz aracı zahmetsizce kiralayabilirsiniz. Eğer Nevşehir Merkez araç kiralama firmalarını merak ederseniz internetten kısaca araştırabilirsiniz. Karşınıza ise özlü bir şekilde şunlar çıkıyor: 

 • Kasko ve sigorta güvenliği,
 • Gezmek istenen yerlere yakın alanlar,
 • Araç işlemi için hızlı ve kolay anahtar teslim şeklinde sıralanıyor.

Nevşehir Merkez’de Gezilecek Yerler

 • Nevşehir ilinde araç teslim anından sonra sevdiklerinizle birlikte konforlu ve rahat bir şekilde istediğiniz yeri gezebilirsiniz. Eğer sınırlı bir zaman diliminiz varsa bu yerleri kesinlikle gezmeniz öneriliyor.
 • Öncelikle doğa güzelliği olan Kızıl Vadi’ye gitmelisiniz. Eğer sanayi şehirlerinden sıkılmış ve bunalmış iseniz burası tam olarak size göre. Aynı zamanda Zelva Açık Hava Müzesi hem şehir içinde hem de şehirden uzak olması ile pek çok kişinin beğendiği bir konumda yer alıyor. Merkez’e 17.4 kilometre uzaklıkta yer alıyor.
 • Daha sonra Kaymaklı, eski kalıntılar, mağaralar ve oymalar ile sizi ilk insan devrine yolculuğa çıkarıyor. Bu Kaymaklı alanı, yeraltı şehri olarak ucuz araç ile gidilebilecek 3. durak konumunda bulunuyor. Merkez’e 20.6 kilometre uzaklıkta yer alıyor.
 • Son olarak ise şehir ile özdeşleşen Peri Bacaları, Nevşehir ilinin Kapadokya ilçesinde yer alıyor. Şehir merkezine 74 km olan bu yer kiralık aracınız ile keyifli anlarınız için eşsiz güzelliği ile ön planda.


Nevşehir Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız