Aydın Çıldır Havalimanı

Aydın Çıldır Havalimanı Araç Kiralama

Türkiye’nin en kalabalık illerinden biri olan Aydın, yaklaşık 1 milyon nüfusa sahip. Turizm açısından oldukça gelişmiş olan bu şehirde hem doğal güzellikleri görmek hem de sahip olduğu antik kentler ve müzelerle dolu dolu bir seyahat noktası konumunda. Denizli, Muğla ve Manisa gibi çevre illere yakın olmasıyla birlikte Ege Bölgesi’nin güzel yerlerinden bir tanesi. 

  • Manisa-Aydın arası 139,5 km, 
  • Muğla-Aydın arası 97,2 km, 
  • Denizli-Aydın arası ise 129 km mesafede bulunuyor. 

Aydın Çıldır Havalimanı araç kiralama için bölgede birçok seçenek mevcut. Hem istediğiniz kalitede hem de bütçeye uygun birçok seçenekle konforlu bir seyahat yapabilirsiniz. Kiralayacağınız araçları ya ofisinden ya da bulunduğunuz konumdan teslim alabilirsiniz. Araçların KASKO ve sigorta durumları önemli bir husus teşkil ediyor. Bu konuda araç kiralama acentesinden garantili bir şekilde araç kiralanabiliyor. Farklı araç kiralama acentelerinden günlük, haftalık ve aylık kiralamalar yaparak seyahatinizi konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Aydın Çıldır Havalimanı araç kiralama firmaları, havalimanına yaklaşık 6,8 km mesafede bulunuyor. Araç kiralama firmalarının sunduğu hizmetler arasında ekonomik, lüks ya da konfor kategorilerinde seçim yapabilirsiniz. Aydın Çıldır Havalimanı iç hatlar araç kiralama kapsamında sizi havalimanında bulunduğunuz konumdan karşılayabiliyorlar.

Aydın Çıldır Havalimanı Genel Bilgiler

2006 yılında kurulan Aydın Çıldır Havalimanı, askeri havaalanı olarak kullanılıyor. 2012 yılından bu yana işletme hakkı Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı’nda bulunuyor. Bu tarihten günümüze Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi ismiyle pilotaj eğitimi için kullanılan bir alan. Aydın’ın Efeler ilçesinde bulunan havalimanının uzunluğu ortalama 1430 metre. Aydın'ın merkez ilçesine yaklaşık 6,2 km uzaklıkta. İzmir araç kiralama hizmetinden faydalanarak kısa sürede ulaşabileceğiniz Aydın ilinin güzelliği, Herodot’un şu sözleriyle daha iyi anlaşılıyor: Bizim yeryüzünde bildiğimiz güzel gökyüzünün altı ve güzel iklimin bulunduğu yer.

Aydın Çıldır Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Aydın Çıldır araç kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra Aydın uçak biletlerini aratabilir ve havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Daha sonra bulunduğunuz noktadan kiraladığınız aracı teslim alabilirsiniz. 

Şehirlerarası otobüsleri kullanılarak da Aydın’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca, Aydın tren istasyonuna da ulaşım sağlamak mümkün. Dilerseniz Aydın otobüs biletlerine göz atarak herhangi bir şehirlerarası tur ile ulaşabilirsiniz. 

Aydın Çıldır Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Aydın’ın en yakın komşularından biri olan Muğla araç kiralama hizmetleri sayesinde de kişisel arabanız konforunda bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. 7/24 yol desteği servislerinden de yararlanarak sürekli güvencede olacağınız rahat bir seyahat yapabilirsiniz. Aydın Çıldır Havalimanı araç kiralama fiyatları da istediğiniz segmentte araçları kiralamanızı sağlıyor. Her bütçeye uygun araç kiralama imkanı bulunuyor.  

Aydın’da Gezilecek Yerler

  • Aydın’da seyahatinize keyif katacak en özel anlar, kesinlikle antik kentleri görmekten geçiyor. Bu yerlerden biri Nysa Antik Kenti. Sultanhisar ilçesinde bulunan antik kent, Aydın’ın 30 km doğusunda bulunuyor. 
  • Güzelçamlı Milli Parkı’nda sevdiklerinizle birlikte huzurlu bir sahil kenarı akşamı geçirebilir ve civardaki restoranlardan birinde güzel bir yemek yiyebilirsiniz. Aydın’ın merkez ilçesine yaklaşık 71,5 km mesafede bulunuyor. 
  • Güzel bir müze gezisiyle bölge hakkında daha da kültür kazanmak istiyorsanız, Aydın Arkeolojik Müzesi tam size göre. Aydın iline geldikten sonra kiraladığınız araçla buraya 1,9 km bir uzaklık kat ederek ulaşabilirsiniz. 
  • Aydın’da bir diğer antik kent olan Alabanda, Çine ilçesine bağlı Doğanyurt Köyü içinde bulunuyor. Bu kentin Aydın’ın merkez ilçesine uzaklığı yaklaşık 42,4 km mesafede.

Aydın Çıldır Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız