Amasya Merkez

Amasya Merkez Araç Kiralama

Karadeniz Bölgesi’nin güzide şehirleri arasında yer alan Amasya, tarihi yapısı, eşsiz mimarisi ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkıyor. Turistik faaliyetleri ile hem yerli hem de yabancı turistler tarafından ilgi gören bu şehirde birçok etkinliğe katılmak da mümkün. Özellikle de mevsimsel etkilere bağlı olarak yöresel etkinliklerin yapılması bölgede hareketliliği artırıyor. Amasya’nın tüm doğal güzelliklerini keşfetmek ve sevdiklerinizle beraber doyasıya gezmek aslında oldukça basit.

Amasya Merkez araç kiralama seçeneklerinin çeşitlenmesi ile Amasya’nın her türlü güzelliğinden faydalanabilirsiniz. Araç kiralamak için oldukça uygun bir şehir olan Amasya’da hizmet bakımından değişkenlik gösteren araç kiralama şirketleri ile iletişime geçerek sizin için uygun ve faydalı seçimleri yapabilirsiniz. Kaç kişinin seyahat ettiğine bağlı olarak araç seçmek ve şehri daha konforlu bir şekilde gezmek adına Amasya Merkez oto kiralama olanaklarından yararlanabilirsiniz. Samsun, Tokat, Çorum illeri ile komşu olan Amasya’da araç kiralayarak çeşitli avantajlardan faydalanabileceğiniz gibi yakın şehirlerden araç kiralayarak Amasya’ya geziler de düzenleyebilir ve kaliteli etkinlikler oluşturabilirsiniz. Örneğin; Tokat araç kiralama şirketleri ile Amasya’ya konforlu ve kaliteli seyahatler düzenleyebilirsiniz.

Amasya Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Amasya Merkez araç kiralama şirketleri tarafından yapılan işlemi gerçekleştirmeden önce şehir hakkında bilgi sahibi olmak ve genel özelliklere hakim olmakta fayda var. Şehir hakkında öğreneceğiniz bilgiler seyahatinizin güzelleşmesine imkan tanırken zaman planlamasını da iyi yapmanıza olanak veriyor.

Tarihi çok eskilere dayanan Amasya ilinin birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı ve de onlardan izler taşıdığı belirtiliyor. Hititler, Pers İmparatorluğu, Pantos ve Roma imparatorluklarının eserleri günümüze kadar ulaşıyor. Turistik amaçlı faaliyetler de bu nedenle devam ediyor. Doğası ile büyüleyici bir yapıya bürünen Amasya’nın tarım faaliyetlerinde de oldukça gelişmiş.

 Amasya Merkez kiralık araba bakımından uygunluklar taşırken Amasya Merzifon Havalimanı’na ulaşım seçeneklerinin gelişmesi uçak yolculuğunu cazip hale getiriyor. Siz de Amasya uçak bileti alarak keyifli bir yolculuğa başlayabilirsiniz. Amasya Merzifon Havalimanı araç kiralama seçenekleri ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Bütçe dostu Amasya Merkez araç kiralama fiyatları ile ihtiyacınıza yönelik seçimler yapabilirsiniz.

Amasya Merkez’e Nasıl Gidilir?

Amasya’ya gitmek isteyen ziyaretçiler için hem hava yolu hem de kara yolu seçenekleri ön plana çıkıyor. Amasya’da yer alan havalimanı bu şehre gitmenizi oldukça kolay hale getiriyor. Şehir merkezine 39 km uzaklıkta yer alan Amasya Merzifon Havalimanı araç kiralama fırsatları ile de kolay bir ulaşım sağlanıyor.

Amasya Merkez kiralık araç Amasya Merzifon Havalimanı’ndan teslim alınarak istenilen yere ulaşım imkanı tanıyor. Araç kiralama şirketleri ile koordineli bir biçimde hareket ederek bulunduğunuz her noktadan aracınızı teslim alabilirsiniz.

Amasya Havalimanı’ndan araç kiralamanın yanı sıra otogardan da araç kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Amasya Merkez kiralık araba fiyatları bu konuda sizlere yardımcı oluyor. Ayrıca Amasya otobüs bileti ile Türkiye’nin her noktasından bu şehre ulaşım imkanı sağlanıyor. Amasya-Samsun arası 131 km, Amasya-Tokat arasında ise 114 km mesafe bulunuyor.

Amasya Merkez’de Araç Kiralama

Amasya Merkez araba kiralama seçeneklerinin gelişmesi pek çok kişinin makul seçimler yapmasına olanak tanıyor. Değişen ihtiyaçların ön planda tutularak seyahat eden kişi sayısına göre seçeneklerin bulunması önemli alternatifleri ortaya koyuyor. Bütçeniz doğrultusunda seçimleri yaparak nitelikli bir araç kiralama işlemi gerçekleştirmek adına olanaklardan faydalanabilirsiniz.

Amasya Merkez konumunda bulunan araç kiralama şirketleri her bütçeye yönelik uygun ve ucuz araç veya farklı segment araçları hizmetinize sunarken sigorta, bakım ve ekstra olanakları da karşılıyor. Araç kiralama şirketleri tarafından sunulan ekstra şoför seçeneği de ulaşım konforunuzu yükseltecek en önemli etkenler arasında gösteriyor.

Dezenfekte edilerek her kullanımdan sonra sizler için özel biçimde hazırlanan kiralık araç teslim edildikten sonra da her türlü soru ve probleminiz için 7/24 ulaşılabilirlik sağlıyor. Bu sayede birçok açıdan olumlu avantajlar sunan araç kiralama hizmetleri makul hale geliyor.

Amasya Merkez’de Gezilecek Yerler

  • Amasya Merkez kiralık araç konusunda önemli alternatifler ve seçim olanakları sunuyor. Bütçenize uygun araç kiralayarak öncelikli olarak tarihi mekanların başında gelen Pontus Kralları Kaya Mezarlarını ziyaret edebilirsiniz. Kireçtaşına işlenerek ortaya konan bu özel yapıların Türkiye için de önemli bir yapı olduğundan söz edilebiliyor. Amasya Merkez konumuna 3 km uzaklığın bulunması ise ziyaretçilerin memnuniyetini sağlıyor.
  • Araç kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra merkeze yakın olan bir diğer tarihi yapı Harşena Kalesi, dağın zirvesinde yer alan antik kale kalıntılarını barındırıyor. Şehir merkezine yalnızca 28 km uzaklıkta bulunan bu tarihi dokunun müze olarak kullanıldığı ve her yıl onlarca ziyaretçiyi ağırladığından bahsediliyor.
  • Amasya Merkez kiralık oto hizmeti ile restore edilen Hazeranlar Konağı’na gezi düzenleyebilirsiniz. Göl kenarına yapılan ve tarihi Osmanlı’ya dayanan bu merkezin Amasya’da mutlaka gezilmesi gereken alanlar arasında yer aldığından söz edilebiliyor. Şehir merkezine 20 km mesafenin var oluşu ise ulaşım avantajları oluşturarak ziyaret edilebilirlik sunuyor.
  • Amasya’da araç kiralayarak gidebileceğiniz bir diğer alan ise Yalıboyu Evleri olarak belirtiliyor. Osmanlı döneminin mimarisini güzel şekilde yansıtan bu tarihi yapının su kenarında konumlanarak eşsiz bir görseli sunduğu belirtiliyor. Amasya Merkez’e 2.8 km uzaklıkta yer alan evlerin ahşap malzeme kullanılarak üretildiği ve şu an ziyaretçilere açık olduğu söylenebiliyor. Osmanlı’nın mimarisini yakından incelemek ve keyifli anlar yaşamak için bu yapıyı ziyaret edebilirsiniz.


Amasya Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız