Balıkesir En Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 305 TL
 • Renault Clio 305 TL
 • Renault Taliant 306 TL
 • Dacia Sandero 333 TL
 • Renault Clio 333 TL
 • Toyota Corolla 340 TL
 • Fiat Egea Cross 360 TL
 • Honda Civic 362 TL
 • Fiat Egea 404 TL
 • Fiat Egea Cross 407 TL
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 409 TL
 • Fiat Egea 439 TL
 • Fiat Egea 455 TL
 • Renault Taliant 476 TL
 • Kia Stonic 476 TL
 • Opel Mokka 481 TL
 • Seat Leon 492 TL
 • Renault Clio 493 TL
 • Renault Clio 493 TL
 • Peugeot 301 494 TL

Balıkesir

Balıkesir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’nin en kalabalık 17. şehri olarak bilinen Balıkesir’in Marmara ve Ege Denizi’ne kıyısı bulunuyor. Nüfusu 1.254.779 milyon olan şehrin komşu illeri ise Çanakkale, Bursa, İzmir, Manisa gibi illerden oluşuyor. Nüfusun oldukça yoğun olduğu bu ilde ulaşım yolu da oldukça gelişmiş bulunuyor. Balıkesir bünyesinde Balıkesir Havalimanı, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, Balıkesir Otogarı, Balıkesir Tren Garı gibi işletmelere yer veriyor. Balıkesir iki denize olan kıyısı, muhteşem doğası,plajları,etnik mimari ve tarihi yapıları ile her yıl milyonlarca insan tarafından ziyaret ediliyor. Balıkesir’e havayolu, karayolu ve demiryolu seçeneklerinin dışında ulaşım için en fazla araç kiralama tercih ediliyor. Seyahatinizi daha rahat ve konforlu geçirmek istiyorsanız obilet.com sizlere Balıkesir araç kiralama alternatiflerini sunuyor.

Balıkesir’e Nasıl Gidilir?

Balıkesir’e bulunduğunuz konumdan her türlü ulaşım yolu ile yolculuk gerçekleşiyor. Şehre ulaşımda otobüs, uçak gibi bir çok opsiyon bulunuyor. Otobüs yolculuğu bana daha uygun diyorsanız, Kale Seyahat, Aydın Seyahat, Pamukkale, Kamil Koç, Metro gibi firmalar sizlere hizmet sunuyor. En uygun Balıkesir otobüs bileti imkanlarına bakabilirsiniz. Otobüs yolcuklarından hoşlanmıyor uçak yolculuğunu tercih ediyorsanız Balıkesir’e bağlı havalimanları bulunuyor. Bu noktaya vardığınızda Balıkesir Havalimanı veya Balıkesir Koca Seyit Havalimanı araç kiralama tercihlerine göz atabilirsiniz. Balıkesir uçak bileti imkanlarına da bakmanız gerekecektir, bunun için de yine sayfamızdan yardım alabilirsiniz. Türkiye’nin çeşitli illerinden THY, Pegasus, Anadolu Jet gibi firmalar şehre sefer düzenliyor. İzmir-Balıkesir uçuşu 3 saat 50 dakika sürüyor. İstanbul-Balıkesir uçuşu 1 saat 10 dakika sürüyor. Malatya-Balıkesir uçuşu 1 saat 50 dakika sürüyor. Uçak ve otobüs yolculuğu da sizlere uygun değilse bu ulaşım yolları dışında Balıkesir’de diğer opsiyon olarak araç kiralama tercih ediliyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan iniş sağlıyorsanız Balıkesir Koca Seyit Havalimanı araç kiralama opsiyonları sizleri bekliyor. Siz de bireysel araç tercih ediyorsanız obilet.com sizlere ucuz araç kiralama fırsatlarını sunuyor. Eğer İstanbul’dan araç kiralayıp geliyorsanız

 • İstanbul-Balıkesir arası 280,8 km olup, yolculuk 3 saat 10 dakika sürüyor.
 • İzmir’den araç kiralayıp geliyorsanız İzmir-Balıkesir arası 206 km olup, yolculuk 2 saat sürüyor.
 • Samsun’dan geliyorsanız Samsun-Balıkesir arası 891 km olup, yolculuk 9 saat 47 dakika sürüyor.

Kendisi gibi denize kıyısı bulunan Bursa, Çanakkale İzmir gibi komşu illerine kolayca ulaşılabiliyor. Bu illerden araç kiralayarakda Balıkesir’e rahatça ulaşım sağlanılıyor. Örneğin; Çanakkale araç kiralama fırsatlarını değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Balıkesir’de Araç Kiralama

Balıkesir’e yolculuğunuzu tamamladığınızda şehrin doğal güzelliklerini keşfetmek, turistik ve tarihi mekanlarını gezmek ve işlerinizi kolaylıkla halledebilmeniz için en uygun ve kolay yollardan bir tanesi araç kiralamak oluyor. Şehirde birden fazla kiralık araç şirketi bulunuyor. Bütçenize ve Balıkesir’de yapmayı düşündüğünüz aktivitelerinize uygun araç modelini bulmanız için mevcut araç kiralama şirketleri arasında karşılaştırma yapılıyor ve istediğiniz araç modeli hakkında Balıkesir araba kiralama seçenekleri değerlendiriliyor. Ayrıca obilet.com üzerinden birden fazla araç kiralama şirketlerini ve onlarca seçeneği sizlere sunuyor. Tercih edebileceğiniz en popüler Balıkesir kiralık araba şirketleri Karesi,Altıeylül ve Balıkesir Merkez’de bulunuyor. En kolay şekilde Balıkesir Merkez araç kiralama noktalarına ulaşılabiliyor.

Obilet.com sayesinde araç kiralama şirketleri sıralanabiliyor ve bu şirketlerin Balıkesir kiralık araç hakkında size sunduğu bütün imkanlardan yararlanılabiliniyor. Size en uygun, en konforlu ve rahat Balıkesir kiralık araba fiyatları arasında karşılaştırma yapılabiliyor. Şehrin merkezinden istediğiniz araç kiralama şirketini seçerek istediğiniz ucuz araç kiralama fiyatları ile araç kiralanabiliyor. Aklınızdan geçen Balıkesir kiralık oto şirketini bulduğunuz zaman Balıkesir’in yöresel-turistik her yerini kolaylıkla araç teslim alarak keşfetme imkanı sizlere sunuluyor.

Balıkesir Gezilecek Yerler

-Kyzikos Antik Kenti: Şehir merkezine 127 km uzaklıkta, Bandırma ve Erdek karayolunun geçtiği yerde bulunuyor. Arkeolojik çalışmalar sonucunda Kyzıkoz Antik Kenti’nin Neolitik ve Kalkolitik çağlarından izler taşıdığı söyleniyor. Mimari yapısı oldukça göz kamaştırıyor. Kyzikos dışında Dolionia ve Dolionis’de denilen bu Antik Kent’e böyle denmesinin sebebi Dolionlar adında bir kavmin Kyzikos’ta var olmuş en eski kavim olarak yaşadığının bilinmesinden kaynaklanıyor.

-Paflima Koyu: Balıkesir’in Erdek ilçesine yer alan Paflima Koyu, henüz tam olarak keşfedilmemiş bu yüzdende eşsiz doğal güzelliğini koruyarak hayatına devam ediyor. Piknik, çeşitli yürüyüş ve deniz sporları için uygun bu koyda ayrıca motosiklet parkurları bulunuyor. Duru denizi ve sıcak kumları ile Paflima yerli-yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Birçok güzelliği içinde barındıran bu koy, şehir merkezine 114 km uzaklıkta bulunuyor.

-Cunda Adası: Ayvalık ilçesinde Balıkesir’in 22 adasından en büyüğü konumunda bulunuyor. Cunda Adası dışında Ali Bey Adası’da deniliyor. Cunda adası tarihi ve doğal güzellikleri dışında Türkiye’nin ilk boğaz köprüsü olma özelliğini taşıyor. Cunda Adası arnavut kaldırımları, taş evleri, eşsiz mimari yapıları, denizi ve bulunmaz manzarası ile her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor. Şehir merkezine 139 km uzaklıkta bulunan Cunda Adası görülmeye değer şekilde sizleri bekliyor.

-Ortunç Koyu: Cunda Adası içinde konumlanmış en eşsiz koylardan biri olarak varlığını sürdürüyor. Milli park alanı olarak ilan edilen bu koy ayrıca en güvenilir denize sahip bulunuyor. Deniz ve kumsalı dışında içerisinde bulunan tarihi yapılar, etrafında yeşil bir orman ile huzur veren Ortunç Koyu şehir merkezine 141 km uzaklıkta yer alıyor.

-Ayvalık Ayazma Kilisesi: Ayazma sizlere biraz farklı isim olarak gelebilir fakat ismini Yunancadan alıyor. Ayazma yunancada kutsal yer anlamını taşıyor. Kilise eşsiz mimarisi ile Ortodoks kültürünü sizlere yansıtıyor. Zamanında tapınak olarak geçen yapının ortasında haç şekli yer alıyor.9,7 m yüksekliğe sahip Ayvalık Kilisesi’nin kapısında sarımsak taşı kullanılıyor. Duvarları eski dönem motifleri ile zengin içerik kazandırılmış bu yapı turistlerin odağı haline geliyor. Görülmeye değer mimari yapısı,eski dönem ruhunu bizlere hissettiren varlığı ile şehir merkezine 135 km uzaklıkta yer alıyor.

Balıkesir Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız