Kahramanmaraş Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Panda 1.080 ₺
 • Fiat Egea 1.130 ₺
 • Fiat Egea 1.200 ₺
 • Fiat Doblo 1.200 ₺
 • Fiat Doblo 1.320 ₺
 • Renault Clio 1.420 ₺
 • Fiat Egea 1.440 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Kia Picanto 1.440 ₺
 • Hyundai Kona 1.560 ₺
 • Renault Clio 1.595 ₺
 • Renault Megane 1.679 ₺
 • Ford Focus 1.801 ₺
 • Renault Megane 1.906 ₺
 • Kia Stonic 1.986 ₺

Kahramanmaraş Merkez

Kahramanmaraş Merkez Araç Kiralama

Kahramanmaraş, Akdeniz Bölgesi’nin doğusunda yer alan şehirlerden biri. Dondurması ile ünlü olan Kahramanmaraş; doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve kültürel zenginlikleri ile ziyaretçilerine çok daha fazlasını sunuyor. Hitit Uygarlığı’ndan Osmanlı’ya pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Kahramanmaraş’ta, Anadolu’nun tüm güzelliklerini bir arada görebilirsiniz. Tarhanası, biberi ve dondurması ile ünlü bir mutfak, şifalı kaplıcaları, tarihi yapıları, kaleler, köprüler, müzeler, mağaralar ve yaylaları ile Kahramanmaraş, Akdeniz’in gezilip görülmesi gereken şehirleri arasında bulunuyor.

Pek çok farklı yönden gelişmiş Kahramanmaraş’ı görmek, güzelliklerini keşfetmek ve yöresel tatlarını denemek, Kahramanmaraş Merkez araç kiralama işlemi ile son derece cazip bir hale geliyor. Sizler de Sivas, Malatya, Kayseri, Adıyaman ve Adana ile komşu olan Kahramanmaraş’ta araç kiralayabilir, araç kiralama işleminin sunduğu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. İsterseniz yakın şehirlerden de araç kiralayarak Kahramanmaraş’a gezi düzenleyebilirsiniz. Örneğin; Sivas araç kiralama firmaları ile Kahramanmaraş’a konforlu bir seyahat planlayabilirsiniz.

Kahramanmaraş Merkez araç kiralama fiyatlarına göz atarak tarzınıza ve bütçenize uygun aracı kiralayabilir, aynı zamanda ekonomik bir seçim yapabilirsiniz. Farklı gereksinim ve talepler doğrultusunda farklılık gösteren araç türleri ile öne çıkan araç kiralama şirketlerinden uygun tercihi yapabilir, bulunduğunuz konumdan aracınızı teslim alma şansına sahip olabilirsiniz.

Kahramanmaraş Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kahramanmaraş Merkez oto kiralama işlemini yapmadan önce Kahramanmaraş hakkında bazı bilgileri bilmenizde fayda var. Bahsedilecek olan bu bilgiler, Kahramanmaraş ziyaretinizi çok daha keyifli bir hale getirecek.

Kahramanmaraş ve çevresinin tarih öncesi dönemlerden günümüze dek uzanan bir geçmişi bulunuyor. İlk yerleşimlerin Paleolitik Çağ’da başladığı Kahramanmaraş’ta, ilk medeniyetin Hitit Uygarlığı’na ait olduğu biliniyor. Şehir, 1500’lü yılların başlarında Osmanlı topraklarına katılıyor. Kurtuluş Savaşı esnasında halkın göstermiş olduğu direnişten dolayı da Maraş’a TBMM tarafından madalya veriliyor ve şehrin ismi Kahramanmaraş olarak değiştiriliyor. Kahramanmaraş, sahip olduğu iklim farklılığı ve coğrafi konumundan dolayı bitki örtüsü açısından da farklılıklara sahip. Maraş’ta dağların pek çoğu orman ve makilikten oluşuyor. Ormanlar arasında ise çam, meşe, sedir, köknar gibi ağaçlar yer alıyor. Şehrin ekonomisi ise hayvancılık ve tarıma dayalı olup, halk ormancılık, hayvancılık ve avcılıkla uğraşıyor.

Kahramanmaraş Merkez kiralık aracınızla gezebileceğiniz pek çok yere sahip. Kahramanmaraş’ta yer alan kale, mağaralar, köprüler, müzeler, camiler ve yaylalar görülmeyi bekliyor. Kahramanmaraş’a gelip de yöresel lezzetleri de tatmadan gitmek olmaz. Dondurması, tarhana çorbası, acem pilavı, maraş paçası ve çöş börek gibi lezzetleri Kahramanmaraş’ta yer alan mekanlarda mutlaka denemelisiniz.

Kahramanmaraş Merkez kiralık arabanızla seyahat edebileceğiniz medeniyet şehirlerimizden biri. Kahramanmaraş’ta yer alan Kahramanmaraş Havalimanı, şehir merkezine yakınlığı ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda Kahramanmaraş Merkez’de gezilecek yerlere de yakın olan Kahramanmaraş Havalimanı, uçak yolculuğunu daha da cazip hale getiriyor. Kahramanmaraş Havalimanı araç kiralama alternatifleri ile rahat bir yolculuğa vakit kaybetmeden çıkabiliyorsunuz.

Kahramanmaraş Merkez araba kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra sizlere pek çok konaklama olanağı sunuyor. Bütçenize göre çeşitlilik gösteren konaklama olanakları, uygun fiyatları ile ön plana çıkıyor. Özellikle de havalimanına yakın otellerde konaklamak son derece güzel bir fikir olabiliyor.

Kahramanmaraş Merkez’e Nasıl Gidilir?

Kahramanmaraş’a gitmek isteyen kişilerin karşısına farklı ulaşım olanakları çıkıyor. Kahramanmaraş’a uçak ve otobüs ile ulaşmak mümkün. Kahramanmaraş’ta yer alan havalimanı, Kahramanmaraş’a gitmeyi çok daha kolay bir hale getiriyor. Kahramanmaraş uçak bileti satın alarak şehir merkezine 7 km uzaklıkta yer alan Kahramanmaraş Havalimanı’na kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş Havalimanı araç kiralama işlemi ile de seyahatinize ilk adımı atabilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanı’ndan arabanızı teslim aldıktan sonra son derece kısa bir süre içerisinde şehir merkezine ulaşma olanağına sahip olabilirsiniz. Bu hususta Kahramanmaraş Merkez araç kiralama şirketleri ile bulunduğunuz noktadan aracınızı teslim alabilirsiniz. Havalimanından araç kiralama yapıldığı gibi otogardan da araç kiralama işlemi yapmanız mümkün oluyor. Kahramanmaraş otobüs bileti alarak Türkiye’nin pek çok şehrinden Kahramanmaraş’a otobüs ile ulaşma olanağınız bulunuyor.

Kahramanmaraş’ta Araç Kiralama

Kahramanmaraş Merkez kiralık araba fiyatları, Kahramanmaraş’ta araç kiralama işlemini son derece uygun bir hale getiriyor. Farklı talep ve gereksinimler doğrultusunda değişebilen bu fiyatlar, yüksek rakamlar ödemenizin önüne geçiyor. Kişisel arabanız ile seyahat etmeye göre daha avantajlı olan araç kiralama, sıklıkla tercih ediliyor.

Kahramanmaraş araba kiralama firmaları seyahatinizin daha rahat ve güvenli bir şekilde geçmesi adına farklı olanaklar sunuyor. Farklı klasmandaki araçları hizmete sunan araç kiralama firmaları, hasar sigortası ve ilave kasko gibi olanakları da tercihinize bırakıyor. Bunların dışında şoför ve navigasyon gibi hizmetler de araba kiralama firmaları tarafından sizlere sunuluyor.

Araç teslim edildikten itibaren araba kiralama firmaları merak ettiğiniz her soruyu cevaplıyor. Sevdiklerinizle beraber gerçekleştireceğiniz yolculuklar adına düzenli olarak dezenfekte edilen araçlar tahsis ediliyor. Pek çok farklı bakımdan fırsat sunan araç kiralama işlemi, bu ayrıntılar sayesinde çok daha uygun bir seçenek oluyor.

Kahramanmaraş Merkez Gezilecek Yerler

 • Ucuz araç kiralayarak Kahramanmaraş’ta ilk olarak Kahramanmaraş Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Tam merkezde yer alan kale, Geç Hititler zamanında yapılmış. Bu döneme ait pek çok kalıntının bulunduğu kale, kalın surlarla çevrili bir yapı olarak karşınıza çıkıyor. Kahramanmaraş’ın merkezine 2 kilometre uzaklıkta yer alıyor.
 • Kahramanmaraş Merkez kiralık oto ile Germanicia Antik Kenti’ni ziyaret etmeye gidebilirsiniz. Buradaki Geç Roma ve Erken Bizans Dönemi’ne ait mozaikler, bu dönemde şehirde yaşanan durumları yansıtıyor. Kahramanmaraş’ın merkezine 3.4 kilometre uzaklıkta bulunuyor.
 • Kahramanmaraş Ulu Camii, Dulkadiroğlu Beyliği’nin Hükümdarı Süleyman Bey tarafından yaptırılmış. Beylikler zamanı ve erken dönem Anadolu Selçuklu mimarisi özelliklerini taşıyan camide minare, mihrap, minber, taç kapıda yer alan bezeme ve süslemeler dikkat çekiyor. Kahramanmaraş’ın merkezinde bulunuyor.


Kahramanmaraş Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız