Tekirdağ Merkez

Tekirdağ Merkez Araç Kiralama

Tekirdağ, Marmara Bölgesi’nin Trakya kısmında yer alan Türkiye’nin turistik noktaları arasında bulunuyor. Türkiye’nin en kalabalık 23. şehri olan Tekirdağ’da son verilere göre 1 milyona yakın insan yaşıyor. Marmara Denizi ile beraber Karadeniz’e de kıyısı olan Tekirdağ, iki denize de kıyısı bulunan şehirler arasında yer alıyor. 2014 yılında büyükşehir unvanı alan Tekirdağ’da 11 adet ilçe bulunuyor. Trakya bölgesinin Edirne’den sonraki en büyük ikinci şehri olan Tekirdağ, aynı zamanda konumu itibariyle de geçmişten günümüze önemini koruyor. Tekirdağ şehrinde ilk yerleşime ait olan kalıntılar Antik Dönem’e kadar uzanıyor. Bazı ilçelerinde yapılan kazı çalışmaları neticesinde bu kalıntılara rastlanıldığı biliniyor.

Marmara’nın sevilen ve güzel şehirlerinden biri olan Tekirdağ’ı rahatça keşfetmek, güzelliklerini görmek ve lezzetli yiyeceklerini yemek için Tekirdağ Merkez araba kiralama işleminden faydalanabilirsiniz. Sizler de Edirne ve İstanbul gibi şehirlere komşu olan Tekirdağ’dan araba kiralayabilir ve sunulan imkanlardan faydalanabilirsiniz. Dilerseniz yakın şehirlerden de bu işlemi yapabilirsiniz. Tekirdağ’a komşu şehirlerden ulaşım sağlayabilirsiniz. Örneğin Edirne araç kiralama şirketleri ile Tekirdağ’a rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Kendiniz için uygun aracı kiralamak ve bütçenizi aşmadan bir tercih yapmak istiyorsanız Tekirdağ Merkez kiralık araba fiyatlarına göz atabilirsiniz. Bu şekilde bütçenize uygun daha ekonomik bir seçim yapabilirsiniz. Farklı talepler doğrultusunda çeşitlenen araç segmentleri ile dikkat çeken araba kiralama firmalarından en doğru tercihi yapabilir ve bulunduğunuz yerden aracınızı kolayca teslim alabilirsiniz.

Tekirdağ Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tekirdağ Merkez hakkında öğreneceğiniz bazı bilgiler, Tekirdağ’ı daha verimli gezmenize yardımcı olur. Tekirdağ Merkez araç kiralama hizmetini almadan önce şehir hakkında bilmeniz gerekenlerden şu şekilde bahsedebiliriz:

Tekirdağ’da Antik Çağ, Eski Taş Devri ve Kalkolitik Çağ’a ait izler yer alıyor. Eski dönemlerde Proto Trak olarak anılan ve Trakya’ya göç ile gelenlerin yaşadığı da biliniyor. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan şehir, Osmanlı Dönemi’nde I.Murad tarafından fethediliyor. Fakat Bizanslılar şehri geri alınca I. Murad tekrar şehri fethediyor. Tekirdağ Osmanlı’nın hakimiyetinde 9 mahalleye sahipken mahalle sayısı 30’a çıkarılıyor. Tekirdağ; doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve tertemiz sahilleri ile pek çok kişinin gözdesi oluyor. Şehrin ekonomisi tarıma ve sanayiye bağlı olup, yaz aylarında turizm de önemli ekonomik kaynaklardan oluyor. Toprakları oldukça verimli olan şehirden ülkenin buğday ve ayçiçek yağı ihtiyacı da büyük ölçüde karşılanıyor.

Tekirdağ’ın gezilmesi gereken yerlerini Tekirdağ Merkez kiralık aracınızla rahatça gezebilirsiniz. Tekirdağ’da tarihi camiler, korular ve müzeler keşfedilecek yerler arasında bulunuyor. Bunun yanı sıra Tekirdağ’a geldiğinizde; Tekirdağ köftesi, Hayrabolu tatlısı, cizleme, burma sucuk ve sini mantısı gibi şehrin meşhur lezzetlerini de kesinlikle denemelisiniz.

Tekirdağ Merkez oto kiralama hizmetini alırken aynı zamanda farklı konaklama seçenekleri ile de karşılaşabilirsiniz. Her kesime uygun bir şekilde farklı seçenekler sunan şehirde uygun fiyatlı konaklama seçenekleri de bulunuyor. Özellikle merkeze ve gezilecek yerlere yakın otellerde konaklamak son derece iyi bir fikir oluyor.

Tekirdağ Merkez’e Nasıl Gidilir?

Tekirdağ’a gitmek isteyenlere farklı ulaşım araçları sunuluyor. Tekirdağ’a deniz yolu, kara yolu ve hava yolu ile ulaşmak mümkün. Tekirdağ Merkez’e 60 km uzaklıkta yer alan Atatürk Çorlu Havalimanı’na Tekirdağ uçak bileti satın alarak iniş yapabilirsiniz. Buradan Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı araç kiralama hizmetinden faydalanarak konaklayacağınız yere rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kara yolunu kullanıp Tekirdağ otobüs bileti alarak Tekirdağ Otobüs Terminali’ne iniş yapabilirsiniz. Buradan da yine araç kiralayarak ya da farklı ulaşım araçları kullanarak konaklayacağınız bölgeye gidebilirsiniz.

Tekirdağ Merkez’e ulaşabilmek için aynı zamanda demir yolunu da kullanabilirsiniz. Demir yolunu kullanacak olan ziyaretçiler, TCDD Trakya tren seferlerini takip ediyor. Halkalı’dan başlayan tren seferi; Çatalca, Kabakça, Silivri ve Çerkezköy ilçelerinden sonra Tekirdağ’a ulaşıyor. Buradan da yine Tekirdağ Merkez kiralık oto hizmeti ile rahatça konaklayacağınız yere gidebilirsiniz.

Tekirdağ Merkez’de Araç Kiralama

Uygun araç kiralamak istiyorsanız Tekirdağ Merkez araç kiralama fiyatlarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Ekonomik seçimler yapmanıza olanak sağlayan bu fiyatlar, fazla ücret ödemenizi de önlüyor. Şahsi araca göre daha uygun bir seyahat imkanı tanıyan araç kiralama, farklı imkanları da beraberinde getiriyor. 

Seyahatinizin daha konforlu ve emniyetli geçmesi için Tekirdağ Merkez araç kiralama şirketleri, misafirlerine farklı imkanlar sunuyor. Çeşitli araç segmentleri ile hizmet veren şirketler, hasar sigortası ve ekstra kasko gibi hizmetleri de misafirlerin tercihine bırakıyor. Bunun dışında navigasyon hizmeti gibi ekstra hizmetler de şirketler tarafından sunuluyor.

Araba kiralama firmaları, araç tesliminden aracın bırakılma anına dek merak edilen birçok soruya cevap verirken, karşılaşılan sorunlarla da anında ilgileniyor. Temizliği yapılmış araçların teslimi de son derece titizlikle yapılıyor. Her açıdan avantajı olan araç kiralama işlemi, bu detayları ile de oldukça uygun bir seçenek haline geliyor.

Tekirdağ Merkez’de Gezilecek Yerler

Tekirdağ’da görülmesi gereken birçok müze, cami ve antik kent bulunuyor. 

  • Şehirde ilk olarak Rakoczi Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bu evin Erdel Prensi ile Macar Bağımsızlık Hareketi’nin kahramanlarından Rakochi için müzeleştirildiği biliniyor. 1982 yılında hizmete açılan müzede, Rakoczi’ye ait birçok anı bulunuyor. Ucuz araç kiralayarak sizler de bu önemli müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Müze, il merkezinde yer alıyor. 
  • Tekirdağ Merkez araç kiralama firmalarından kiralayacağınız araçla gidebileceğiniz bir başka yer de Çorlu Kalesi oluyor. Bu yapının 6. yüzyıla ait olduğu tahmin ediliyor. Adeta bir tarihi kalıntı olan kaleden günümüze de bazı kalıntıların ulaştığı biliniyor. Çorlu Kalesi, Tekirdağ’a 62 km uzaklıkta konumlanıyor. 
  • Tekirdağ Merkez kiralık arabanızla Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ne de rahatlıkla gidebilirsiniz. Tekirdağ’ın tarihini yansıtan bu müzede yirmi bini aşkın eser bulunuyor. Ayrıca içinde bulunan arkeolojik ve etnografya alanları ile önemli bir müze olma niteliği taşıyor. Müze, il merkezinde yer alıyor. 


Tekirdağ Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız