Balıkesir Bandırma


Balıkesir Bandırma Araç Kiralama


Marmara kıyısında konumlanan sahil ilçesi Bandırma, yaklaşık 150 bine yakın nüfusuyla gelişmiş ilçeler arasında yer alıyor. İstanbul’a yakınlığı ile çalışan gezginlerin hafta sonu kaçamağı yaptığı bir ilçe olması gibi sebeplerle ilgi odağı oluyor. Siz de rotanızı buraya çizecekseniz, şehri güzel şekilde gezebilmek için Balıkesir Bandırma araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Balıkesir Bandırma Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Marmara Denizi’nin kıyı şeridinde yer alan Bandırma ilçesi, Yunanca ismiyle Panormos olarak ifade ediliyor. Yoğun nüfusu ile Türkiye’de en gelişmiş ilçelerden biri olması ve Balıkesir’in üçüncü büyük ilçesi olmasıyla yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi görüyor. Ülkemizin en büyük limanlarına ev sahipliği yapan bir ilçe olması onu daha ilgi çekici hale getiriyor. Her gün düzenli aralıklara İstanbul’dan buraya feribot seferleri yapıldığından, ilçeye gelenlerin sayısı bir hayli fazla. Siz de buraya geldiğinizde her tarafı keşfedebilmek için Balıkesir kiralık oto seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Batıda Gönen, güneyde Manyas ve Kuş Gölü, doğuda Kocabey ve kuzeyde Erdek ile Kapıdağ Yarımadası’na komşu konumda bulunuyor. Bandırma; antik kentleriyle, tarihi binalarıyla, doğal güzellikleriyle ve kendine münhasır havasıyla herkesin görmesi gereken yerlerden. Barındırdığı doğal güzellikleri görmek için en az 1 - 2 güne ihtiyaç duyuluyor. İlçeye ziyaret için en ideal zaman ise ilkbahar ve yaz ayları olarak dikkat çekiyor. Balıkesir Bandırma’ya gelmişken yenmesi gereken lezzetler ise İnegöl köfte ve taze balıklar. Balıkesir gezisini daha konforlu ve keyifli hale getirmenin yolu ise Balıkesir Bandırma kiralık araç hizmetleri.


Balıkesir Bandırma’ya Nasıl Gidilir?


Buraya ulaşmak için birçok seçeneğe sahipsiniz, ancak kolay, hızlı ve özgür şekilde gidebilmek için Balıkesir Bandırma oto kiralama hizmetleri tercih ediliyor. Dilerseniz, bulunduğunuz konumdan da araç teslim alabilir, bu şekilde daha konforlu bir seyahate başlangıç yapabilirsiniz. Doğal güzellikleriyle, güzel deniziyle ve tarihi yapılarıyla sevilen bu şehre gelirken yolculuğunuzu İstanbul’dan direkt kara yolculuğuyla yapacaksanız, iki şehir arası mesafenin 254,9 km olduğu biliniyor. Aynı şekilde yolculuk süresi de ortalama 2 saat 57 dk. Balıkesir Bandırma’ya gelişte tercihiniz bireysel araç ise hemen en ucuz araç kiralama seçeneklerini inceleyebilir ve obilet.com’dan araç kiralayabilirsiniz.

Balıkesir Bandırma gezisine başlamadan önce tercih edebileceğiniz diğer ulaşım opsiyonları ise uçak ve otobüs. Şehre ulaşımda tercihiniz otobüs yolculuğundan yana ise dev seyahat firmalarından Metro Turizm, Pamukkale Turizm ve Kamil Koç gibi seçenekleri seçebilir ve Balıkesir otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Lokasyona ulaşımda bir diğer opsiyon da uçak yolculuğu. İlçede bulunan Bandırma Havalimanı’na Türkiye’nin dört bir yanından Anadolu Jet, Pegasus ve Türk Hava Yolları gibi seyahat firmaları aktif uçuş düzenliyor. Ankara - Balıkesir Bandırma uçuşu 1 saat 10 dakika sürüyor. Aynı şekilde İzmir - Balıkesir Bandırma uçuşu ise 1 saat 15 dakika olarak dikkat çekiyor. Bandırma’ya gelişte hava yolunu tercih edecekseniz, bu konuda daha fazla bilgi sahibi olabilmek için Balıkesir uçak bileti sayfamızı inceleyebilirsiniz. İniş yaptıktan sonra Balıkesir Koca Seyit Havalimanı araç kiralama opsiyonlarını kullanabilirsiniz. Size uygun olanı bulabilmek üzere Balıkesir Bandırma araba kiralama fırsatlarını sitemizden karşılaştırabilirsiniz.

Arzu ederseniz, komşu illerden Bursa, Kütahya ve Manisa gibi destinasyonlardan da günübirlik oto kiralayarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Komşu illerden de Balıkesir Bandırma kiralık araba bulmak mümkün.


Balıkesir Bandırma’da Araç Kiralama


İlgili konuma ulaştıktan sonra Balıkesir Bandırma merkezine ulaşmak, burada görmek istediğiniz yerleri özgürce keşfedebilmek için Balıkesir Bandırma araç kiralama şirketleri tarafından sunulan hizmetleri değerlendirebilirsiniz.

Balıkesir Bandırma’ya araç kiralama sağlayan kiralama ofislerini ya da ilgili konumda bulunan kiralama operasyonlarını yürüten çeşitli araç kiralama şirketi bulunuyor. Size ve ailenize araç sunmak üzere hazır bekleyen bu firmaları değerlendirebilirsiniz. Balıkesir Bandırma araç kiralama operasyonlarını yürüten firmalardan bazıları Gökçağ Rent a Car, Bandırma Rent a Car ve Okaylar Rent a Car gibi firmalar şeklinde sıralanabiliyor. Size uygun kiralık aracı bulmanın yolu, bu konuda hizmet sunan farklı firmalar arasında karşılaştırma yapmaktan geçiyor. Herkesin bütçesine ve tercihine uygun aracı bulabilmesi için seçenekler zengin sunuluyor. Obilet.com, onlarca farklı kiralama firmasını ve alternatifleri seçiminize sunuyor.

Balıkesir Bandırma kiralık araba fiyatları için Obilet.com üzerinden bu konuda hizmet sunan ilgili ofisleri görüntüleyebilirsiniz. Kiralama ofislerinin sağladığı araç kiralama hizmetleri sayesinde gezinizi çok daha konforlu bir hale getirebilirsiniz. Önünüze çıkan seçenekleri kullanarak Balıkesir Bandırma araç kiralama fiyatları arasında rahatlıkla karşılaştırma yapabilirsiniz. Firmalar içinde dilediğinizi seçebilir, buradan seyahat planınıza hitap eden aracı bulabilir ve Marmara kıyısı gezinizi daha unutulmaz ve rahat hale getirebilirsiniz.


Balıkesir Bandırma’da Gezilecek Yerler


Balıkesir Bandırma, özellikle hafta sonu kaçamağı yapmak isteyen şehircilerin geldiği bir lokasyon. Elbette gelmişken keşfedilmesi gereken birçok nokta var. Bunlar şu şekilde;

  • Cumhuriyet Meydanı: Önemli merkezi ve toplanma alanı olarak dikkat çekiyor. Burada özellikle bayram ve önemli günlerde çeşitli etkinlikler düzenleniyor.
  • Atatürk Parkı: Merkeze 765 metre uzaklıkta konumlanan bu park, Erdek yolu üzerinde bulunuyor. Bir diğer adı Ziraat Bahçesi olan park, gelenlerin temiz doğa havası alması için ideal oluyor.
  • Kyzikos Antik Kenti: Bandırma merkezine 10 km uzaklıkta bulunan antik kent, M.Ö. 6000 yılına dek uzanan tarihi bir geçmişe sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Dilerseniz Bursa araç kiralama seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Balıkesir Bandırma Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız