Elazığ Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Citroen C Elysee 900 ₺
 • Fiat Linea 1.049 ₺
 • Citroen C3 1.050 ₺
 • Fiat Egea 1.169 ₺
 • Fiat Egea 1.239 ₺
 • Renault Taliant 1.284 ₺
 • Seat İbiza 1.319 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.500 ₺
 • Renault Clio 1.553 ₺
 • Renault Clio 1.618 ₺
 • Fiat Egea 1.677 ₺
 • Peugeot 301 1.677 ₺
 • Dacia Duster 1.876 ₺

Elazığ Merkez

Elazığ Merkez Araç Kiralama

Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesi’nin güzel şehirleri arasında yer alıyor. Muhteşem doğası ile Elazığ, gezip görenleri kendine hayran bırakıyor. Birçok farklı medeniyetin izlerini taşıyan şehir, günümüzde de eski dönemlerde elde ettiği önemi korumaya devam ediyor. Başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan Elazığ, sanayileşme ve büyüme konusunda da oldukça başarılı bir yolda ilerliyor. 

Elazığ gibi nadide bir şehre seyahat ederek keşfetmek ise Elazığ Merkez araç kiralama ile oldukça cazip bir hale geliyor. Konuklar, Diyarbakır, Tunceli, Bingöl, Malatya ile komşu olan Elazığ'da araç kiralayıp, araç kiralama işleminin getirdiği avantajlardan faydalanabilir. Konuklar eğer dilerse Elazığ’a yakın olan şehirlerden de araç kiralama işlemi yapabiliyor, Elazığ seyahatlerine direkt olarak oradan başlayabiliyor. Örneğin; Malatya araç kiralama şirketleri, Elazığ gezisi için oldukça ideal bir seçenek olarak kabul ediliyor. 

Elazığ Merkez araç kiralama fiyatlarını inceleyerek size uygun modeli seçebilir, keyifli bir Elazığ yolculuğuna çıkabilirsiniz. 

Elazığ Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Elazığ Merkez oto kiralama işlemini gerçekleştirmeden önce konukların bilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bilgi amacı ile sulanacak olan bu hususlar, konukların Elazığ Merkez gezilerini daha kaliteli ve daha keyifli bir hale getirmeyi hedefliyor.

Tarihi 4000 yıl öncesine dayanan Elazığ, geçmişten günümüze oldukça fazla uygarlığa ve medeniyete ev sahipliği yapması ile ön plana çıkıyor. Yerleşim yeri olarak Harput ile tarihi eş bir şekilde incelenen Elazığ’a ilk yerleşen medeniyetin Hurriler olduğu söyleniyor. Asya çıkışlı oldukları düşünülen Hurrilerin bölgede yerleşime sahip Hititler ve Asurlular ile ilişkili olduğu belirtiliyor. Hitit dönemine ait belgelerde ise Elazığ isminden İşuva olarak bahsedildiği söyleniyor. Tarihte Urartular tarafından kurulan yerleşim yerleri arasında bulunan Elazığ, Harput’un devamı olarak da kabul ediliyor. Harput, Asya, Anadolu, Trakya ve Mısır bağlantılı ticaret yolları arasında oldukça önemli bir konuma sahip. 

Günümüzde de ticaret, imalat, depolama ve haberleşme alanında oldukça dikkat çeken bir şehir olan Elazığ, geçmişte edindiği önemi halen sürdürmeye devam ediyor. 

Elazığ Merkez kiralık araba seçenekleri ile gezilebilecek birçok farklı alanı bünyesinde barındırıyor. Elazığ, kültür parkları, müzeleri ve tarihi birçok gezi alanı ile ziyaretçilerini bekliyor. Ayrıca Elazığ bölgesine ait yöresel yemekler de konuklar için farklı deneyimleri keşfetme imkanı sunuyor. Elazığ Merkez kiralık araç ile seyahat edilebilecek güzide şehirler arasında yer alıyor. 

Elazığ’da bulunan havalimanı ise şehir merkezine olan yakınlığı ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda Elazığ’da bulunan gezi alanlarına yakın olan Elazığ Havalimanı, Elazığ için yapılacak uçak yolculuğunu daha da cazip bir hale getiriyor. Elazığ Havalimanı araç kiralama seçenekleri ile konuklar, Elazığ gezilerine hiç vakit kaybetmeden başlamış oluyor. 

Elazığ Merkez araba kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra konuklara birçok farklı konaklama alanı da sunuyor. Ekonomik odalardan lüks otellere birden fazla alternatifi bünyesinde barındıran Elazığ konaklama alanları, konuklara konforlu ve rahat bir konaklama seçeneği de sunuyor. 

Elazığ’a Nasıl Gidilir?

Elazığ’a gitmek için farklı yolculuk seçenekleri bulunuyor. Elazığ Havalimanı sayesinde Elazığ’a yapılan yolculuklar kolay ve rahat bir şekilde yapılabiliyor. Elazığ uçak bileti satın alarak şehir merkezine ortalama 13 km uzaklıkta bulunan havalimanına kolayca ulaşım sağlanabiliyor. 

Elazığ Havalimanı araç kiralama işlemini gerçekleştirmek için ise oldukça ideal bir lokasyon olarak kabul ediliyor. Konuklar, Elazığ Havalimanı’ndan araçlarını teslim aldıkları takdirde uçaktan iner inmez Elazığ gezilerine daha konforu bir şekilde başlayabiliyor. 

Elazığ Merkez araç kiralama şirketleri ile konuklar bulundukları notadan araçlarını teslim alabilme olanağı buluyor. Elazığ Havalimanı’nın yanında otobüs terminalinden de araç kiralama işlemi yapılabiliyor. Elazığ otobüs bileti alarak Türkiye'nin  pek çok şehrinden Elazığ’a otobüs ile ulaşım sağlanabiliyor. 

 • Elazığ-Bingöl arası 174 km olurken, 
 • Elazığ- Malatya arası 102 km, 
 • Elazığ-Tunceli arası 77.7 km, 
 • Elazığ-Diyarbakır arası ise ortalama 155 km olarak biliniyor. 

Şehir merkezine 3 km uzaklıkta bulunan otobüs terminaline ulaşım sağlandıktan sonra araç kiralama işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Elazığ Merkez’de Araç Kiralama

Elazığ Merkez kiralık araba fiyatları, her bütçeye hitap edecek seçenekler sunuyor. Farklı istekler ve ihtiyaçlara uygun olarak belirlenen modeller, özelliklerine göre fiyatlandırılıyor.

Elazığ Merkez araç kiralama firmaları konukların yolculuklarını daha konforlu ve güvenli bir hale getirmeyi hedefliyor. Bu noktada, şoför, navigasyon, hasar sigortası ve ekstra kasko gibi ek hizmetleri konukların isteğine bırakıyor. Elazığ Merkez günlük araç kiralama seçeneğini de konukların tercih aralığına bırakan firmalar, ekstra şoför ve navigasyon olanakları da sağlıyor.

Araç teslim anından itibaren konukların aklına takılabilecek her türlü yanıtlayan araç kiralama şirketleri, Elazığ gezisi sırasında konukların rahat olmalarını sağlamak için çalışıyor. Daha birçok farklı avantaj sağlayan araç kiralama işlemi, tüm bu özellikleri ile de cazip bir hale geliyor. 

Elazığ Merkez’de Gezilecek Yerler

Ucuz araç kiralayarak çıkılan Elazığ gezisinde gezilecek muhteşem destinasyonlar yer alıyor. 

 • Harput Antik Kenti ve Harput Kalesi: Bu gezip görülmesi gereken yer arasında ise en başta; Harput Antik Kenti ve Harput Kalesi yer alıyor. Gakgoşlar diyarı olarak da anılan Elazığ tarihe uzanan dokusu ile dikkat çekiyor. Elazığ Merkez’e ortalama 7 km uzaklıkta bulunan Harput Kalesi ve antik kent de bu bağlamda mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. 
 • Hazar Gölü: Elazığ denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Hazar Gölü de Elazığ gezisi sırasında mutlaka görülmesi gereken bir destinasyon olarak karşımıza çıkıyor. Merkeze ortalama 38 km uzaklıkta konumlanan göl, muhteşem ambiyansı ile ziyaretçilerini bekliyor. 
 • Golan Kaplıcaları: Elazığ Merkez kiralık oto seçeneklerini değerlendirerek gidilebilecek gezi alanlarından biri de Golan Kaplıcaları. Şehir merkezine ortalama 120 km uzaklıkta bulunan bu kaplıcalar, şifalı suları ve doğa ile iç içe ambiyansı ile ön plana çıkıyor.


Elazığ Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız