Balıkesir Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Kia Picanto 755 ₺
 • Fiat Egea 756 ₺
 • Renault Clio 797 ₺
 • Renault Taliant 802 ₺
 • Kia Stonic 929 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Fiorino 1.008 ₺
 • Peugeot 2008 1.075 ₺
 • Peugeot 3008 1.422 ₺
 • Peugeot 2008 2.505 ₺
 • Nissan Qashqai 2.512 ₺

Balıkesir Merkez

Balıkesir Merkez Araç Kiralama

Balıkesir, hem Marmara hem de Ege Denizi’ne kıyısı bulunan eşsiz şehirlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Tarihe uzanan dokusu, denize olan konumu ve eşsiz doğası ile Balıkesir, Türkiye’nin 17. en kalabalık şehri olarak da biliniyor. Balıkesir, gezip görenlerin tekrar gitmek istediği bir şehir olarak tanınıyor. Eşsiz bir atmosfer ve doğal birçok güzelliğe sahip olan şehir, hemen her türlü kültürel özelliği bünyesinde barındırıyor. 

Balıkesir’i gezmek, görmek isteyen ziyaretçiler için Balıkesir Merkez araç kiralama oldukça kolaylık sağlayan bir işlem olarak kabul ediliyor. Bursa, Kütahya, İzmir, Manisa ve Çanakkale ile komşu olan Balıkesir’de farklı deneyimler kazanmak ve bünyesinde barındırdığı güzellikleri keşfetmek isteyen konuklar, Balıkesir'de araç kiralayabilir, bu keşif ve deneyimleri daha da keyifli bir hale getirebilirler. Ziyaretçiler eğer dilerse Balıkesir ile yakın olan bir ilden de araç kiralama işlemi yapıp, Balıkesir gezilerine direkt olarak oradan yola çıkabilirler. Örneğin; Bursa araç kiralama seçeneklerini değerlendirilebilir, Bursa’dan Balıkesir’e konforlu bir yolculuk yapılabilir. 

Ziyaretçiler, Balıkesir Merkez araç kiralama fiyatlarını inceleyerek kendileri için uygun aracı kiralayarak, aynı zamanda araç kiralamanın getirdiği avantajlar sayesinde Balıkesir gezilerini daha ekonomik bir hale getirebiliyor. 

Balıkesir Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Balıkesir Merkez oto kiralama işlemi yapılmadan önce konukların bilmesi gereken bazı unsurlar bulunuyor. Bilgi amaçlı sıralanan bu unsurlar, Balıkesir gezisini daha keyifli bir hale getirmeyi hedefliyor. 

Balıkesir, geçmişte onlarca uygarlığa ev sahipliği yapmış bir şehir olarak biliniyor. Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu, Karesi Beyliği, Osmanlı İmparatorluğu gibi uygarlıkların hakimiyetinde bulunmuş olan şehrin, aslında çok daha eskilerde de farklı uygarlıklar tarafından keşfedilmiş olduğu biliniyor. Adının anlamı için farklı rivayetler ortaya atılan Balıkesir’in, eski Türkçede çok güzel anlamına gelen Bal-ı Kesr kelimesinden türediği düşünülüyor. Balıkesir ismi ile alakalı bir diğer rivayet ise bölgeye akın yapan Pers hükümdarı Bal-ı Kisra. Günümüzdeki adı Balikesir olan şehrin güzelliği ise su götürmez bir gerçek olarak göz önünde duruyor. Türkiye’nin 17. en kalabalık şehri olan Balikesir, modern çağa ayak uyduran gelişimi ve tarım ve hayvancılıkta olan başarısı ile de öne çıkıyor.

Balıkesir Merkez kiralık araç seçenekleri ile gezilebilecek muhteşem bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Plajları, müzeleri ve tarihi kültür portalları ile öne çıkan şehir, muhteşem doğası ile de konukları büyülemeyi başarıyor. Çeşitli yöresel lezzetleri bünyesinde barındıran Balıkesir, yemek kültürü ile de adından söz ettirmeyi başarıyor. 

Balıkesir Edremit Havalimanı, şehir merkezine ve gezi alanlarına olan yakınlığı ile uçak yolculuğunu oldukça cazip bir hale getiriyor. Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanı araç kiralama alternatifleri ile konuklar, Balıkesir gezi planına vakit kaybetmeden başlamış oluyor. 

Balıkesir Merkez araba kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra Balıkesir’de oldukça geniş bir konaklama alanı konukların hizmetine sunuluyor. Hemen her bütçeye hitap eden bu konaklama alanları arasından ziyaretçiler, kendileri ve bütçeleri için uygun konaklama alanını seçebilir. 

Balıkesir Merkez’e Nasıl Gidilir?

Balıkesir’e gitmek isteyen konuklara uçak ve otobüs yolculuğu gibi imkanlar sunuluyor. Balıkesir Havalimanı, Balıkesir yolculuğunu oldukça kolay ve konforlu bir hale getiriyor. Balıkesir uçak bileti satın alarak Balıkesir merkeze 92.8 km uzaklıkta bulunan Koca Seyit Havalimanı’na kolayca ulaşım sağlanabiliyor. 

Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanı araç kiralama işlemi için oldukça ideal bir lokasyon olarak biliniyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan araç teslim alındığı takdirde Balıkesir merkeze yapılan yolculuk daha da kolay bir hale geliyor. 

Bu noktada Balıkesir Edremit Koca Seyit Havaalanı araç kiralama ile konuklar uçaktan iner inmez kiraladıkları aracı teslim alabilme imkanı buluyor. 

Konukların, Balıkesir otobüs bileti alarak Türkiye'nin birçok farklı şehrinden Balıkesir’e otobüs ile ulaşım imkanı da bulunuyor. Terminale vardıktan sonra buradan da araç kiralayabilirsiniz.

 • Balıkesir-Bursa arası 147.8 km olurken, 
 • Balıkesir- Kütahya arası 227.0 km,  
 • Balıkesir-İzmir arası 204.5 km, 
 • Balıkesir- Manisa arası 154.0 km, 
 • Balıkesir-Çanakkale arası ise 192.8 km olarak biliniyor. 

Şehir merkezine ortalama 6 km uzaklıkta bulunan Balıkesir Otobüs Terminali’ne ulaştıktan sonra, ziyaretçiler Balıkesir Merkez kiralık araba işlemini buradan da yapabiliyor. 

Balıkesir Merkez’de Araç Kiralama

Balıkesir Merkez kiralık araba fiyatları, Balıkesir’de araç kiralama işlemini oldukça cazip kılıyor. Farklı ihtiyaçlar ve istekler doğrultusunda şekillenen araç kiralama fiyatları, yüksek meblağlar ödeyerek gezi yapmanın önüne geçiyor. Şahsi bir araç ile yolculuk yapmaya nazaran daha ekonomik olan araç kiralama işlemi, çeşitli avantajları da beraberinde getiriyor. 

Balıkesir Merkez araç kiralama şirketleri ile daha konforlu ve güvenli seyahat edebilirsiniz. Farklı segmentlerde yer alan araçları konukların hizmetine sunan bu şirketler, araç sigortası ve ekstra kasko imkanlarını da konukların tercih aralığına bırakıyor. Bunların yanı sıra navigasyon ve şoför olanakları da Balıkesir araç kiralama şirketlerinin sunduğu imkanlar arasında yer alıyor. 

Araç teslim anından itibaren konukların her türlü sorusunu yanıtlayan araç kiralama şirketleri, konukların güvenliği açısından araçlarını düzenli olarak dezenfekte ediyor. Oldukça geniş bir avantaj ağı sağlayan araç kiralama işlemi, bu detaylar sayesinde de cezbedici duruyor. 

Balıkesir Merkez’de Gezilecek Yerler

 • Ucuz araç kiralayarak Balıkesir’e gelen ziyaretçilerin gidip görmesi gereken yerler listesinde ilk olarak Sarımsaklı Plajı bulunuyor. Balıkesir merkezine ortalama 132 km uzaklıkta bulunan bu plaj, harika atmosferi ile ziyaretçilerini bekliyor. 
 • Kuvayi Milliye Anıtı: Balıkesir'in Kurtuluş Savaşı sırasında gösterdiği başarıyı simgeleyen bu anıt, Balıkesir’de mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri. Merkeze ortalama 21.6 km uzaklıkta konumlanan bu anıt Balıkesir gezisinde görülmesi gereken blokasyon olarak biliniyor. 
 • Karesi Türbesi: Şehir merkezine ortalama 6 km uzaklıkta konumlanan bu tarihi setinasyon da Balıkesir gezisi sırasında mutlaka görülmesi gereken yerler listemizde bulunuyor. 
 • Şadırvan: Balıkesir merkeze 3 km uzaklıkta konumlanan bu destinasyon da mutlaka görülmesi gereken lokasyonlardan biri. 1908 yılında yaptırıldığı düşünülen Şadırvan, muhteşem tarihi dokusu ile ziyaretçilerini bekliyor. 
 • Balıkesir Merkez kiralık oto ile konukların ulaşım sağlayabileceği bir diğer gezi alanı ise Balıkesir Saat Kulesi olarak karşımıza çıkıyor. Merkeze 3 km uzaklıkta bulunan bu kulenin tarihi, 1829 yıllarına kadar uzanıyor. 


Balıkesir Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız