Çanakkale Havalimanı Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Opel Corsa 1.080 ₺
 • Renault Clio 1.080 ₺
 • Fiat Egea 1.090 ₺
 • Fiat Egea Cross 1.130 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 1.180 ₺
 • Fiat Egea 1.250 ₺
 • Opel Corsa 1.675 ₺

Çanakkale Havalimanı

Çanakkale Havalimanı Araç Kiralama

Batı Marmara’nın gelişmiş kentlerinden Çanakkale tarihteki önemli uygarlıkların miraslarını taşıyor. Lojistik konumu ve limanları itibarıyla değer kazanan Çanakkale aynı zamanda turistik merkezleriyle dikkat çekiyor. Çanakkale’yi gezmek isteyenler için alternatif rotalar ve ulaşım araçları bulunabiliyor. Örneğin, Balıkesir araç kiralama seçenekleri şehre yakınlığı ile tercih edilen ulaşım alternatiflerinden birini oluşturuyor. Çanakkale’ye havayolu aracılığıyla ulaşmak istediğinizde ise havalimanından transfer araçlarını kullanabilirsiniz. Çanakkale Havalimanı araç kiralama şirketleri tarafından sağlanan ulaşım hizmetleri sayesinde şehir merkezindeki yolculuklarınızı konforlu bir şekilde sürdürebilirsiniz.


Çanakkale Havalimanı Genel Bilgiler

Edirne, Balıkesir ve Tekirdağ’a komşu olan Çanakkale’ye ulaşım ağırlıklı olarak kara ve hava yoluyla gerçekleştiriliyor. Dış ve iç hatlar uçuş seferlerine sahip Çanakkale Havalimanı aynı anda hem sivil hem de askeri kullanım statüsünde. Bölgedeki havalimanı iç ve dış hatlarda yıllık birer milyon olmak üzere 2 milyon yolcu kapasitesi barındırıyor. 1995 yılından beri faaliyet gösteren Çanakkale Havalimanı şehir merkezine 5 km uzaklıkta yer alıyor. Havalimanından şehir merkezi ve ilçelerine özel araçla ulaşmak isterseniz Çanakkale Havalimanı araç kiralama firmaları profesyonel bir destek sağlıyor.


Çanakkale Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Yöresel mutfağı ve çekim merkezleriyle ünlü Çanakkale’de birbirinden çekici tatil rotaları bulunuyor. Farklı seyahat gruplarını her mevsim ağırlayan şehirde mutlaka görülmesi gereken yerler şehrin ayrı bölgelerinde yer alıyor. O nedenle ulaşım seçeneklerinizi değerlendirmek isterseniz kiralık araçları inceleyebilirsiniz. Çanakkale Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinin hizmet kapsamı ve sunduğu maliyetler değişiklik gösteriyor. Çanakkale Havalimanı araç kiralama fiyatları istediğiniz araç modeline, kiralama aralığına ve ek hizmet tercihine bağlı değişiyor. Çanakkale’deki araç kiralama firmaları bütçenize dost ideal araç modellerini sıralayabiliyor.


Çanakkale Havalimanı Uçuş Bilgileri

Çanakkale Havalimanı aktif olarak iç hat seferlerini Ankara, İzmir, İstanbul, Adana, Bodrum ve Gaziantep bölgelerine gerçekleştiriyor. Çanakkale Havalimanı’ndan Ankara’ya 1 saat 20 dakikalık bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Tarih detaylarına göre değişen sefer özellikleri ile beraber Çanakkale Havalimanı’ndaki iç hat uçuşları aktarmalı veya aktarmasız olabiliyor. İstanbul’dan Çanakkale’ye hava yolu ulaşımı ise 2 saat 50 dakika sürüyor. Bodrum’a direkt uçuşlar Çanakkale’den 3 saat 20 dakikada mümkün oluyor. Şehre geldiğinizde Çanakkale Havalimanı iç hatlar araç kiralama tercih ederek Çanakkale merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.


Çanakkale Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Çanakkale Havalimanı şehir merkezine yakın bir noktada Çanakkale Boğazı’na karşı konumlanıyor. Bir Çanakkale uçak bileti satın alarak şehre geldiğinizde havalimanından merkeze geçmek üzere çeşitli alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Havalimanı çıkışında yer alan belediye otobüslerini kullanarak veya araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Çanakkale seyahatiniz boyunca aynı ulaşım aracını kullanmak isterseniz kiralık araç fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Kiralık araçlar yüksek konfora ve güzergahlar arasında esnek bir şekilde yolculuk etme imkanına sahip. Havalimanından şehir merkezine kiralık aracınızla 7 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.


Çanakkale Gezilecek Yerler

 • Çanakkale araç kiralama yaparak gezebileceğiniz pek çok çekici seyahat rotası barındırıyor. Bölgede mutlaka görmeniz önerilen yerlerin başında Çanakkale Şehitler Abidesi geliyor. Şehitlik Abidesi şehir merkezine 36 km uzaklıktaki Gelibolu Yarımadası’nda yer alıyor.
 • 57.Alay Şehitliği ve Seyit Onbaşı Anıtı şehrin önemli tarihi değeri arasında Gelibolu Yarımadası’nda ziyaret edebileceğiniz yerler arasında. 57.Alay Şehitliği ile Seyit Onbaşı Anıtı arasında ise 23 kilometrelik bir uzaklık bulunuyor.
 • Çanakkale’deyken şehrin simgelerinden Truva Atı ile Troya Antik Kenti’ne uğrayabilirsiniz. İçerisinde Truva Atı ve Troya Müzesi’nin de bulunduğu Troya, şehir merkezine 30 km uzaklıkta.


Çanakkale Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız