Sakarya Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Opel Corsa 1.047 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Renault Clio 1.600 ₺

Sakarya Merkez

Sakarya Merkez Araç Kiralama

Türkiye’nin en kalabalık 22. şehri olan Sakarya, Marmara Bölgesi’nde konumlanıyor. Sakarya, 2021 yılında Danimarka tarafından bir ödüle layık görülüyor. Bu ödül şehre bisiklet şehri ünvanını kazandırıyor. Bisikletin yanında araç kullanımı da Sakarya'da oldukça yaygın. Bu sayede Sakarya Merkez kiralık oto talepleri firmalara yönleniyor. Şehrin refah düzeyi 1987-1998 yılları arasında büyük düzeyde gelişim gösteriyor. O zamanlardan beri refah düzeyini koruyan Sakarya, büyük çaptaki firmalara da ev sahipliği yapıyor. Şehirde halkın büyük çoğunluğu hizmet sektöründen kazanç sağlıyor. Ancak Sakarya sanayi sektöründe de önde geliyor. Sakarya ilinin sanayi sektörü, ülkeye %25 oranında katkı sağlıyor. 

Sakarya muhteşem doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile de öne çıkıyor. Her dönem kendine turist çeken Sakarya’yı siz de Sakarya Merkez kiralık araç seçenekleri ile gezebilirsiniz. Bu şehri ziyaretiniz sırasında rahatça seyahat edebilmek için ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Sakarya Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sakarya hakkında bilinen birçok husus bulunuyor. Bu şehirde kiralık bir araç teslim almadan önce bilgi sahibi olmanız faydalı olabiliyor. 

Sakarya; Kocaeli, Bursa, Düzce ve Bolu gibi birçok şehre komşuluk ediyor. Özellikle kuzeyinde Karadeniz'in bulunması, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olması hususunda önemli bir rol oynuyor. Sakarya'nın her bölgesinin kendine has bir güzelliği bulunuyor. Aynı zamanda 16 adet ilçeye ev sahipliği yapıyor. Sakarya'nın güzel ilçeleri arasında Sapanca, Taraklı, Arifiye, Adapazarı ve Karasu yer alıyor. Bu ilçeler aynı zamanda yılın sıcak mevsimlerinde ziyaretçi akınına uğruyor. Bu şehirlere Sakarya Merkez araba kiralama seçenekleri ile ulaşmak mümkün. Sakarya, turizm faaliyetleri alanında da zengin bir yere sahip. Turizm faaliyetleri alanında deniz, akarsu, göl, yayla, termal, orman, doğa, flora turizmi ve kaynakları bulunuyor. Deniz turizmi, Karasu ve Kocaeli ilçelerinde gelişim gösteriyor. Sakarya'nın 60 km kadar Karadeniz’e bağlı sahil kıyısı bulunuyor. Bu kıyı ince kumlara sahip olup çakıl taşı barındırıyor. Tüm bu güzellikleri Sakarya Merkez araç kiralama firmaları tarafından sunulan hizmetlerle gezebilir, muhteşem bir geziye çıkabilirsiniz.

Sakarya Merkez’e Nasıl Gidilir?

Sakarya Merkez’e ulaşım için üç farklı ulaşım imkanı bulunuyor. Bunlar tren, uçak ve otobüs olarak belirtiliyor. Şehre tren ile ulaşmayı düşünüyorsanız öncelikle Sakarya'ya her ilden ulaşılmadığını biliyor olmanız gerekiyor. Sadece İstanbul ve Eskişehir'den kalkan trenler Sakarya Arifiye’den geçiyor. YHT Arifiye İstasyonu'na ulaştığınızda size yakın Sakarya Merkez araç kiralama şirketlerini 900 m mesafede bulabilirsiniz. 

İkinci yolculuk tercihi olan uçakla ulaşım ise hızlı ve kolay bir ulaşım yolu sunuyor. Uçak yolculuğunuz Kocaeli uçak bileti ile başlayıp Sakarya'ya en yakın havalimanı olan Cengiz Topel Havalimanı'nda son buluyor. Havalimanına yakın araç kiralama firması 8,4 km mesafede bulunuyor. Ayrıca Kocaeli Cengiz Topel araç kiralama hizmetlerini de değerlendirebilirsiniz. Bu mesafe size uzak geliyorsa online rezervasyon yaparak bulunduğunuz yere aracın teslim edilmesini talep edebilirsiniz. 

Üçüncü ve fazla tercih edilen yolculuk seçeneği ise otobüs oluyor. Sakarya otobüs bileti alarak bulunduğunuz şehrin otogarından başladığınız yolculuk Sakarya Büyükşehir Terminali’nde son buluyor. Terminale yakın araç kiralama hizmeti veren işletme 1,4 km mesafede bulunuyor. Bu kapsamda Sakarya Merkez araç kiralama fiyatlarını inceleyerek seçim yapabilirsiniz. Ayrıca komşu illerden de araç kiralama imkanınız bulunuyor. Örneğin, Kocaeli araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak da bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sakarya Merkez’de Araç Kiralama

Sakarya, bahar ve yaz mevsimlerinde yerli ve yabancı turistlerin tatil için tercih ettiği bir lokasyon. Şehir dışından gelen misafirler Sakarya Merkez oto kiralama hizmetlerinden faydalanabiliyor. Sakarya'da araç kiralamak için öncelikle modele karar verilmesi gerekiyor. Binlerce araç modeli içerisinden benzinli, dizel, otomatik ya da manuel araç seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Kalabalık yaptığınız seyahatlerde kullanabileceğiniz büyük araçlar da mevcut. Sakarya Merkez araç kiralama için farklı yollar bulunuyor. Dilerseniz firmanın şubesinden aracınızı teslim alabilirsiniz. İsterseniz de online rezervasyon yaparak bulunduğunuz yere araç çağırabilirsiniz. İstediğiniz aracın fiyatını belirlemeniz de oldukça büyük önem taşıyor. Ekonomik, orta sınıf ve lüks araçların fiyatları, konforuna göre değişiklik gösteriyor. Bu bağlamda Sakarya Merkez kiralık araba fiyatlarını inceleyerek karar vermeniz gerekiyor.

Sakarya Merkez Gezilecek Yerler

Sakarya’da gezilecek birçok yer bulunuyor. Doğal güzelliklerden tarihi yapılara kadar birçok güzelliği rotanıza ekleyebilirsiniz.

  • Acarlar Longozu Sakarya'nın kuzeyinde Karasu ilçesinde yer alıyor. Binlerce canlıya ev sahipliği yapan doğa harikası bir yer. Göl üzerinde hoş bir görüntü sunan nilüfer çiçekleri bulunuyor. Acarlar Longozu’nda bulunan gölün genişliği 1250 m, uzunluğu ise 7,5 km'ye uzuyor.
  • Maden Deresi, Kocaali ilçesinde bulunuyor. Genellikle kampçı ve karavancıların uğrak noktası olan Maden Deresi, büyük bir piknik alanına sahip. Sakarya Merkez kiralık araba ile sevdiklerinizle kamp ya da piknik yapmak için bu lokasyonu tercih edebilirsiniz.
  • Sapanca Gölü, Sakarya'nın meşhur su kaynağı olarak biliniyor. Büyük bir göl kıyısında yemyeşil ağaçlar arasında eşsiz bir doğa güzelliği sunuyor. Tek başınıza ya da sevdiklerinizle güzel vakit geçirebileceğiniz ideal mekanlar arasında yer alıyor.
  • Sakarya Aqua Park Tatil Köyü, şehrin eğlenceli mekanlarından biri. Fiyat konusunda da oldukça hesaplı seçenekler sunuyor. Burada hafta sonu ailenizle eğlenceli aktivitelere katılabilir, hijyenik havuzlarda doyasıya yüzebilirsiniz.


Sakarya Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız