Rize Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 881 ₺
 • Renault Clio 890 ₺
 • Renault Clio 4 945 ₺
 • Renault Clio 990 ₺
 • Fiat Fiorino 995 ₺
 • Kia Rio 1.004 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.134 ₺
 • Renault Clio 1.186 ₺
 • Renault Clio 1.231 ₺
 • Renault Taliant 1.350 ₺
 • Fiat Egea 1.355 ₺
 • Hyundai Bayon 1.650 ₺

Rize Merkez

Rize Merkez Araç Kiralama

Türkiye'nin kuzeydoğusunda yer alan Rize, Karadeniz Bölgesi’nin sahile sıfır mevkiinde konumlanıyor. Şehre, Trabzon, Artvin, Bayburt ve Erzurum illeri yakınlığı ile komşuluk ediyor. Rize, sonbahar ve kış aylarında soğuk ve yağışlı geçiyor. Yaz aylarında ise ılık hava koşulu sağlıyor. Özellikle yaz aylarında Rize Merkez kiralık araba hizmetinden faydalanarak şehri gezebiliyorsunuz. 

Rize'nin ekonomisi büyük oranda çay üretimine ve çay işleme sanayisine dayanıyor. Şehrin ekonomisine su ve orman ürünleri de büyük fayda sağlıyor. Faal nüfusun %70 kadarlık bölümü tarım ile yakından ilgileniyor. Rize'nin meşhur ürünleri arasında ketenden yapılan kumaşı, çayı ve hamsi balığı yer alıyor. Şehirde aynı zamanda fındık üretimi yapılıyor. Ayrıca mısır, fasulye ve patates de şehirde üretimi sağlanan tarım sebzeleri arasında yer alıyor.

Rize’de gezip görebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Bu güzellikleri araç kiralayarak gezebilirsiniz. Siz de Rize Merkez kiralık araba fiyatlarını inceleyerek aracınızı seçebilir, araç teslim hizmeti ile zaman kaybetmeden planladığınız geziye çıkabilirsiniz.

Rize Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Rize; Osmanlı döneminde liman, nahiye ve kaza olarak yerini alıyor. 1640 yılında ise Evliya Çelebi'nin ziyareti bu şehre gerçekleşiyor. Evliya Çelebi'nin Rize için "deniz kıyısında bahçeli güzel bir yer" dediği biliniyor. Bu şehir 1878 yılında Trabzon vilayetine bağlı sancağın merkezi oluyor. Sonrasında il olarak kabul edilen şehir, bu doğrultuda yatırım alarak gelişiyor.

Rize aynı zamanda yaylaları ile de tanınıyor. En bilinenler arasında Ayder Yaylası, Ovit Yaylası, Anzer Yaylası, Gito Yaylası ve Elevit Yaylası bulunuyor. Bu yaylalarda yılın belirli dönemlerinde şenlikler yapılıyor. Şenliklere şehir dışında yaşayanlar da akın ediyor. Şenliklere katılmak isteyen şehir halkı ve yerli turistler Rize Merkez kiralık araç seçeneklerini değerlendiriyor. Siz de Rize Merkez kiralık oto seçenekleri ile Rize’nin muhteşem yaylalarını gezintiye çıkabilirsiniz. Rize Merkez araba kiralama imkanları ile şenliklere katılabilir, muhteşem Karadeniz doğasının tadını çıkarabilir ve zaman kısıtlamasında takılmadan doyasıya gezebilirsiniz.

Rize Merkez’e Nasıl Gidilir?

Rize bahar ve yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor. Rize'ye toplu taşıma ile gitmenin iki yolu bulunuyor. Bu seçeneklerden ilki otobüs seferleri oluyor. Bulunduğunuz şehrin otogarından Rize otobüs bileti alarak direkt veya aktarmalı bir şekilde Rize Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne ulaşabilirsiniz. Otogardan araç kiralamak isterseniz en yakın Rize Merkez araç kiralama firmaları, yaklaşık 1 km mesafede yer alıyor. Bu firmalardan birini tercih ederek aracınızı kiralayabilirsiniz. 

Rize'ye ulaşmanın bir başka yolu ise hava yolu oluyor. Bulunduğunuz şehirde havalimanı varsa Artvin uçak bileti alarak aktarmalı veya direkt olarak Rize-Artvin Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz. Hiç vakit kaybetmeden Rize Artvin Havalimanı araç kiralama kapsamındaki firmalardan biriyle anlaşabilirsiniz. Ucuz aracınız ile gideceğiniz yere kolayca ve güvenle ulaşmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Kiralık aracınızla yakın illeri de ziyaret edebilirsiniz. 

 • Rize- Artvin arasında 149 km, 
 • Rize- Trabzon arasında 79 km, 
 • Rize - Bayburt arasında ise 149 km’lik bir mesafe bulunuyor.

Rize Merkez’de Araç Kiralama

Karadeniz'in yeşili ile meşhur illeri arasında yer alan Rize, Karadeniz'e düzenlenen turlarda da başı çekiyor. Her mevsim kendine özgü güzelliği ile doğasever turistlerin değişmeyen uğrak noktalarından biri haline geliyor. Rotasını Rize'ye çeviren ziyaretçiler Rize Merkez araç kiralama şirketleri aracılığıyla araç kiralayabiliyor. 

Rize Merkez araç kiralama fiyatları birçok faktöre göre değişiklik gösteriyor. İsterseniz manuel isterseniz de otomatik araç tercih edebiliyorsunuz. Mazot, benzin ya da elektrikli araçları bünyesinde barındıran firmalar, bu özellikler çerçevesinde fiyatlandırma yapıyor. Ayrıca aracın modeli, kiralama süresi gibi etkenler de fiyat noktasında etkili. Navigasyon, ek şoför ya da kasko gibi hizmetler, ek ücrete tabi tutuluyor. Her anlamda müşteri memnuniyetini baz alarak çalışan firmalardan güvenle aracınızı kiralayabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz komşu illerden de araç kiralayabilirsiniz. Örnek olarak Trabzon araç kiralama seçeneklerini de değerlendir, Rize’ye bu şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Rize Merkez Gezilecek Yerler

 • Rize Kalesi, Orta Çağ’dan kalan bir yapı. Son yıllarda harabe gibi görünse de oldukça eski bir tarihin yapı taşını oluşturuyor. Rize Merkez oto kiralama yaptıktan sonra bu kaleyi ziyaret edebilirsiniz. Eski bir yapı olan bu kale aynı zamanda şehrin manzarasına bakıyor.
 • Atatürk Evi ve Etnografya Müzesi, 1998 yılında ziyarete açılmış bulunuyor. Müzenin mimarisinde geleneksel yapı malzemeleri kullanıldığı görülüyor. Bu müzenin içerisinde etnografik eserler ile birlikte toplam 1779 tarihi eser sergileniyor.
 • Rize Müzesi, Rize Kalesi ve Atatürk Evi’nin yakınlarında yer alıyor. Girişi ücretsiz olan bu müzede şehrin geçmişini anlatan figürlere yer veriliyor. Aynı zamanda birçok tarihi esere ev sahipliği yapıyor. Müzenin ana teması eski zamanlardaki bir evi canlandırıyor oluşu.
 • Pokut Yaylası oldukça tepe bir alanda bulunuyor. Ancak çıktıktan sonra manzarasının güzelliği herkesi hayrete düşürüyor. Bulutların içinde olmanıza olanak sağlayan Pokut Yaylası eşsiz bir doğal güzelliğin kapısını ziyaretçilere açıyor.
 • Ağaran Şelalesi, Rize'nin Çayeli ilçesinde yer alıyor. Sarp bir kayanın çevresinden akan su, köpükler saçıyor. Bu da beyaz bir görüntüye sahip olduğu için Ağaran Şelalesi ismini buradan alıyor. Yemyeşil doğanın içinde bembeyaz akan bir şelale görmek isteyenlerin ziyaret edeceği bir lokasyon. Bu alanda çay kahve içebilmeniz için bir kafe de bulunuyor. Rize Merkez araç kiralama hizmetinden yararlanarak bu şelaleyi ziyaret edebilirsiniz. 


Rize Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız