Balıkesir Burhaniye

Balıkesir Burhaniye Araç Kiralama

Balıkesir’i Ege Bölgesi’ne dahil eden semtler arasında yer alan Burhaniye, kentin avantajlı lokasyonlarından bir tanesi. Edremit Körfez burnu sahillerini Edremit’le paylaşan ilçe; Kuzey Ege’nin en güzel sahillerinin yanında en verimli topraklarından birine de ev sahipliği yapıyor. Bu yönüyle zeytin başta olmak üzere pek çok alanda geniş üretim faaliyetlerine sahip olan ilçe, aynı zamanda tarıma dayalı sanayi ve ticaret iş dallarında da yüksek ivme sergiliyor. Semtin bir diğer kimliğini ise turizm faaliyetleri oluşturuyor. Ticari konukları ve turistleri zengin konaklama ağıyla karşılayan ilçede ayrıca geniş yelpazeli Balıkesir Burhaniye araç kiralama olanaklarına erişebilirsiniz. Geniş yüz ölçümü içerisinde yüzlerce güzellik sunan Burhaniye’yi tüm detaylarıyla tanıyabilmek böylelikle mümkün. Öte yandan İzmir-Çanakkale otoyolunu da sınırları içerisinde barındıran Burhaniye, bu yönüyle önemli bir geçit bölgesi olarak öne çıkıyor. Bu yönüyle Ayvalık gibi popüler Balıkesir semtlerinin yanı sıra İzmir ve Çanakkale yönünde pek çok noktaya da kolay erişim imkanı sunuyor. Balıkesir Burhaniye kiralık araç seçeneklerini değerlendirerek Burhaniye ve çevresinde zengin gezi olanaklarına erişebilirsiniz.


Balıkesir Burhaniye Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tüm kesimleriyle Ege Bölgesi’nde yer alan Burhaniye, Ege ve Marmara kültürlerinin sentezini yansıtan atmosfer ile dikkat çekiyor. Deniz ve güneşin en muhteşem parıltılarından birine sahip beldenin bir yanı Kaz Dağları ve körfez kıyıları, bir yanı ise Marda Dağları ve körfez kıyıları arasında kalıyor. Bu yönüyle farklı kesimlerine yapacağınız ziyaretlerde farklı tabiat kimliklerine tanık olabileceğiniz beldenin tüm güzelliklerini yaşayabilmek, Balıkesir Burhaniye oto kiralama olanaklarıyla mümkün hale geliyor. Konuklarına sunabileceği yerel lezzetlerini de korumayı başaran semtte ayrıca severek dahil olabileceğiniz pek çok aktivite imkanına erişebilmek mümkün. Balıkesir Burhaniye araç kiralama firmaları, bu bağlamda sundukları çeşitli tekliflerle semtin tüm güzelliklerine ulaşımı mümkün kılıyor. Sahilinde tatlı esen rüzgarların sıcakla buluştuğu semtin eteklerinde baş gösteren ılıman iklim, dağlarında yerini tatlı bir serinliğe bırakıyor. Eğlence ve huzur imkanlarını bir arada sunan beldede zengin gezi olanaklarına erişebilmek için gerekli bütçe kontrolü imkanı da yine oto kiralama firmalarıyla mümkün hale geliyor. Çeşitli oto kiralama hizmetleriyle birlikte sunulan zengin Balıkesir Burhaniye araç kiralama fiyatları arasında bütçenize uygun seçeneklere erişebilir, Burhaniye gezilerinizi sınırsız ve zengin kılabilirsiniz.


Balıkesir Burhaniye’ye Nasıl Gidilir?

Kaz ve Madra dağlarının eteklerinde kurulu saklı cennet olan Burhaniye, merkezi konumuyla ulaşım kolaylığı sunuyor. Çanakkale-İzmir arasında geçit yolu olan ilçeye her iki kentten ve Balıkesir’in pek çok ilçesinden özel araçla ulaşabilirsiniz. Örnek olarak, Çanakkale araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanında Balıkesir Burhaniye araç kiralama şirketleri ile iletişime geçerek ideal kiralık araç çözümünüze ulaşabilir, gezi aktivitelerinizle birlikte ulaşım deneyimlerinizi de konforlu kılabilirsiniz. 

Türkiye’nin pek çok noktasından kalkan tren seferleri ile şehre ulaşabileceğiniz gibi kara yolunu da kullanabilirsiniz. Balıkesir otobüs bileti alarak Türkiye’nin her noktasından kara yolu ile şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu noktada Balıkesir Burhaniye kiralık oto seçeneklerini değerlendirerek Burhaniye’ye 250 km mesafede yer alan kent otogarından ilçeye ulaşımınızı konforlu kılabilirsiniz. Söz konusu İstanbul olduğunda; bu olanakların yanı sıra feribotla deniz yolu ulaşımını da seçenekler arasında düşünebilirsiniz. Burhaniye’ye uçak seyahatleriyle ulaşım ise en pratik ve konforlu toplu taşıma çözümü olarak öne çıkıyor. Kentin Koca Seyit Havalimanı, Burhaniye’ye yalnızca 6 km mesafede yer alıyor. Balıkesir uçak bileti alarak hızlı ve konforlu bir seyahat planlayabilirsiniz. Sonrasında Balıkesir Edremit Kocaseyit Havalimanı araç kiralama olanaklarından yararlanarak semte erişim noktasında da kiralık araç çözümlerinin sunduğu konfordan yararlanabilirsiniz.


Balıkesir Burhaniye’de Araç Kiralama

Çeşitli hizmet ve olanaklarla sunulan Burhaniye kiralık araç seçeneklerine, çeşitli avantajlar eşliğinde ulaşabilirsiniz. Farklı marka ve model araçlar arasından yapacağınız seçimler, bu bağlamda navigasyon, danışmanlık, kasko gibi değişen olanaklar eşliğinde sunuluyor. Araçlar ve hizmet teklifleri arasından yapacağınız seçimlere ayrıca şoförlü ve şoförsüz kiralama alternatifleri eşlik ediyor. Farklı koltuk sayılarına sahip araçlar ve hizmetler arasından yapacağınız seçimler, bu bağlamda ödemeniz gereken Balıkesir Burhaniye kiralık araba fiyatları üzerinde de belirleyici etkiyi oluşturuyor. Öte yandan firmalar tarafından sunulan paket seçeneklerini inceleyerek çok daha cazip fiyatlara erişebilir, seyahat planlarınızı yüksek ödemeler yapmadan şekillendirebilirsiniz. Dilerseniz oto kiralama firması, dilerseniz bulunduğunuz konumda araç teslim seçenekleriyle sunulan standart kiralık araç hizmetleri ve özel paket teklifleri, bu bağlamda farklı süreçleri kapsayan seçeneklerden oluşuyor. Günlük, haftalık, aylık gibi farklı sürelerde düşünebileceğiniz kiralık araç çözümlerinden yararlanabilirsiniz. Bütçenize göre ucuz araç seçenekleri arasında ticari veya bireysel kullanımlarınız için ideal olabilecek seçeneklere kolaylıkla ulaşabilir, seyahatinizi hem konforlu hem de bütçe dostu bir hale getirebilirsiniz.


Balıkesir Burhaniye Gezilecek Yerler

Balıkesir ve çevresinde yer alan pek çok güzelliğe yakınlığı ile öne çıkan Burhaniye, keyifli vakit geçirmenizi sağlayan popüler lokasyonlara ev sahipliği yapıyor.

  • Balıkesir kent merkezinden 105 km mesafede yer alan Kaz Dağları Milli Parkı, Balıkesir Burhaniye kiralık araba olanağıyla kolay erişim imkanı sunan ilk lokasyonu oluşturuyor. Park içerisi ve civarında Şahinderesi Kanyonu, Sütüven Şelalesi, Hasan Boğuldu Göleti ve daha pek çok güzelliği görme fırsatı yakalayabilirsiniz.
  • Görece daha sakin bir alanda huzur bulmak istiyorsanız rotanızı kent merkezinden 100 km uzaklıkta bakir bir güzellik sergileyen Marda Dağı’na çevirebilirsiniz. Adramytteion ve Thebai antik kentleri, İnönü Mağaraları, Burhaniye Höyücek Tepe, Kız Çiftliği Höyüğü ve Kozak Yaylası, ünlü dağın size sunabileceği gezi rotalarının birkaçını oluşturuyor.
  • Belde merkezinde yapacağınız gezilerde en geniş deniz manzaraları ve sosyal olanaklara erişmek için Bağlar Burnu’nu ziyaret edebilirsiniz. Öte yandan Havran ve Karınca çaylarının denizle buluştuğu bakir sahiller veya merkez sahillerin büyük bir bölümünde sarı kumlarla dolu belde plajlarına rastlamak da mümkün. Belde merkezinde sizi bekleyen tarihi noktaların bazıları ise Hisarköy, Bahadınlı Dede, Börezli Fuğla Tepe ve Dutluca Deliktaş Kaya sunakları oluyor.
  • Balıkesir Burhaniye araba kiralama hizmetlerini değerlendirerek gidebileceğiniz semt köyleri ve mahalleleri ise deniz, tabiat ve tarihe bir arada erişebilme imkanı sunuyor. Bu bağlamda öne çıkan en popüler rotaları 95 km mesafede Yeşilören ve 100 km mesafede Pelitköy oluşturuyor. Edremit, Gömeç, Ayvalık, Çanakkale ve İzmir ise Burhaniye sınırları dışında kalan fakat kiralık araçla kolay erişim imkanı sunan gezi rotalarını oluşturuyor.


Balıkesir Burhaniye Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız