Tekirdağ Çorlu Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 1.229 ₺
 • Fiat Fiorino 1.239 ₺
 • Fiat Egea 1.262 ₺
 • Fiat Fiorino 1.270 ₺
 • Renault Clio 1.320 ₺
 • Renault Clio 1.376 ₺
 • Fiat Egea 1.385 ₺
 • Fiat Egea 1.394 ₺
 • Fiat Egea 1.495 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 1.519 ₺
 • Renault Clio 5 1.686 ₺
 • Renault Megane 1.789 ₺
 • Fiat Egea 1.920 ₺
 • Nissan Qashqai 1.972 ₺
 • Fiat Egea 2.026 ₺
 • Dacia Duster 2.045 ₺
 • Peugeot 2008 2.230 ₺
 • Fiat Egea 2.408 ₺

Tekirdağ Çorlu

Tekirdağ Çorlu Araç Kiralama

Yılın her mevsimi ziyaretçilerine ev sahipliği yapan Tekirdağ, Marmara Bölgesi’nin turizm ve iş dünyası açısından önemli şehirlerinden biri. İş ve tatil amaçlı ziyaretçilerin rotasında yer alan şehir; eğlence olanakları, kültürü, doğal güzellikleri ve tarihi yapısıyla kendine hayran bırakıyor. Şehirde düzenlenen etkinlikler, iş toplantıları ve kültürel gezi fırsatları yıl boyunca devam ediyor. İstanbul’a oldukça yakın olan Tekirdağ’da gezilerinizi konforlu bir şekilde yapmak için Tekirdağ Çorlu araba kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Ayrıca iş için kalabalık bir ekibiniz varsa Tekirdağ Çorlu kurumsal araç kiralama hizmetinden faydalanarak gideceğiniz her yere özel araç konforunda ulaşabilirsiniz. Tekirdağ Çorlu araç kiralama şirketleri sunduğu konforlu ve profesyonel hizmetlerle tatil boyunca rahat hissetmenizi sağlıyor. İlçenin farklı noktalarında sunulan araç teslim seçeneği sayesinde dilediğiniz yerden aracınızı teslim alabilirsiniz. Çorlu ve çevresini keşfederken kendi oluşturduğunuz rota ile tüm şehri gezebilirsiniz.

Tekirdağ Çorlu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tekirdağ, Doğu Trakya şehirlerinden biri. Sanayi üretiminin yoğunluk gösterdiği şehirde turizm faaliyetleri ön plana çıkıyor. Sahile kıyısı olan ilçelerinde hizmet veren plajlar yaz aylarında deniz tatili yapmak isteyenlerin uğrak noktası haline geliyor. Şehrin önemli ilçelerinden biri olan Çorlu, ev sahipliği yaptığı fabrika ve iş merkezleriyle iş dünyasının hareketi bölgeleri arasında yer alıyor. İlçenin arazilerinin büyük bir kısmı Ergene Havzası içinde bulunuyor. İlçede Akdeniz ve Karadeniz iklimlerinin özellikleri baskın olarak görülüyor. Bu yüzden yılın her mevsimi ziyaret için ilçeyi tercih edebilirsiniz. Her yönden gelişim gösteren ilçe, misafirlerine konforlu deneyimler sunuyor. Otel, pansiyon ve apart seçeneklerini barındıran ilçede zevkinize uygun farklı konaklama alternatifleri bulmak mümkün. Tekirdağ Çorlu oto kiralama hizmeti ise 7/24 veriliyor. Bu sayede ilçeye gittiğinizde araç kiralayarak kendi aracınızla geziyormuşcasına bir deneyim yaşayabilirsiniz. Tekirdağ Çorlu kiralık araba seçenekleri sunduğu geniş filo seçenekleriyle her ihtiyaca ve bütçeye hitap ediyor.

Tekirdağ Çorlu’ya Nasıl Gidilir?

Marmara Bölgesi’nin önemli şehirlerinden biri olan Tekirdağ Çorlu’ya gitmek için farklı ulaşım alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. İstanbul, Edirne ve Çanakkale gibi şehirlere yakınlığı sayesinde hafta sonu tatilleri için sıklıkla tercih edilen bölgeyi uzun tatiller için değerlendirebilirsiniz. Uçak ve otobüs seferlerini kullanarak Çorlu’ya gitmeniz mümkün. Tekirdağ Çorlu'ya bağlı havalimanları arasında bulunan Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı, ilçe merkezine yakın bir konuma sahip. Çorlu uçak bileti satın alarak hızlı ve konforlu bir şekilde Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Sonrasında, Trakya bölgesinde aktif kullanılan bu havalimanından Tekirdağ ilçelerine ve diğer Trakya şehirlerine seyahat edebilirsiniz. Tekirdağ Çorlu Havalimanı araç kiralama hizmetini kullanarak uçuş sonrası özel araç konforunda seyahat edebilirsiniz. Tatil boyunca kiraladığınız araba ile şehir ve çevresini gezebilirsiniz. 

Hava yolunu tercih etmeyenler için diğer bir alternatif ise otobüs yolculuğu oluyor. Başta İstanbul, Ankara, İzmir, Çanakkale olmak üzere Türkiye’nin farklı şehirlerinden Çorlu’ya direkt seferler bulunuyor. Çorlu otobüs bileti alarak birçok farklı noktadan Çorlu’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Çorlu’ya yakın olan illerden otobüsle ulaşım oldukça kısa sürüyor.

 • İstanbul-Çorlu arasındaki mesafe yaklaşık olarak 120 km. Yolculuk ise yaklaşık olarak 2 saat sürüyor. Bu mesafe ve süre, Avrupa ya da Asya yakasında olmanıza göre değişebiliyor.
 • Çanakkale-Çorlu arasındaki mesafe yaklaşık olarak 200 km. Yolculuk ise yaklaşık  olarak 3,5 saat sürüyor.
 • Edirne-Çorlu arasındaki mesafe yaklaşık olarak 140 km. Yolculuk ise yaklaşık olarak 1,5 saat sürüyor.
 • Kırklareli-Çorlu arasındaki mesafe yaklaşık olarak 115 km. Yolculuk ise yaklaşık olarak 2 saat sürüyor.

Otobüs yolculuğu sonrası ilçeye ulaştıktan sonra Tekirdağ Çorlu kiralık araç firmalarında kiralama yaparak şehir gezinize özel araç ile devam edebilirsiniz. Ayrıca çevre şehirlerden araç kiralayarak da Çorlu’ya ulaşabilirsiniz. Mesela, Edirne araç kiralama firmalarından faydalanarak konforlu bir şekilde Çorlu’ya seyahat edebilirsiniz.

Tekirdağ Çorlu’da Araç Kiralama

Marmara Bölgesi’nin Trakya Yakası’nda konumlanan Tekirdağ Çorlu’da seyahat etmek için çeşitli alternatifleri tercih edebilirsiniz. Bunlardan konforu en yüksek olanı ise araç kiralamak. Tekirdağ Çorlu kiralık oto hizmetleri ile tatil boyunca ulaşım sorunu yaşamadan ilçe ve çevresini gezebilirsiniz. İlçede hizmet veren araç kiralama firmaları, her bütçeye uygun farklı fiyat alternatifleri sunuyor. Tekirdağ Çorlu araç kiralama fiyatları, araç sınıflarına göre değişiklik gösteriyor. Lüks, konfor ve ekonomi gibi farklı sınıflara ayrılan arabalar arasında bütçenize göre seçim yapabilirsiniz. Araç modeli, şanzıman seçeneği ve yakıt türü fiyatlandırmayı etkileyen kriterler arasında yer alıyor. Firmaların sunduğu opsiyonel hizmetler için ek ücret ödeyebilirsiniz. Ek sürücü, kar lastiği, navigasyon, bebek koltuğu gibi farklı hizmetler, firmalar tarafından kullanıcılara ek olarak sunuluyor. Seçtiğiniz ek hizmetlere göre kiralama bedelleri farklılık gösterebiliyor. Tekirdağ Çorlu kiralık araba fiyatları, kiralama süresine göre değişiklik gösterebiliyor. Araç kiralama şirketlerinde genel olarak günlük, haftalık ve aylık kiralama seçenekleri sunuluyor. Firma kampanyalarına göre kısa veya uzun dönem için kiralama yapabilirsiniz. İlçede hizmet veren firmaların sunduğu fırsatları inceleyerek bütçenize uygun ucuz araç modeli kiralayarak tatil boyunca konforlu bir şekilde gezebilirsiniz.

Tekirdağ Çorlu Gezilecek Yerler

Tekirdağ’a bağlı Çorlu, gezilecek yerler açısından pek çok alternatif sunan önemli bölgeler arasında bulunuyor. Çorlu’da birçok tarihi eser ve doğal güzellik bulunuyor. Gezdikçe bitiremeyeceğiniz bu rotaları, dilediğiniz zaman aralığında görmek ise önemli bir avantaj. Bunun için Tekirdağ Çorlu araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak Çorlu’yu konforlu bir şekilde gezebilir ve bu güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. İşte Trakya Yakası’nın en kıymetli ilçelerinden biri olan Çorlu’da gezip görebileceğiniz yerler;

 • Çorlu’da gezilmesi gereken yerlerden ilki Heykel Meydan’ı oluyor. Şehir merkezine sadece 850 metre mesafede bulunan meydan, tüm Çorlu’nun ortak buluşma alanı olarak biliniyor. Meydanın etrafında konumlanan kafe ve restoranlarda Çorlu’nun eşsiz lezzetlerini tadabilirsiniz. 
 • Günümüzde yalnızca bir kısmı ayakta kalan Çorlu Kalesi, önemli bir tarihi değere sahip. İnşa edildiği tarih ile ilgili net bilgi bulunmasa da Bizans dönemine ait izler taşıyor. Kesme taş temeller üzerine kurulan kalenin batı ve doğu kısımlarında dere yatakları bulunuyor. 2,2 km mesafede konumlanan kale, yemyeşil bir manzaranın ortasında yükseliyor.
 • Şehir merkezine 1,5 km uzaklıkta bulunan ve 150 yıllık geçmişe sahip olan Çorlu Muhacir Evi, 2019’dan itibaren ziyarete açık. Döneminin harika mimarisini gözler önüne seren bu yapıda eski dönemlere nostaljik bir yolculuğa çıkabilirsiniz.
 • Tarihin bir döneminde havra olarak da kullanılan Yeni Cami, Tekirdağ Çorlu’da gezilecek yerler listenize mutlaka almanız gereken eserler arasında yer alıyor. Cami, 1905 tarihinde inşa ediliyor ve 20’inci yüzyılın ortalarına kadar ise havra amacıyla kullanılıyor. 1970 yılı itibarıyla camiye dönüştürülen yapı, güney ve kuzey cephelerinde kademeli olarak yükseliyor. Bu özellik, binaya adeta anıtsal bir görünüm kazandırıyor. Yeşil rengi ve tek minaresi ile boy gösteren Yeni Cami’yi görmek için tek yapmanız gereken yaklaşık 1,5 km sürecek bir yolculuğa çıkmak.
 • Cami-i Kebir ismiyle de bilinen Süleymaniye Cami, Çorlu’nun en önemli tarihi eserlerinin başında geliyor. Tarihi 1521 yılına dayanan yapı, Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa ediliyor. Tek kubbeli caminin süslemeleri ise klasik Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyor. Şehir merkezine yaklaşık 1 km uzaklıkta konumlanan Süleymaniye Cami, Çorlu ziyaretiniz sırasında görmeniz gereken noktalardan biri.


Tekirdağ Çorlu Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız