Batman Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Kia Rio 2,990 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat

Batman Merkez

Batman Merkez Araç Kiralama

Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Batman ili, yeni bir şehir olmasına rağmen asırlar boyu birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. Yapay bir tepe olan İluh Tepesi’nin konumlandığı bölgede Sümer Uygarlığı’nın şehir yerleşiminin olduğu tahmin ediliyor. Fakat yerleşim yerinin bataklık bir arazide konumlandığından dolayı şehrin battığı biliniyor. Bundan dolayı rivayetlere göre şehrin Batman isminin buradan geliyor. Batman halkı geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlarken bölgenin bazı yörelerinde tarım ve hayvancılığın yanı sıra arıcılıkla da yapılıyor.

Batman Merkez’in bünyesinde bulunan tarihi, kültürel ve doğal mekanları ziyaret etmek, bölgenin yöresel lezzetlerini denemek için bölgede bulunduğunuz süreç sırasında Batman Merkez araç kiralama işleminden faydalanmanız mümkün. Aynı zamanda Merkez’de kiraladığınız araç sayesinde Batman’a komşu olan Muş, Diyarbakır, Bitlis, Siirt, Mardin şehirlerini de ziyaret etme imkanınız bulunuyor.

Her bütçeye uygun olarak öne çıkan Batman Merkez araç kiralama fiyatları bölgedeki seyahatinizi ekonomik bir bütçeyle gerçekleştirme imkanı sunuyor. Konuklarının farklı ihtiyaçlarına ve taleplerine göre araç alternatifleri bulunduran araç kiralama firmalarından size uygun olan aracı seçebilir, seyahatinize başlayabilirsiniz.

Batman Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Batman’da gerçekleştireceğiniz seyahatiniz için Batman Merkez oto kiralama işleminizi gerçekleştirmeden önce bölge ve bölgedeki mekanlar hakkında bazı bilgiler edinmeniz faydalı olabilir.

Asırlar boyu birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmış olan Batman, bünyesinde bulundurduğu Hasankeyf Antik Kenti, yüzlerce mağara, Orta Çağ’dan günümüze kadar gelen tarihi köprü, Eski Çarşı ve tarihsel mekanlarıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Bölgede gerçekleştireceğiniz seyahatiniz sırasında Batman Merkez araç kiralama şirketleri size birçok olanak sunarak seyahatinizi konforlu ve keyifli bir hale dönüştürüyor. Batman Merkez birbirinden konforlu ve her bütçeye uygun konaklama alternatiflerini bünyesinde bulundurmakta olup, Batman Merkez araba kiralama işleminizi gerçekleştirdikten sonra bu konaklama alternatiflerinden size uygun olanı tercih etmeniz mümkün. 

Bölgedeki seyahatiniz sırasında gerek dünya genelinde gerekse ülkemizde çok önemli bir konuma sahip olan, birçok medeniyete ait izlere rastlanan ve Batman Merkez’e 51,6 km mesafede konumlanan Hasankeyf’i, şehrin en eski mimari yapılarından biri olan, M.S. 416 yılında Persliler tarafından inşa edildiği bilinen ve Batman Merkez’e 70,8 km mesafede konumlanan Kozluk Hezo Kalesi’ni, Ayrancı Köyü sınırları içinde bulunan, Süryaniler tarafından M.S. 457 yılında inşa edilmiş olan ve Batman Merkez’e 17,3 km mesafede konumlanan Mor Kuryakus Manastırı’nı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca yolculuğunuz sırasında Batman’ın eşsiz yöresel lezzetlerinden olan şam böreğini, mumbar dolmasını, perde pilavını, tırşıkı ve diğer birçok yöresel lezzeti bölgedeki lokantalarda denemeniz mümkün.

Batman Merkez’e Nasıl Gidilir?

Batman Merkez bölgesini ziyaret etmeye karar verdiğiniz zaman karşınıza birçok ulaşım alternatifi çıkıyor. Bölgeye kara yolu, hava yolu ve demir yolu alternatifleriyle ulaşma imkanınız bulunuyor.

Bulunduğunuz şehirden Batman Merkez’e hızlı ve pratik bir şekilde hava yolu alternatifiyle ulaşmak isterseniz uygun olduğunuz tarih için Batman uçak biletinizi temin ettikten sonra Batman Havalimanı’na yolculuk etmeniz mümkün. Batman Havalimanı’ndaki Batman Havalimanı araç kiralama firmalarından size uygun olan aracı temin ederek seyahatinize havalimanından başlayabilirsiniz.

Batman Merkez’e bulunduğunuz şehirden otobüs yolculuğu yaparak da ulaşma imkanınız bulunuyor. Batman otobüs biletinizi temin ettikten sonra Batman Merkez’e 14 km mesafede konumlanan Batman Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde yolculuğunuzu sonlandırabilirsiniz. Eşsiz bir doğaya sahip olan ve geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Batman Merkez, 

 • Diyarbakır’a 99,8 km, 
 • Muş’a 183 km, 
 • Bitlis’e 152 km, 
 • Siirt’e 87,9 km ve 
 • Mardin’e 128 km mesafede uzaklıkta. 

Batman Şehirler Arası Otobüs Terminali’nin bünyesinde bulunan araç kiralama firmalarından bütçenize ve isteklerinize uygun olan kiralık aracı seçip bölgedeki seyahatinize terminalden de başlamanız mümkün.

Ayrıca dilerseniz yakın şehirlerden araç kiralayarak da bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Örnek olarak, Diyarbakır araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Batman Merkez’e keyifli bir tren yolculuğu ile de ulaşma imkanınız bulunuyor. Tren garı Batman Merkez’e 7,2 km uzaklıkta konumlanmakta olup, Diyarbakır’dan 2,5 saatlik, Siirt’ten ortalama 1,5 saatlik tren yolculuğu ile şehre ulaşmanız mümkün.

Batman Merkez’de Araç Kiralama

Bölgedeki seyahatiniz sırasında konforlu ve keyifli bir yolculuk yapmak istiyorsanız Batman Merkez kiralık araba fiyatları, her bütçeye uygun seçenekleri ile bu imkanı size sunuyor. Seyahatinizi ekonomik bir bütçeyle gerçekleştirme imkanı sunan Batman Merkez kiralık araç fiyatları konuklarının farklı isteklerine ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösteriyor. 

Batman araç kiralama firmaları seyahatinizi keyifli ve konforlu bir şekilde gerçekleştirmeniz için sizlere birçok olanak sağlıyor. Tercihinize göre firmaların sağladığı hasar sigortası, ekstra kasko, ekstra şoför ve navigasyon hizmetlerinden faydalanmanız mümkün. Ayrıca dilediğiniz noktadan araç teslim işlemini gerçekleştirebilir, günün her saati soru ve talepleriniz için firmalara ulaşabilirsiniz.

Batman Merkez’de Gezilecek Yerler

Ucuz araç kiralama işleminizi tamamladıktan sonra bölgedeki gezinize başlamanız mümkün. 

 • İlk seyahat noktanız, tarihi asırlar öncesine dayandığı düşünülen ve bölgedeki kalıntılardan dolayı bölgenin birçok medeniyeti barındırdığı tahmin edilen Pertükan Kalesi olabilir. Batman Merkez’e ortalama 80 km mesafede konumlanan Pertükan Kalesi ile büyülenmeniz mümkün.
 • Kiralık aracınızla ziyaret etmenizi tavsiye ettiğimiz diğer bir nokta ise Hızır Bey Camii. 1512 yılında inşa edildiği bilinen cami, ilçenin en büyük camisi olma özelliği ile ön plana çıkıyor. Eşsiz bir taş işçiliğine sahip olan Hızır Bey Camii, Batman Merkez’e ortalama 75 km mesafede konumlanıyor.
 • Bölgedeki seyahatiniz sırasında Batman Merkez kiralık arabanız ile kolaylıkla ulaşım sağlayıp, ziyaret etmenizi tavsiye ettiğimiz diğer bir nokta ise bölgedeki en önemli tarihi miraslardan biri olan Hasankeyf Kalesi. Hasankeyf’in içinde, Dicle Nehri’nin kenarında inşa edilmiş olan kale,MS 363 yılında sadece taştan yapılmış olup o dönem bölgede yaşayan Bizanslılar tarafından inşa edilmiş. Eşsiz mimarisiyle ziyaretçilerini büyüleyen Hasankeyf Kalesi, Batman Merkez’e 51,5 km mesafede konumlanıyor.
 • Batman Merkez kiralık otonuzla gerçekleştirdiğiniz seyahatiniz sırasında ziyaret etmenizi tavsiye ettiğimiz diğer bir nokta Batman Müzesi. Bölgede yapılan arkeolojik kazılar sonucunda ortaya çıkan tarihi kalıntıları bünyesinde barındıran Batman Müzesi, ziyaretçilerini tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. Batman Müzesi, Batman Merkez’e 9,9 km mesafede konumlanıyor.


Batman Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız