Çanakkale Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 902 ₺
 • Renault Clio 942 ₺
 • Fiat Egea 1,089 ₺
 • Renault Clio 1,090 ₺
 • Fiat Egea Cross 1,130 ₺
 • Dacia Duster 1,146 ₺
 • Fiat Doblo 1,153 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Megane 1,247 ₺
 • Renault Clio 1,353 ₺
 • Peugeot 2008 1,356 ₺
 • Renault Clio 1,380 ₺
 • Fiat Egea 1,537 ₺
 • Kia Stonic 1,792 ₺
 • Fiat Egea 1,814 ₺

Çanakkale

Çanakkale Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çanakkale Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan, geçmişten günümüze kadar tarihi mücadelelere yer vermiş bulunuyor. Türkiye’nin en önemli ve en turistik şehirlerinden biri olmaya devam ediyor. Tarihi dünyanın en büyük uygarlıklarından biri olan Roma Uygarlığına kadar uzanıyor. Çanakkale uzun yıllardır hem göç hem de ticari amaçlarla birçok uygarlığa ev sahipliği yapıyor. Bünyesinde barındırdığı farklı kültürel yönleri ve eşsiz güzellikleri ile oldukça dikkat çekiyor. Nüfusu 562.230 olan Çanakkale’nin komşu illeri Edirne, Tekirdağ, Balıkesir gibi kentlerden oluşuyor. Kurtuluş Savaşı’nın izleri bulunan bu şehirde ulaşım yolu oldukça kolay sağlanıyor. Şehirde Çanakkale Havalimanı, Çanakkale Otogarı gibi opsiyonlar bulunuyor. Tüm bu opsiyonlar dışında Çanakkale’de en fazla araç kiralama tercih ediliyor. Siz de seyahatinizde rahatlığa önem veriyorsanız obilet.com Çanakkale araç kiralama seçeneklerini sizlere sunuyor.

Çanakkale’ye Nasıl Gidilir?

Çanakkale’ye bulunduğunuz konumdan her türlü ulaşım yolu ile yolculuk gerçekleşiyor. Şehre ulaşımda otobüs, uçak gibi birçok seçenek bulunuyor. Karayolu yolculuğu bana daha uygun diyorsanız, Köksallar, Metro, Kamil Koç, Pamukkale, Çanakkale Truva gibi firmalar sizlere hizmet sunuyor. Çanakkale otobüs bileti araştırmalarınızı rahatlıkla sayfamızda yapabilirsiniz. Karayolu yolcuklarından hoşlanmıyor havayolu yolculuğunu tercih ediyorsanız Çanakkale’ye bağlı havalimanları arasında yer alan Çanakkale Havalimanı bulunuyor. Türkiye’nin çeşitli illerinden THY, Pegasus, Anadolu Jet gibi firmalar şehre sefer düzenliyor. Bunun için Çanakkale uçak bileti imkanlarına bakabilirsiniz.

 • İzmir-Çanakkale uçuşu 2 saat 50 dakika sürüyor.
 • İstanbul- Çanakkale uçuşu 50 dakika sürüyor.
 • Ankara -Çanakkale uçuşu 5 saat 40 dakika sürüyor.

Uçak ve otobüs yolculuğu da sizlere uygun değilse bu ulaşım yolları dışında Çanakkale’de diğer seçenek olarak araç kiralama tercih ediliyor. Çanakkale Havalimanı’ndan iniş sağlıyorsanız Çanakkale Havalimanı araç kiralama seçenekleri sizleri bekliyor. Siz de bireysel araç tercih ediyorsanız obilet.com sizlere ucuz araç kiralama fırsatlarını sunuyor. Eğer İstanbul’dan araç kiralayıp geliyorsanız;

 • İstanbul-Çanakkale arası 306 km olup, yolculuk 3 saat 40 dakika sürüyor.
 • İzmir’den araç kiralayıp geliyorsanız İzmir-Çanakkale arası 363 km olup, yolculuk 4 saat 36 dakika sürüyor.
 • Muğla’dan geliyorsanız Muğla-Çanakkale arası 891 km olup, yolculuk 9 saat 47 dakika sürüyor.

Kendisine yakın bulunan Edirne, Tekirdağ, Balıkesir gibi komşu illerine de kolayca ulaşılabiliyor. Bu illerden araç kiralayarak da Çanakkale’ye rahatça ulaşım sağlanabiliyor. Örneğin; Balıkesir araç kiralama seçeneklerini faydalı bulabilirsiniz.

Çanakkale’de Araç Kiralama

Çanakkale’ye yolculuğunuzu tamamladığınızda şehrin doğal güzelliklerini keşfetmek, turistik ve tarihi mekanlarını gezmek ve işlerinizi kolaylıkla halledebilmeniz için kolay yollardan bir tanesi araç kiralamak oluyor. Şehirde birden fazla kiralık araç şirketi bulunuyor. Avec Rent a Car Havalimanı, Budget Çanakkale, Çanakkale Rent a Car, Ozcar Rent a Car, Onyedi Rent a Car, Gezgin Rent a Car, Abide Araç Kiralama gibi firmalar bunlardan birkaçını oluşturuyor. Bütçenize ve Çanakkale’de yapmayı düşündüğünüz aktivitelerinize uygun araç modelini bulmanız için mevcut Çanakkale kiralık araç kiralama şirketleri arasında karşılaştırma yapılıyor ve istediğiniz araç modeli hakkında Çanakkale araba kiralama seçenekleri değerlendiriliyor. Ayrıca obilet.com üzerinden birden fazla araç kiralama şirketlerini ve onlarca seçeneği sizlere sunuyor. Tercih edebileceğiniz en popüler Çanakkale kiralık araba Çanakkale Merkez’de sizleri bekliyor. Kolay şekilde Çanakkale oto kiralama noktalarına ulaşılabiliyor.

Obilet.com sayesinde bütün araç kiralama şirketleri sıralanabiliyor ve bu şirketlerin Çanakkale kiralık araç hakkında size sunduğu bütün imkanlardan yararlanılabiliyor. Size uygun,  konforlu ve rahat Çanakkale kiralık araba fiyatları arasında karşılaştırma yapılabiliyor. Şehrin merkezinden istediğiniz araç kiralama şirketini seçerek istediğiniz ucuz araç kiralama fiyatları ile araç kiralanabiliyor. Aklınızdan geçen Çanakkale kiralık oto şirketini bulduğunuz zaman Çanakkale’nin tarih kokan her yerini kolaylıkla araç teslim alarak keşfetme imkanı sizlere sunuluyor.

Çanakkale Gezilecek Yerler

 • Çanakkale Şehitler Abidesi: Çanakkale’nin Gelibolu Yarımadası üzerinde yer alıyor. 1954 yılında temelleri atılmaya başlayan Şehitler Abidesi Çanakkale’deki Kurtuluş Savaşı sürecinde şehit verdiğimiz bütün askerlerimizi simgeliyor. Binlerce turist tarafından özellikle 18 Mart tarihinde ziyaret ediliyor. Çanakkale Şehitler Abidesi’nin arka kısmında 59 bin şehidimizin isimleri bulunuyor. Abide’de Mustafa Kemal Atatürk’ün savaş sırasında söylediği sözler yazan bir kitabe yer alıyor. Vatan sevgisini sonuna kadar hissettiren Çanakkale Şehitler Abidesi şehir merkezine 52 km uzaklıkta bulunuyor.
 • Assos: Çevresi 4 km uzunluğunda surlarla çevrili şekilde Behramkale’de yer alıyor. Yukarısında Athena’ya adanmış tapınak bulunuyor. İki yakasında toplu mezar yerleri konumlanmış ve Roma İmparatorluğu Dönemi’nde kullanılan 5 bin kişi kapasiteli tiyatro bulunuyor. Assos muhteşem deniz manzarası, nefes kesen doğası ve tarihi güzellikleri ile en gözde tatil mekanlarından biri oluyor. Şehir merkezine 101 km uzaklıkta bulunuyor.
 • Çanakkale Aynalı Çarşı: Adına türkü bulunan Çanakkale’nin en kültürel mekanlarından biri oluyor. Mimari yapısı bozulmadan geçmişten günümüze ulaşan kapısı ve kitabesi ile ilgi odağı haline geliyor. Çarşının yapım malzemesi olarak kırmızı taş kullanılmış ve çiçek desenleri ile süslenmiş bulunuyor. Kapının üstünde yer alan 3 dilden oluşan kitabe çarşı hakkında sizlere bilgi veriyor. İçerisinde birçok esnafın yer aldığı bu kültürel yapı şehir merkezine 17 km uzaklıkta bulunuyor.
 • Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi: Çanakkale Savaşı’nda şehitlerimizin verdiği eşsiz mücadeleyi gençlere hatırlatmak ve milli birlik ve beraberlik ruhunu onlara yaşatmak adına kuruluyor. Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi Çanakkale Savaşı’nı oluş sırası ile anlatan bir müze olarak bulunuyor. Girişinde yer alan açık ve koyu renkli duvar bizlere savaşı ve barışı anlatmaya çalışıyor. Koyu duvarın en yukarısında yer alan üç adet sütun askerlerimizin cesaret ve vatan sevgisini ifade ediyor. Binanın sade bir renkte oluşu ise ölüm sessizliğini bizlere aktarmaya ve hissettirmeye çalışıyor. Çanakkale Savaşı hakkında videolar izletilen ayrı odalar bulunuyor. Ayrıca başka ülkeden bu inanılmaz mücadelenin aktarımını izlemek isteyen turistler için ayrı diller ile gösterimde yapılıyor. Şehir merkezine 32 km uzaklıkta bulunuyor.

Çanakkale Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız