Batman Havalimanı Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.468 ₺
 • Ford Focus 1.498 ₺
 • Renault Clio 1.595 ₺
 • Fiat Fiorino 1.702 ₺
 • Renault Megane 1.736 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Kia Picanto 1.751 ₺
 • Kia Stonic 1.844 ₺
 • Dacia Duster 2.000 ₺
 • Ford Puma 2.423 ₺
 • Renault Fluence 2.436 ₺

Batman Havalimanı

Batman Havalimanı Araç Kiralama

2010 yılında hizmete girmiş olan Batman Havalimanı, toplamda 20.741 m2 toplam terminal binası büyüklüğüne sahip oluşuyla dikkat çekiyor. İç Hatlar Terminali, giden yolcu arındırılmış salonu, bagaj alım salonu ve Dış Hatlar Terminali ile beraber kullanılan giden yolcu holünden oluşuyor. Buradaki toplam yolcu açık alanı ise 2090 m2 alana yayılıyor. 14 adet check - in bankosu, 9 adet bilet satış bankosu ve 2 adet self check - in bankosu yer alıyor. Her gün havalimanından pek çok yere seçkin seyahat firmaları tarafından uçuş düzenleniyor.

Batman Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı ise 7 km olarak ölçülüyor. Anadolu Jet, Pegasus ve Türk Hava Yolları gibi alanında öncü uçuş firmaları burada hizmet sunuyor. İç Hatlar ve Geçici Hava Hudut Kapısı alanları her gün yolcular tarafından aktif olarak kullanılıyor. Bu havalimanına her gün gelen milyonlarca yolcu, Batman Havalimanı araç kiralama hizmetlerini kullanarak konforu yakalıyor.

Batman Havalimanı Bilet Fiyatları

Başta Türk Hava Yolları olmak üzere çeşitli uçuş firması, Türkiye’nin dört bir yanından bu havalimanına her gün aktif bir şekilde uçuş düzenliyor. Tek seferde gelebilmek ve ekstra bilet ücreti ödememek için Batman Havalimanı’na sağlanan direkt uçuşları değerlendirebilirsiniz. Batman Havalimanı bilet fiyatları ise seçtiğiniz uçuşun aktarmalı veya aktarmasız oluşuna göre değişiyor. Batman Havalimanı’na gelirken yolculuğa başladığınız destinasyon da bilet fiyatını etkiliyor. Bu şekilde Batman Havalimanı araç kiralama fiyatları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Batman Havalimanı Havayolu Şirketleri

Batman’a bağlı havalimanını kullanarak pek çok noktaya uçuş sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde buraya tatile geldiğinizde de uçak yolculuğu sonucu bu terminale inebilirsiniz. Türk Hava Yolları ve Pegasus gibi firmalar, hemen hemen her saatte buraya aktarmalı ya da direkt uçuş hizmeti veriyor. Anadolu Jet de Batman Havaalanı konusunda tercih edebileceğiniz bir diğer alternatif oluyor. Bu firmalar arasında nitelikli bir karşılaştırma yapabilmek için obilet.com ayrıcalığından faydalanabilirsiniz. Batman araba kiralama fırsatlarını inceleyebilir ve edinmeyi düşünebilirsiniz.

Batman Havalimanı Uçuş Bilgileri

İstanbul şehrinden Batman Havalimanı’na yapılan uçuş süreleri, ortalama 1 saat 50 dakika olarak ölçülüyor. Ankara’dan Batman’a olan uçuşlar ise 1 saat 25 dakika oluyor. Pek çok şehirden gerçekleştirilen aktif uçuşları planlayan havayolu şirketleri bulunuyor. Sizin için uygun Batman uçak bileti seçiminde bulunurken Batman Havalimanı araç kiralama firmaları üzerine bir inceleme yapmakta fayda olabiliyor.

Batman Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Gidiş

Batman Havalimanı ile kent merkezi arası 7 km olarak biliniyor. Bu iki nokta arasında ulaşım konusunda çeşitli toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri, şehir merkezine ulaşım konusunda yolcuların bir diğer tercihi oluyor. HAVAŞ servislerinin yolculuk saatleri direkt havalimanı uçuş saatlerine uygun şekilde düzenleniyor. Havalimanından şehir merkezine bu yöntemle ortalama 15 dakikada gidebilirsiniz.

Batman şehir merkezine ulaşımda bir diğer yöntem de taksiler. Taksi alternatifi, diğer yöntemlere göre biraz daha maliyetli olabiliyor ancak konforlu olmak istiyorsanız kullanabilirsiniz.

Konfor ile ekonomiyi buluşturmak isteyenler için muhteşem bir alternatif var; Batman Havalimanı İç Hatlar araba kiralama olanakları. Araç kiralamayı kullanarak zaman kazanabilir ve daha özgür hissedebilirsiniz. Ayrıca Batman’a komşu olan Diyarbakır’dan da araç kiralayabilir, kısa sürede şehre ulaşabilirsiniz. Diyarbakır araç kiralama seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Batman Gezilecek Yerler

Batman’da gezilecek pek çok nokta bulunuyor. Buralara Batman araç kiralama ile gelmek faydalı oluyor. Bunlar;

 • Kozluk Hezo Kalesi - Merkeze 65 km uzaklıkta.
 • Malabadi Köprüsü - Merkeze 44,3 km uzaklıkta.
 • Dara Mezopotamya Harabeleri - Merkeze 169,6 km uzaklıkta.

Batman Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız