Şırnak Merkez

Şırnak Merkez Araç Kiralama

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin doğusunda konumlanan ve 6 bin 904 kilometrekare yüzölçümü olan Şırnak; Mardin, Batman, Siirt ve Hakkâri ile komşu. Güneydoğu Bölgesi’nin medeniyetler beşiği olan Şırnak bölgesinde gezip görülecek birçok tarihi yer ve doğal güzelliğe sahip. Şırnak’a bağlı olan Cizre, İdil, Güçlükonak gibi yerleri keşfedebilmek adına Şırnak Merkez araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir ve Şırnak bölgesini gezmeye başlayabilirsiniz.

Şırnak hem tarihi hem de doğal güzellikler açısından oldukça zengin. Şırnak oto kiralama fırsatları da bu noktada avantaj sağlıyor. Şırnak Merkez kiralık araç hizmetlerinden yararlanarak tüm bu güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. Tercih ettiğiniz marka veya tercih ettiğiniz araç segmenti içerisinden iyi çözümlerle Şırnak Merkez rotanızı oluşturabilir ve tamamlayabilirsiniz. Şırnak, oldukça önemli bir tarihe sahip ve Kâtip Çelebi’nin 17. yüzyılda yazmış olduğu Seyahatname ve tarihi rivayetlerde de Şırnak'ın tarihinin Nuh Tufanı öncesine kadar dayandığı biliniyor. Tarihi açıdan çeşitli zenginliklere sahip olan Şırnak, ucuz araç kiralama firmalarına da ev sahipliği yapıyor. 

Şırnak Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Birçok farklı medeniyetin başkenti olan Şırnak, himayesinde barındırdığı eserlerinde tarihi dokuları hissettiriyor. Şırnak’ın tarihi ve doğal güzelliklerini adım adım keşfederken Şırnak Merkez araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak seyahatinizi daha kaliteli bir hale getirebilirsiniz. Yerli ve yabancı seyahatseverlerin rotasını çevirdiği Şırnak; Siirt, Mardin, Batman, Hakkâri, Van, Bitlis gibi şehirlere de komşu. Bunun yanı sıra Şırnak, birçok tarihi alanıyla öne çıkıyor. Şırnak Merkez araç kiralama fiyatları bakımından bütçenize uygun olan seçeneklerden yararlanarak hem Şırnak’ı hem de yakın şehirleri gezebilme imkanınız bulunuyor. 

Şırnak Merkez gezi rotası oluşturmadan önce bilinmesi gereken bazı detaylar mevcut. İlkbahar aylarında ziyaret edilmesi önerilen Şırnak, birçok meşhur yemeğiyle de öne çıkıyor. Şırnak lezzetleri arasında kipe, kutlık, serbidev, hekeheşandi ve meyre yer alıyor. Bu nedenle gezi rotanız sırasında mutlaka bu ünlü lezzetleri tatmanızı öneriyoruz. Şırnak Merkez oto kiralama hizmetleri ile yemekleriyle ön plana çıkan bu eşsiz şehri karış karış gezebilir ve tadı damaklarda dağılan yemeklerini tadabilirsiniz.

Şırnak Merkez kiralık araba hizmetleri ile seyahatinizi dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bu il, yüksek dağlar, akarsular ve yaylalardan oluşuyor. Ana geçim kaynağı olarak da hayvancılık öne çıkıyor. Şehrin kan bağına dayalı olan akrabalıklarda bölgede en etkileyici unsurlar. Şırnak, nüfusu toplumsal bir yapıya sahip. Aynı zamanda halk, kültürü ve misafirperverliği ile beğeni kazanıyor. Şırnak Merkez araba kiralama hizmetleri ile birlikte en avantajlı fırsatlardan yararlanabilir ve Şırnak ilinin özelliklerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Şırnak Merkez’e Nasıl Gidilir?

Şırnak Merkez bölgesine gitmek isteyenler, çeşitli ulaşım seçeneklerini değerlendirebiliyor. Şırnak uçak bileti aldıktan sonrasında merkez bölgeye rahatlıkla ulaşım sağlanabiliyor. Havalimanından teslim alınan kiralık araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Böylece Şırnak Havalimanı’ndan konaklayacağınız yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun dışında Şırnak gezi rotanızı da kiralık araçlarla yapabilirsiniz. Şırnak Merkez kiralık araba fiyatları arasından bütçenize uygun olanı seçerek seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz. 

Şırnak Şerafettin Elçi Airport Havaalanı Şırnak’a bağlı olarak Cizre’ye 10 km’lik mesafede. Havaalanından Şırnak Merkez mesafesi ise ortalama 59,6 km mesafede yer alıyor. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı araç kiralama seçenekleri ile havalimanına indiğinizde oldukça kolay şekilde araç kiralayabilir ve seyahatinizi daha dolu şekilde planlayabilirsiniz.

Şırnak otobüs bileti altından sonrasında da Şırnak Otogarı’ndan yine kiralık araçlarınızı teslim alarak özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Şırnak Merkez kiralık oto firmaları üzerinden bütçenize uygun olan aracı kiralayarak şehrin tarihi yapılarını, doğal güzelliklerini ve kültürel zenginliğini keşfetmeye başlayabilirsiniz. Komşu şehirleri olan, Batman, Mardin, Siirt, Hakkâri veya Türkiye’nin birçok yerinden Şırnak Merkez’e otobüs biletinizi alabilir ve çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 

  • Şırnak Merkez ile Hakkâri arası mesafe 203 km, 
  • Şırnak Merkez ile Van arası mesafe 354 km, 
  • Şırnak Merkez ile Siirt arası mesafe 87,8 km, 
  • Şırnak Merkez ile Batman arası mesafe 204 km, 
  • Şırnak Merkez ile Mardin arası mesafe 226 km.

Şırnak Merkez’de Araç Kiralama

Şırnak Merkez bölgesine olan seyahatlerinizi özel araçlarla gerçekleştirmek istediğiniz zaman, araç kiralama işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Uçuşunuzun ardından Şırnak Şerafettin Elçi Airport Havalimanı araç kiralama ile seyahatlerinizi kesintisiz olarak devam ettirebilirsiniz. Bunun dışında Mardin araç kiralama hizmetleri veya diğer şehirlerden de aracınızı kiralayabilir ve Şırnak Merkez’e doğru özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz.

İster tek kişi ister aileniz veya kalabalık grup halinde seyahatlerinizi yapabileceksiniz. Siirt araç kiralama hizmetleri ile Siirt’ten Şırnak bölgesine ulaşabilir veya farklı yakın şehirden de araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Şırnak şehrine yapmak istediğiniz seyahatlerde lüks bir otomobil kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ekonomik, SUV, otomatik veya manuel araç modellerini de tercih edebilirsiniz. Tamamen ihtiyaçlarınıza yönelik olarak yapabileceğiniz araç kiralama hizmetleri, birçok avantaj sağlıyor.

Farklı modelde yer alan araç sınıfı ile Şırnak Merkez araç kiralama şirketleri, birçok kampanya ve araç kiralamada indirimler sağlıyor. Şırnak Merkez, havalimanı, otogar veya farklı bir şehirden araç teslimi anından itibaren her konuda sizlere destek veren araç kiralama şirketleriyle birçok avantajdan yararlanabilirsiniz. Böylece eşsiz doğası, tarihi noktaları ile birlikte harika bir gezi rotası oluşturabilirsiniz.

Şırnak Merkez Gezilecek Yerler

  • Şırnak Merkez’e gelmişken mutlaka uğramanız gereken yerlerden biri de Kasrik Dağı. Ortalama olarak 42 km mesafede bulunan bu dağ, kartpostallık görüntüsüyle görenleri büyülüyor. Şırnak Merkez araç kiralama firmaları sayesinde dolu dolu bir seyahat geçirerek bölgenin en önemli yerlerini rahatlıkla gezebilirsiniz.
  • Belkısana Kaplıcaları, 88,1 km mesafede yer alıyor. Dicle Irmağı kıyısında bulunan bu kaplıcalar, sıcaklığı 67 derece olan ve içerisinde sülfat ve kalsiyum suya sahip. 
  • Cudi Dağı, Şırnak ve Silopi arasında yer alan bu dağ, 2.114 metre yüksekliğinde. Şırnak Merkez ile 39,2 km mesafede yer alıyor. Aynı zamanda bu dağ, Şırnak denilince akla gelen ilk yerlerden biri.
  • Abdaliye Medresesi, 1437 senesinde Amir Abdal İbn Abdillah Seyfettin Bohti tarafından yaptırılan tarihi yerlerden biri. Şırnak Merkez ile ortalama 47,6 km mesafede yer alıyor.
  • Sitti Nefis Pınarı, kültür varlığı olarak korunması gereken yerlerden biri. Şırnak Merkez ile arasındaki mesafede ise 21,3 km.


Şırnak Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız