Nevşehir Ürgüp Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Citroen C Elysee 929 ₺
 • Renault Clio 967 ₺
 • Kia Rio 1,030 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Ford Tourneo Courier 1,095 ₺
 • Ford Focus 1,388 ₺
 • Ford Puma 1,518 ₺

Nevşehir Ürgüp

Nevşehir Ürgüp Araç Kiralama

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ürgüp ilçesi, Kapadokya iline bağlı bir konumda bulunuyor. Şehir merkezine 20 km uzaklıkta olan bu ilçe, ilin oldukça geniş yerleşim yerleri arasında yer alıyor. Peri bacaları gibi birden fazla doğal güzelliği bir arada görebileceğiniz bu yere Nevşehir Ürgüp araç kiralama ile rahat ve konforlu bir şekilde gidebiliyorsunuz. 

Hem dünya genelinden hem de Türkiye’den yüksek sayıda ziyaretçi ağırlayan bu ilçe, fotoğraf çektirmek için bile gidilebilecek tatil beldeleri arasında bulunuyor. Oldukça fazla sanat eseri ve doğa güzelliğine ev sahipliği yapan bu ilçe, ziyaretçilerine kendisine hayran bıraktığı gibi bağlıyor da. Siz de buraya gitmek ve doya doya gezmek isterseniz Nevşehir Ürgüp araç kiralama fiyatlarını düşünmenize gerek yok. Çünkü yakın illeri olan Aksaray, Kırşehir, Kayseri ve Yozgat araç kiralama fiyatlarıyla Nevşehir ili Ürgüp ilçesini her açıdan kolay bir şekilde gezmeyi mümkün hale getiriyor. 

Nevşehir Ürgüp Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bir yere gitmeden önce kısa bir şekilde araştırma yapmak, her daim size yardımcı oluyor. Özellikle Nevşehir Ürgüp oto kiralama işlemini yapmadan önce şehir hakkında detaylı bilgi sahibi olmak, gezinizi daha keyifli kılıyor.

Nevşehir iline bağlı olan Ürgüp, şehir merkezine göre doğu kısmında ve 20 km uzaklıkta bulunuyor. İlin önemli ilçeleri arasında yer aldığı için ekonomi başta olmak üzere Kapadokya’nın tüm sektörlerini içerisinde bulunduruyor. Oldukça köklü bir geçmişi olan ilçe, tarihsel dönemlerde farklı isimler ile adlandırıldığı için birden fazla ismi bulunuyor. Selçuklu Dönemi’nde Başhisar olarak anılan bu yer Osmanlı Dönemi’nde Burgut Kalesi ile anılıyor. Eğer siz de birden fazla ismi olan bu yeri detaylı görmek ve bu isimlere dair izlere yakından bakmak isterseniz Nevşehir Ürgüp kiralık araç imkanlarından faydalanabilirsiniz. Nevşehir Ürgüp araba kiralama seçenekleri ile keyif dolu tatilinize konfor katabilirsiniz.

Nevşehir Ürgüp’e Nasıl Gidilir?

Hava ve kara yolu ile ulaşımın mümkün olduğu Nevşehir ilinin Ürgüp ilçesine geçmek için araç kiralamanız veya toplu ulaşım araçlarını kullanmanız gerekiyor. Eğer bu ikisini yapmak istemezseniz Nevşehir Ürgüp araç kiralama şirketleri ile önceden anlaşarak istediğiniz yere aracınızı getirtebiliyorsunuz. 

Nevşehir uçak bileti alarak bölgeye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer hava yolunu tercih ederseniz şehirdeki havalimanını kullanabilirsiniz. Hava yolu ile gelen ziyaretçiler tercih ettikleri havalimanına iniş yapıyorlar. Sonrasında kiraladığınız aracınız veya konaklamak için tercih ettiğiniz otelin ulaşımlarından faydalanarak Ürgüp'e doğru harekete geçebilirsiniz. Eğer bu tarz zahmetli ve yorucu işler ile uğraşmak istemezseniz Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama için güzel bir konum. Çünkü zahmetsiz ve hızlı bir şekilde konaklamak istediğiniz yere gitmeniz mümkün oluyor.

Kara yolunu tercih eden ziyaretçiler sıklıkla Nevşehir otobüs bileti satın alarak öncelikle Nevşehir Otogarı’na varıyor. Daha sonra ise Ürgüp ilçesine gitmek için toplu ulaşım araçlarından birini tercih ediyorlar. Alternatif olarak Nevşehir Ürgüp kiralık araba da kullanabiliyorsunuz.

Nevşehir Ürgüp’te Araç Kiralama

Pek çok yönden sizi memnun eden Ürgüp ilçesi aynı zamanda Nevşehir Ürgüp kiralık araba fiyatları açısından da müşterilerini memnun edebiliyor. Her açıdan müşterisini düşünen Nevşehir Ürgüp kiralık oto yerleri herkesin cebine hitap edeni kolay bulabilmek için online işlemlere de yer veriyor. Seçim imkanınız oldukça geniş olduğu bu yerde rahat bir şekilde araçlarınızı tahsil edebiliyorsunuz.

Eğer siz Nevşehir ilinin Ürgüp ilçesinde bulunan kiralık araç yerleri için araştırma yapmak isterseniz Nevşehir Ürgüp araç kiralama firmaları aratması ile amacınıza ulaşabilir, istediğiniz özellikte modeli zahmet çekmeden her bilgisini öğrenebilirsiniz.

Nevşehir Ürgüp’te Gezilecek Yerler

 • Araç teslim işleminizden sonra Nevşehir ilinin gözde ilçelerinden olan Ürgüp’ü kolaylıkla gezebilirsiniz. Böylelikle kısıtlı olan tatiliniz hem konforlu hem de uzun vadeli olarak uzatmanız mümkün hale geliyor.
 • Öncelikle ucuz araç ile konumu oldukça rahat olduğu gibi Ürgüp Vadileri arasında da yer alan Kızılçukur Vadisi’ne gitmelisiniz. Burası doğal güzelliğinin eşsiz manzarası ile ön plana çıkıyor. İlçeye 5 km uzaklıkta olduğu için gün içinde pek çok yeri gezdikten sonra gün batımını seyretmek için mükemmel bir lokasyon.  
 • Ailecek gelen ziyaretçiler ise çocukları ile Üzengi Vadisi’nde oldukça keyifli zamanlar geçirebiliyor.
 • Pancarlık Vadisi: Mustafapaşa-Ürgüp Yolu üzerinde olan bu vadi, Ürgüp’e oldukça yakın bir mesafede bulunuyor. Sarıca Kilisesi’ne ev sahipliği yaptığı için vadiyi gezerken bu kilisenin hikayesini tur rehberinizden öğrenip tatil dönüşünüzde etrafınızdakilere bilimsel bilgiler ile anlatabilirsiniz.
 • Son olarak her şehrin orada yaşamış medeniyetler için düzenlediği bir müzesi bulunuyor. Bu şehrin de aynı böyle bir müzesi mevcut. Ürgüp Müzesi olarak adlandırılan bu müze, yaklaşık olarak 10 bin yıl öncesi yaşamış hayvan, insan kalıntılarını içinde barındırıyor. 


Nevşehir Ürgüp Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız