Tekirdağ Otogarı Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Renault Megane 1.587 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat

Tekirdağ Otogarı

Tekirdağ Otogarı Araç Kiralama

Marmara Bölgesi illeri arasında yer alan Tekirdağ, turistik bölgeleri ile öne çıkıyor. Özellikle yaz dönemi binlerce turiste ev sahipliği yapan kentte ulaşım olanakları da oldukça gelişmiş. İstanbul’a olan yakınlığı ve iki ayrı denize kıyısı olması ile öne çıkan şehri Tekirdağ Otogarı araç kiralama imkânlarından faydalanarak dilediğiniz gibi dolaşabilirsiniz.

Tekirdağ Otogarı Genel Bilgiler

Bölgenin en önemli ulaşım merkezi olan Tekirdağ Şehirlerarası Otobüs Terminali, Süleymanpaşa ilçesinde konumlanıyor. Hürriyet Mahallesi’nde bulunan otogar, 2005 yılında hizmete açıldığından beri şehre gelen ziyaretçileri karşılıyor. İstanbul araç kiralama olanakları ile de konforlu bir biçimde ulaşabileceğiniz terminalden, Tekirdağ’ın pek çok farklı bölgesine hareket edebilirsiniz.

Tekirdağ, hem Marmara Denizi’ne hem de Karadeniz’e kıyısı olması nedeniyle özellikle yaz aylarında bölge otogarı dolup taşıyor. Türkiye’nin pek çok farklı şehrine otobüs seferi düzenlenen otogara, Tekirdağ araç kiralama alternatifleri ile ulaşım sağladıktan sonra yurt dışına da seyahat edebilirsiniz. Türkiye’nin Avrupa’ya açılan yolu üzerinde bulunması sebebiyle Tekirdağ, gelişmiş ulaşım olanaklarına sahip bir büyükşehir olarak dikkat çekiyor. 

Tekirdağ Otogarı Araç Kiralama Fiyatları

Otogarı kullanarak bölgeye vardıktan sonra Tekirdağ Otogarı araç kiralama firmaları ile görüşerek kendiniz için ideal arabayı seçerek şehri gezmeye başlayabilirsiniz. Araç kiralama firmaları; farklı modellerdeki arabaları, yan olanakları ve araç teslim noktası gibi hizmetleri ile Tekirdağ’a gelen ziyaretçilerin kolay bir ulaşım sağlaması için çalışıyor. Kendi ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra Tekirdağ otobüs bileti alarak vardığınız otogardan araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Tekirdağ Otogarı Sefer Bilgileri

Tekirdağ Otogarı araç kiralama fiyatlarını inceleyerek bütçenize uygun otomobili kiraladıktan sonra bölge terminalinden kalkan otobüs seferlerini incelemeye başlayabilirsiniz. Türkiye’nin yedi bölgesine hatta Yunanistan ve Bulgaristan gibi yurt dışı ülkelerine de seferler düzenlenen Tekirdağ Otogarı’ndan günün her saatinde farklı firmaların otobüsleri ile ulaşım sağlamanız mümkün. Hem yerel hem de ulusal pek çok otobüs firmasından yerinizi ayırtarak Tekirdağ’ın güzelliklerini keşfetmeye başlayabilirsiniz. Gelişmiş olanakları ile dikkat çeken otogarda restoranlar, marketler, kafeteryalar ve hediyelik eşya dükkanları da bulunuyor. 

Tekirdağ Otogarı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin farklı yerlerinden otobüs ile Tekirdağ Otogarı’na vardıktan sonra şehir merkezine ulaşım sağlayabileceğiniz pek çok alternatif mevcut. Dilerseniz Tekirdağ Otogarı’ndan kalkan şehir içi otobüs ve minibüs hatlarını kullanarak kent merkezine varabilirsiniz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ait TEKULAŞ’ın; 1-3, 2/7, 4,6, 10, 11 ve 12 hat no’lu otobüsleri ile otogardan şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Büyükşehire iniş yaptıktan sonra bölge otogarında Tekirdağ araç kiralama imkânından faydalanıp kent merkezinde dilediğiniz yeri gezebilirsiniz. Tekirdağ şehir merkezi ile Tekirdağ Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin arası ise yalnızca 2 km.

Tekirdağ’da Gezilecek Yerler

Tekirdağ araç kiralama firmaları aracılığı ile ziyaret ettiğiniz Tekirdağ’da gezip görebileceğiniz ünlü lokasyonlar şu şekilde sıralanıyor:

  • Uçmakdere: Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde konumlanan Uçmakdere, mavi ile yeşilin eşsiz uyumunu görmek isteyen ziyaretçilerini bekliyor. Tekirdağ Otogarı ile Uçmakdere bölgesi arasında 40 km’lik bir mesafe bulunuyor.
  • Hora Feneri: Tekirdağ Otogarı’ndan araç kiralayarak konforlu bir ulaşım olanağı ile vardığınız bölgede yer alan Hora Feneri, 20 metrelik yüksekliği ile şehri selamlıyor. Tekirdağ Otogarı’na ortalama 50 km’lik uzaklıkta konumlanan fener, Hoşköy mevkiinde yer alıyor.
  • Kastro: Yaz aylarında denize girmek için tercih edebileceğiniz bölgeler arasında yer alan Kastro’da gözlerden uzak, sessiz ve huzurlu bir gün geçirebilirsiniz. Kamp yapmaya da uygun olan bu alanda hem deniz keyfi yapabilir hem de yemyeşil ormanların arasında oksijen depolayabilirsiniz. Tekirdağ’ın Saray ilçesinin Kıyıköy bölgesinde bulunan Kastro ile Tekirdağ Otogarı’nın arası ise ortalama 110 km. 


Tekirdağ Otogarı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız