Kahramanmaraş Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 800 ₺
 • Fiat Egea 900 ₺
 • Fiat Panda 960 ₺
 • Fiat Egea 960 ₺
 • Fiat Panda 1.080 ₺
 • Fiat Doblo 1.150 ₺
 • Fiat Egea 1.200 ₺
 • Fiat Egea 1.200 ₺
 • Ford Tourneo Courier 1.200 ₺
 • Fiat Doblo 1.200 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Doblo 1.200 ₺
 • Renault Clio 1.232 ₺
 • Fiat Doblo 1.240 ₺
 • Fiat Egea 1.265 ₺
 • Fiat Doblo 1.270 ₺
 • Kia Picanto 1.270 ₺
 • Citroen C3 1.386 ₺
 • Fiat Egea 1.439 ₺
 • Renault Megane 1.507 ₺
 • Renault Clio 1.518 ₺

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Araç Kiralama

Akdeniz Bölgesi’nin doğu sınırında konumlanan Kahramanmaraş, tarih sahnesinde yer almış birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir olarak dikkat çekiyor. Şehir halkının Milli Mücadele’de sergilediği üstün başarı ve özveri ile Cumhuriyet’in ilanı ile birlikte ismi Kahramanmaraş oluyor. Tarihe tanıklık eden bu şehirde gezi planlıyorsanız Kahramanmaraş araç kiralama hizmetlerine şans verebilirsiniz.

Kahramanmaraş Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Uzun yıllar boyu adı “Maraş” olan, Cumhuriyet ile birlikte “Kahramanmaraş” olarak bilinen bu şehir, tarihe tanıklık etmesi sebebiyle birçok turist tarafından ilgi görüyor. Şehrin eski ismi olan Maraş, burada hüküm sürmüş Gurgum Krallığı’ndan geliyor. Aynı şekilde bölgede hüküm sürmüş en eski medeniyetin M.Ö. 2000’li yıllarda Hitit Krallığı olduğu biliniyor. Kahramanmaraş, bu anlamda gelenlere derin bir kültür ve tarih birikimi sunuyor. Böylesi dolu bir şehirde gezmeyi planlıyorsanız, Kahramanmaraş oto kiralama hizmetlerinden faydalanmanızı tavsiye ediyoruz.

Toplamda 11 adet ilçeye sahip olan Kahramanmaraş; güneyde Gaziantep ve Osmaniye, kuzeyde Kayseri ve Sivas, batıda Osmaniye ve Adana, doğuda ise Malatya ve Adıyaman ile komşu. Akdeniz Bölgesi’nin en doğu kısmında konumlanan şehir, burada bulunan diğer şehirlere göre nispeten daha serin olmasıyla biliniyor. Bundan kaynaklı olarak şehre gelen turistler, yılın dört mevsimini de tercih edebiliyor. Komşu olduğu İç Anadolu ve Doğu Anadolu şehirleri gibi sert ve soğuk olmayan Kahramanmaraş’a her mevsim gelebilir, 4 -5 günlük bir gezi ile şehri keşfedebilirsiniz. Elbette bu keşfin Kahramanmaraş kiralık araç ile olması daha avantajlı.

Kahramanmaraş’a Nasıl Gidilir?

Şehre ulaşmanın pek çok seçeneği olsa da erişim için en kolay ve rahat gitmenin yolu Kahramanmaraş kiralık oto hizmetlerinden geçiyor. Dilerseniz, hareket edeceğiniz şehirden de araç teslim alabilir, Kahramanmaraş’a gelirken konfor ve hızın başrole geçmesini sağlayabilirsiniz. Tarihe tanık olmuş bu şehre gelirken yolculuğunuz İstanbul’dan gerçekleşecekse, İstanbul - Kahramanmaraş arasındaki mesafenin 1,028,7 km olduğunu ve yolculuk süresinin ortalama 10 saat 49 dk olduğunu söyleyebiliriz. Kahramanmaraş ulaşımında tercihiniz araç kiralama ise hemen ucuz araç kiralama fırsatlarını inceleyerek obilet.com’dan araç kiralayabilirsiniz.

Kahramanmaraş gezisine başlamadan önce, otobüs veya uçak ile de gidebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Şehre ulaşımda tercihiniz otobüs yolculuğundan yanaysa bu konuda dev firmalardan olan Pamukkale Turizm, Metro Turizm, Kamil Koç gibi seyahat firmalarından Kahramanmaraş otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Kahramanmaraş’a ulaşımda bir diğer alternatif de uçak yolculuğu. Kentte bulunan Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı’na ülkenin çeşitli bölgelerinden Pegasus ve Türk Hava Yolları gibi seçkin firmalar uçuş planlıyor. İstanbul - Kahramanmaraş arası uçuş süresi ise ortalama olarak 1 saat 35 dakika. Şehre ulaşımda havayolunu tercih etmeye karar verdiyseniz ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız Kahramanmaraş uçak bileti sayfamıza göz atabilirsiniz. İndikten sonra Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı araç kiralama fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Size uygun olanı bulabilmek için de Kahramanmaraş Havalimanı araç kiralama fırsatlarını sitemizden karşılaştırabilirsiniz.

Dilerseniz, komşu ilçelerden olan Adana ve Osmaniye gibi şehirlerden günübirlik araç kiralayarak da buraya ulaşabilirsiniz. Komşu illerde de örneğin Gaziantep araç kiralama gibi fırsatlar bulunuyor.

Kahramanmaraş’da Araç Kiralama

Kahramanmaraş’a ulaştıktan sonra şehir merkezine ulaşmak, görmek istediğiniz yerlere yorulmadan ve hızlıca gidebilmek için Kahramanmaraş kiralık araba alternatiflerini değerlendirmek faydalı olabiliyor.

Kahramanmaraş’a bağlı havalimanları ya da şehirde kiralama işlemlerini yürüten çeşitli araç kiralama şirketleri, size ve sevdiklerinize araç kiralama hizmeti sunmak üzere hazır bekliyor. Bölgede bu operasyonları yürüten şirketlerden bazıları Sixt araç kiralama, Garenta araç kiralama ve Enterprise araç kiralama gibi şirketler olarak öne çıkıyor. Uygun kiralık otomobil bulmanın yolu ise bu konuda hizmet veren farklı Kahramanmaraş araç kiralama şirketleri arasında karşılaştırma yapmaktan geçiyor. Bütçenizi yormayacak, seyahat planınıza uygun ucuz araç opsiyonunu bulabilirsiniz. obilet.com onlarca farklı kiralama şirketini ve araç alternatifini tek tıkla önünüze sunuyor.

Kahramanmaraş kiralık araba fiyatları için obilet.com üzerinden tüm araç kiralama ofislerini görüntülemek mümkün. Kiralama ofislerinin sunduğu araç kiralama hizmetleri ile gezinizi daha konforlu hale getirebilirsiniz. Önünüze çıkan seçenekler ile Kahramanmaraş araç kiralama fiyatları arasında kolayca karşılaştırma yapabilirsiniz. Bunun yanında şehir içinden de dilediğiniz kiralama ofisini seçerek bu şekilde de uygun aracı bulabilir ve Doğu Akdeniz gezinizi çok daha unutulmaz ve konforlu hale getirebilirsiniz.

Kahramanmaraş'ta Gezilecek Yerler

Size ve sevdiklerinize uygun kiralık aracı seçtikten sonra Kahramanmaraş’ı keşfetmeye başlayabilirsiniz. Tarih öncesi medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu şehir, Milli Mücadele’ye şahit olmasıyla da oldukça değerli. Kahramanmaraş gezginlerinin mutlaka görmesi gereken pek çok yer var. Bu destinasyonlar şu şekilde;

 • Maraş Kalesi: Şehir merkezine 29 km uzaklıkta konumlanan bu yapının tarihi, M.Ö. 9. yüzyıla kadar uzanıyor. Hitit Krallığı izleri taşıyan kale, Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’ne de konu olmasıyla biliniyor.
 • Taş Köprü: Şehir merkezine 11 km mesafede konumlanan bu yapı, Ceyhan Nehri üzerinde bulunmasıyla da gelenlere doğal bir güzellik sunuyor. 1563 yılında Dulkadiroğlu Beyliği tarafından inşa ettirilen köprü, bugün hala orijinal halinde duruyor.
 • Kahramanmaraş Konakları: Geleneksel Kahramanmaraş Konakları, şehrin en güzide örneklerini oluşturuyor. Kahramanmaraş simgelerinden biri olan bu konaklar, iç içe iki kapı şeklindeki girişleriyle de dikkat çekiyor. Burada Kocabaş Konağı ve Dedeoğlu Konağı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Kahramanmaraş Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız