Çanakkale Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 893 ₺
 • Renault Clio 996 ₺
 • Renault Taliant 1.137 ₺
 • Fiat Egea 1.153 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.153 ₺
 • Renault Megane 1.285 ₺
 • Renault Clio 1.301 ₺
 • Peugeot 2008 1.356 ₺

Çanakkale Merkez

Çanakkale Merkez Araç Kiralama

Çanakkale tarihi, antik çağlara kadar uzanmakta olup, bölgenin geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı biliniyor. Milli Mücadele Dönemi’nde de önemli bir rol oynamış olan Çanakkale, Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara Bölgesi’nde yer alıyor. Çanakkale Merkez, Çanakkale Boğazı aracılığıyla Anadolu ile Avrupa ve Akdeniz ile Karadeniz arasındaki bağlantıyı sağlamakta olup, lojistik açıdan da büyük önem taşıyor.

Çanakkale Merkez’de gerek tarihi ve kültürel açıdan büyük öneme sahip gerekse eşsiz doğal güzellikler taşıyan birçok mekan bulunuyor. Çanakkale Merkez araç kiralama işleminizi gerçekleştirerek bu yerleri kolaylıkla ziyaret etmeniz mümkün. Aynı zamanda Çanakkale’ye komşu olan; Edirne, Tekirdağ ve Balıkesir illerinde bulunan araç kiralama şirketlerinden de araç kiralama işlemi gerçekleştirerek Çanakkale Merkez seyahatinize başlama imkanınız bulunuyor. Çanakkale araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak bölgeye konforla varabilirsiniz.

Çanakkale Merkez araç kiralama fiyatları, şirketten şirkete ve belli segmentlere göre değişiklik gösteriyor. Çanakkale Merkez araç kiralama firmaları arasından bütçenize ve talep ettiğiniz hizmetlere uygun firmayı seçerek bölgedeki seyahatinize başlama olanağınız mevcut.

Çanakkale Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çanakkale şehri, gerek yüzyıllar öncesine dayanan tarihi gerekse geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasıyla büyük bir öneme sahip. Çanakkale Merkez araba kiralama işleminizi gerçekleştirmeden önce şehrin kültürü ve tarihi hakkında bazı önemli bilgilere sahip olarak, bölgede bulunduğunuz süreyi daha keyifli geçirebilirsiniz.

Cumhuriyet’in ilanından sonra Biga ve Gelibolu sancaklarının kaldırılması ve iki sancağın ortasında bulunan Çanak Köyü’nün şehir olarak ilan edilmesiyle bu kentin ortaya çıktığı biliniyor. Çanakkale şehrinin geçmiş zamanlarda Hellespontos veya Dardanelles olarak isimlendirildiği de kaynaklarda mevcut.

Çanakkale şehrinin bünyesinde Çanakkale Merkez kiralık arabanızla rahatlıkla ziyaret edebileceğiniz birçok tarihi, kültürel ve eşsiz güzelliğe sahip doğal mekan yer alıyor. Çanakkale Merkez kiralık aracınızla, il merkezine; 27,2 km mesafede olan Çanakkale Şehitler Abidesi’ni ve 29 km uzaklıktaki Truva Antik Kenti’ni ziyaret ederek geçmişe yolculuk yapabilirsiniz. Yine il merkezine 82 km mesafede konumlanan Ayazma Pınarı Tabiat Parkı’nı ziyaret ederek de doğanın eşsiz güzelliklerine tanıklık etme imkanınız bulunuyor. Öte yandan Çanakkale Merkez’de geçirdiğiniz süre zarfında kiralık aracınızla, bölgedeki lokantalara giderek kentin yöresel lezzetlerinden olan; peynir helvası, yumurtalı tiken, yağlı turşu ve ıspanak çorbası gibi yemekleri deneyebilirsiniz.

Çanakkale Merkez’e Nasıl Gidilir?

Çanakkale şehrine Türkiye’nin her yerinden birçok alternatifle ulaşma imkanınız bulunuyor. Yıl içinde gerek yurt içinden gerekse yurt dışından çok sayıda misafir ağırlayan Çanakkale’ye bulunduğunuz şehirden kara yolu ve hava yolu ile ulaşım sağlama imkanınız mevcut.

Bölgeye daha hızlı bir şekilde hava yolu ile gitmek isterseniz bulunduğunuz şehirden Çanakkale uçak biletinizi temin ederek, Çanakkale Merkez’e 3 km uzaklıkta olan havalimanına doğru yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Çanakkale Havalimanı’nın bünyesinde bulunan Çanakkale Havalimanı araç kiralama şirketlerinden kendinize ve bütçenize uygun aracı kiralayarak şehirdeki seyahatinize başlayabilirsiniz.

Çanakkale şehrine ziyaretinizi gerçekleştirmek için diğer bir ulaşım alternatifi olan kara yolu seçeneğini de değerlendirmeniz mümkün. Türkiye’nin bütün şehirlerinden Çanakkale otobüs bileti temin ederek şehre ulaşabilirsiniz. Çanakkale şehri Edirne’ye 212 km, Tekirdağ’a 146 km, Balıkesir’e ise 178 km uzaklıkta konumlanıyor.

Çanakkale Merkez’de Araç Kiralama

Çanakkale Merkez araç kiralama şirketleri, seyahatinizi konforlu ve güvenli bir biçimde gerçekleştirmeniz için size birçok imkan sunuyor. Bölgede her bütçeye uygun Çanakkale Merkez kiralık araba fiyatları mevcut. Bu araçların ücretlendirmeleri ise belirli faktörlere göre değişkenlik gösteriyor. Kişisel aracınızla yapacağınız yolculuğa oranla, Çanakkale Merkez kiralık oto seçeneklerini değerlendirmek daha avantajlı yolculuk yapmanıza imkan sağlıyor.

Araç kiralama şirketleri, hasar sigortası ve ekstra kasko gibi imkanlar sunarak seyatinizin çok daha konforlu ve güvenli bir biçimde gerçekleşmesini sağlıyor. Ayrıca araç teslim anından itibaren kiralık arabanızı temin ettiğiniz firmaya, 7/24 tüm sorularınızı sorma ve firmanın hizmetlerinden yararlanma imkanınız da mevcut oluyor. Bunun yanı sıra İzmir araç kiralama firmalarından yararlanarak da Çanakkale’ye kısa süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çanakkale Merkez’de Gezilecek Yerler

Çanakkale, birçok doğal, kültürel ve tarihi mekanı sınırları içerisinde barındırıyor. Çanakkale Merkez oto kiralama işleminizi gerçekleştirdikten sonra bu mekanları ziyaret ederek, şehrin eşsiz güzelliğiyle büyülenebilirsiniz. İşte Çanakkale Merkez seyahatiniz sırasında görmeniz gereken yerlerden bazıları:

 • Kiralık ucuz aracınızla gerçekleştireceğiniz Çanakkale Merkez seyahatinizde mutlaka görmeniz ettiğimiz yerlerden ilki Çanakkale Şehitliği ve Şehitler Anıtı. 1915 yılında gerçekleşen Çanakkale Savaşı’nda şehit olan askerlerin anısına yapılmış olan anıtın, 1960 yılında ziyaretçilere açılıyor. Gelibolu Yarımadası Milli Parkı içerisinde konumlanmakta olan anıt, bölgenin en çok ziyaretçi alan noktalarından biri. Şehitler anıtı ile Çanakkale Merkez arasında ise 27,5 km’lik bir mesafe yer alıyor.
 • Çanakkale Merkez’e 550 m uzaklıkta bulunan Aynalı Çarşı da bölge ziyaretinizde görmeniz gereken yerlerden. Aynalı Çarşı’nın 2. Abdülhamit zamanında, İstanbul’da bulunan Mısır Çarşısı’nın minyatürü olarak Yahudi tüccar “İlyo Halyo” tarafından yaptırıldığı biliniyor. Çanakkale Savaşı sırasında büyük hasarlar almış olan çarşı, 1960 yılında yapılan restorasyon çalışmalarının ardından yeniden ziyaretçilere açılıyor. Sevdiğiniz kişilere Aynalı Çarşı’da bulunan hediyelik eşya dükkanlarından hediyeler alma imkanınız bulunuyor.
 • Gelibolu Yarımadası’nın batı sahilinde konumlanan Conkbayırı da Çanakkale ziyaretlerinde görülmesi gereken mekanlardan. Şehir merkezine 18,4 km uzaklıkta olan Conkbayırı, Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale Savaşı sırasında taarruz emri verdiği yer olarak biliniyor. Önemli anlara şahitlik eden meydanda Mustafa Kemal Atatürk’ün bronz bir heykeli bulunuyor.

Çanakkale Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız