Nevşehir Göreme Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 967 ₺
 • Citroen C Elysee 999 ₺
 • Fiat Egea 1,283 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Ford Focus 1,682 ₺
 • Kia Rio 2,053 ₺

Nevşehir Göreme

Nevşehir Göreme Araç Kiralama

İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve turistik faaliyetlerle ön plana çıkan Nevşehir, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktasını oluşturuyor. Dünyaca ünlü Peri Bacaları’na ev sahipliği yapması ile ön plana çıkan şehir, aynı zamanda görülmeye değer birçok mekanı barındırıyor. Nevşehir’in Göreme ilçesi, bölgede yer alan pek çok turistik ilçe arasında olup, doğal, kültürel ve tarihi yönlerden gelişmiş pek çok değer taşıyor.

Kültürel, doğal ve tarihi birçok güzelliğin bulunduğu Nevşehir Göreme’yi keşfetmek isterseniz araç kiralama işlemi ile bu deneyiminizi daha da cazip kılabilirsiniz. Araç kiralama işlemini Nevşehir’den yapabileceğiniz gibi Kayseri, Yozgat, Kırşehir ve Niğde gibi Nevşehir’e yakın illerden de yapabilirsiniz. Örneğin; Kayseri araç kiralama hizmetinden yararlanarak kullanabileceğiniz araç ile konforlu ve avantajlı bir şekilde gezi rotası oluşturabilirsiniz. Böylece araç kiralamanın zaman bakımından oluşturduğu avantaj ile geziniz boyunca pek çok yeri görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Araç kiralama işlemini yaparken Nevşehir Göreme araç kiralama fiyatlarını değerlendirebilir ve dilediğiniz araç tipinde kiralama yapabilirsiniz. Nevşehir Göreme kiralık araba fiyatları; araç kapasitesi, modeli veya diğer özellikler kapsamında farklılık gösterdiğinden dolayı tüm bu noktaları değerlendirerek size uygun olan aracı bulabilirsiniz.


Nevşehir Göreme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Nevşehir Göreme kiralık araç temin etmeden önce bilmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Bu hususlar, Göreme seyahatiniz için önemli olan ve gezinizi keyifli hale getirecek detaylardan meydana geliyor. 

Kiraladığınız araçla Nevşehir Göreme’ye ulaşmanın ardından Göreme’nin pek çok değerini yakından gözlemleme şansı veren ve evinizde gibi hissettiren konaklama seçeneklerini oluşturan pek çok işletme bulunuyor. Özellikle bölgedeki yerel mimarinin oluşturduğu yapılarda konaklama seçeneği sunan işletmeler misafirperver bir ağırlama ile unutulmayacak bir Göreme ziyareti yaşamaya imkan veriyor. 

Yeraltı şehirleri, kiliseler, güvercinlikler, arkeolojik alanlar… Yedi ayrı bölümden oluşan bir dünya mirası Göreme. Yağmur sularının ve rüzgarın etkisiyle oluşan Göreme, Nevşehir’in en önemli değeri. 1985 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren bölge, tarihin en eski dönemlerinden itibaren Anadolu kültürünü iyi şekilde taşıyor. 

Eşsiz jeolojik yapısı ile öne çıkan Göreme, Paleolitik Dönem’den itibaren sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış. Bölgedeki yeraltı şehirleri, çeşitli dönemlerde güvenlik amacıyla inşa edilmiş. Göreme, bu yeraltı şehirleri ve kiliseler dolayısı ile gizemini korumaya devam ediyor.

Ulaşım seçeneklerinin gelişmiş olması ve Nevşehir Göreme’nin, Kapadokya Havalimanı’na 36 kilometre mesafede bulunması, bölgenin ziyaret edilmesi için avantaj sağlıyor. Türkiye’den ve yurt dışından Nevşehir uçak bileti alarak havalimanına gelen misafirler, havalimanında bulunan Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama şirketleri sayesinde Göreme yolculuğuna direkt olarak başlayabiliyor.


Nevşehir Göreme’ye Nasıl Gidilir?

Nevşehir Göreme, sık sık ziyaret edilen bir turizm noktası halinde olduğundan yılın tüm aylarında bölgeye pek çok ziyaretçi geliyor. Bu kapsamda Göreme’ye ulaşım seçenekleri de oldukça gelişmiş durumda ve bölgeye ziyaretler farklı ulaşım seçenekleri sayesinde gerçekleşiyor. Siz de bütçeniz ve tercihiniz doğrultusunda hava yolu ve kara yolu ile ulaşımın mümkün olduğu Nevşehir’in Göreme ilçesine istediğiniz şekilde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Siz Nevşehir Göreme’yi ziyaret için ulaşım seçeneği olarak hava yolunu tercih ediyorsanız Göreme’ye 36 kilometre mesafedeki Kapadokya Havalimanı’na iniş yapabilirsiniz. Burada Nevşehir Göreme araç kiralama firmaları ile anlaşarak yolculuğunuza kiraladığınız araçla devam edebilirsiniz. Firmalardan araç teslim aldığınızda uçaktan indiğiniz an aracınız hazır olarak sizi bekliyor olacak. Dilerseniz bu seyahate Nevşehir’e komşu illerden başlayabilirsiniz. Bunun için Niğde araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Nevşehir Göreme’ye ulaşım seçeneği olarak diğer bir alternatifi kara yolu oluşturuyor. Pek çok ilden otobüsün geldiği Nevşehir şehirler arası otobüs terminali Göreme’ye yalnızca 18 kilometre mesafede bulunuyor. Göreme otobüs bileti satın alarak kara yolu seyahatini tercih edebilirsiniz. Yakın iller olarak sayılabilen Kayseri 67 kilometre, Yozgat 147 kilometre, Kırşehir 95 kilometre ve Niğde 84 kilometre mesafede bulunuyor. Bu illerden de otobüs terminaline rahatça ulaşmanın ardından seyahatinizi Nevşehir Göreme kiralık oto ile sürdürerek Göreme’ye ulaşabilirsiniz.


Nevşehir Göreme’de Araç Kiralama

Nevşehir Göreme araç kiralama şirketlerinin araç kiralama konusunda sunduğu avantajlar ile araç kiralamak oldukça tercih ediliyor. Araç kiralamak, zaman kaybetmemeyi sağlarken bunun yanında ücret olarak da avantajlar taşıyor. Ücretler sizin seçiminiz olan araç özellikleri kapsamında da farklılık gösterebiliyor. Araç kiralama şirketlerinin size sunduğu bir olanak olarak ucuz araç kiralayarak bütçenizde de avantaj yaratabilirsiniz.

Nevşehir Göreme araba kiralama firmalarının sağladığı avantajlar arasında araç kiralama konforunuzu artıracak olanaklar da bulunuyor. Bu olanaklar arasında navigasyon özelliği ve ekstra olarak şoför temin etme öne çıkıyor. Firmalar, aynı zamanda isteğe bağlı olarak sigorta ve kasko gibi ek güvenceler de sağlayabiliyor.

Tüm bu avantajlı durumların yanında aracınızı teslim aldığınız andan itibaren sorularınızı cevaplayan ve gerekli bilgilendirmeleri yapan araç kiralama şirketleri konforlu bir Nevşehir Göreme oto kiralama deneyimi yaşamanız için her detayı düşünüyor.


Nevşehir Göreme’de Gezilecek Yerler

Türkiye ve dünyadan Nevşehir Göreme’nin sahip olduğu güzellikleri ve değerleri görmek üzere gelen birçok ziyaretçi bulunuyor. Nevşehir Göreme’de mutlaka görmeniz gereken pek çok nokta bulunuyor. Bu noktaları Nevşehir Göreme kiralık araba ile kolayca gezebilir ve farklı deneyimler edinebilirsiniz.

 • İl merkezine 14 kilometre mesafede bulunan Göreme Açık Hava Müzesi, özellikle Göreme’nin değerlerini gözler önüne sermesi ve tarihi yapılara ev sahipliği yapması ile öne çıkıyor. Tarihi gün yüzüne çıkaran açık hava müzesi, içerisinde kiliseden basele birçok mimarlık harikası yapı bulunduruyor. 
 • Bölgenin en uzun vadilerinden biri olan Güvercinlik Vadisi, manzara noktaları ve tarihi yapıları ile eşsiz bir güzelliğe sahip. Şehir merkezine 9 kilometre uzaklığında olan vadi, adını bölgeye oyulmuş güvercinlerden alıyor. Gezdikçe pek çok detay yakalayabileceğiniz vadi keşfedilmeyi bekliyor.
 • Şehir merkezine 12 kilometre mesafede olan Göreme Milli Parkı, Göreme’de mutlaka görmeniz gereken diğer bir nokta. Eşsiz güzellikteki Peri Bacaları’na ve doğal güzelliklere tanıklık edebileceğiniz parkta yürüyüş yapabilir veya fotoğraflar çekerek tarihin mirasını kaydedebilirsiniz.
 • Peri Bacaları’nı net bir şekilde gözlemlemek istiyorsanız Göreme’de görmeniz gereken noktalardan biri, şehir merkezine 17 kilometre mesafede bulunan Paşabağ Vadisi. Tarih boyunca ibadet merkezi olarak kullanılan vadi, Göreme’de edineceğiniz en ilginç deneyimler arasında yer alıyor. Sık sık etkinliklere ev sahipliği yapan vadide beklemediğiniz bir anda bir gösteriye şahit olabilirsiniz.


Nevşehir Göreme Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız